Geriausių 2020–2023 m. teleskopų Pasirinkimas

„Meade StarNavigator NG 102“ atveria mūsų geriausių žvaigždžių ir planetų stebėjimo teleskopų reitingą. Amerikiečių kompanija „Meade Instruments“ dabar laikoma viena didžiausių teleskopų gamintojų. Na, jie turi iš ko rinktis, o naujasis „Star Navigator“ neabejotinai yra įdomus teleskopas su laidiniu nuotolinio valdymo pulteliu, StarNavigator NG alt-azimuto laikikliu, dviem okuliarais (9 ir 26 mm) ir apverčiama prizme. Laikiklis palaiko automatinį valdymą, kurį įvertins ir astrofotografijos gerbėjai.

Refraktorius, kurio židinio nuotolis yra 660 milimetrų, turi 102 mm objektyvą: dėl to santykinė diafragma net nėra tinkama, bet puiki (f / 6,5), o matmenys su teleskopo svoriu gali vis tiek išliks priimtinas – visas mazgas sveria 6,5 ​​kg. Taigi jis neturi didelių problemų dėl transportavimo. Maksimalus padidėjimas yra 300 kartų, nors jis jau yra šiek tiek „muiluotas“.

Elektronika maitinama 8 AA baterijomis, taip pat galima prijungti prie tinklo adapterio arba automobilio akumuliatoriaus. Atnaujintoje duomenų bazėje yra informacijos apie maždaug 30 000 objektų – nuo ​​Saulės sistemos planetų iki 15 periodinių kometų ir daugiau nei 16 000 žvaigždžių. Paieškos funkcijos buvimas duomenų bazėje ir įmontuotas „gidas“ (deja, anglų kalba) patiks pradedantiesiems, tačiau apskritai teleskopas yra gana vertas ir turi teisę priklausyti „vidutiniam“ lygiui.

Astrofotografijos gerbėjai galės be problemų „suporuoti“ teleskopą su kamera, naudodami T-adapterį su M42 sriegiu ant okuliaro laikiklio. Tiesa, ant teleskopo pakabinęs sunkią „refleksinę kamerą“ jau tikrai supranti, kad trikojis, siekiant sumažinti savikainą ir svorį, vis dar yra menkas, nors šiam kainų segmentui keista tikėtis iš jo stabilumo kaip observatorija.