7 geriausi veganai ir vegetarai

Viena iš didžiausių diskusijų gyvūnų mylėtojų bendruomenėje yra tai, kokio tipo dieta turėtume šerti savo šunis. Viena vertus, kai kurie mano, kad šunys gimė būdami mėsėdžiai ir dažniausiai turėtų vartoti mėsą. Tačiau, kita vertus, daugelis pradeda abejoti gyvūnais pagrįstų šunų maisto žmonija ir mokslu.

Veganų šunų savininkams kyla dar didesnis klausimas, ar šunų maisto, kuriame yra mėsos, pirkimas yra priimtina veganiško gyvenimo būdo dalis. Užauginama ne tik dauguma šunims vartoti skirtos mėsos, kur siaučia piktnaudžiavimas gyvūnais ir žiaurus elgesys, bet ir daugelis šunų maisto yra išbandomi su gyvūnais, naudojant nežmoniškus metodus prieš pateikiant juos į rinką. Mėsos gamyba šunų maistui taip pat neįtikėtinai apkrauna aplinką – ji sukelia 25–30 procentų visų su gyvulininkyste susijusių anglies dvideginio išmetimų.

Didesnės diskusijos apie šunų mėsos vartojimą metu pamatėme daugiau veganiškų ir vegetariškų šunų maisto produktų, skirtų naminiams gyvūnėliams aprūpinti tvaria augaline mityba. Mes išbandėme daugelį šių maisto produktų ir sukūrėme savo septynių geriausių mėgstamiausių sąrašą.

Susijęs straipsnis: Ar šunys gali valgyti baklažanus?

Šiuos maisto produktus sukūrė mokslininkai ir veterinarai, kad jūsų šuniukas gautų visą jam reikalingų maistinių medžiagų spektrą, nepakenkdamas kitiems gyvūnams.

Geriausias veganiškas ir vegetariškas šunų maistas

1. Laukinė žemė

Baltymai iš grybų? Lažini! Laukinės žemės švarus baltymų šunų maistas iš įspūdingo baltymų kiekio gaunamas iš netikėčiausio šaltinio: mielių. Jo baltymų kiekis yra 31%, lyginant su gyvūninių baltymų pagrindu pagaminto šunų maisto produktuose, ir suteikia tų pačių maistinių medžiagų ir amino rūgščių, kaip ir daugelio rūšių mėsa.

Laukinėje Žemėje taip pat nėra kukurūzų, sojos ar ryžių, kurie yra pagrindiniai daugumos veganų ir vegetariškų šunų maisto ingredientai. Vietoj to, jie naudoja aukštos kokybės augalinius angliavandenių šaltinius, tokius kaip avižos, saldžiosios bulvės ir avinžirniai. Ir tai gerėja: laukinės žemės receptuose nerasite jokių dirbtinių dažiklių, kvapiųjų medžiagų ar konservantų, o tai yra gera žinia šunims, turintiems bet kokio tipo odos problemų, virškinimo problemų ar kitokių jautrumų.

Peržiūrėkite mano laukinės žemės šunų maisto apžvalgą – mano šunys labai mėgsta šį šunų maistą! Jie visiškai neskyrė laiko prisitaikyti, jie mėgsta skonį.

2. Wysong veganas

„Wysong“ yra holistinė naminių gyvūnėlių ėdalo įmonė, siūlanti daugybę natūralių maisto produktų šunims, katėms ir šeškams, įskaitant augalinį receptą „Vegan“. Šio ingredientų sąrašo viršuje rasite baltymų iš sojų pupelių, žirnių ir bulvių, taip pat rudųjų ryžių ir kukurūzų, skirtų būtiniausiems angliavandeniams.

Kadangi „Wysong“ yra maža holistinė naminių gyvūnėlių ėdalo įmonė, jai priklauso visi jos tyrimų ir gamybos įrenginiai, leidžiantys įmonei atidžiai stebėti kiekvieną gamybos proceso žingsnį. „Wysong“ taip pat bendradarbiauja su maža patikimų tiekėjų grupe, kad užtikrintų maksimalią visų ingredientų kokybę. Prekės ženklas neatlieka jokių gyvūnų bandymų su gyvūnais ir palaiko gyvūnų gerovę kiekviename gamybos proceso etape.

3. V-šuo

100% veganiško šunų maisto prekės ženklas „V-Dog“ siūlo du šunų ėdalo ir du skanėstų variantus, kurie visi yra visiškai augaliniai. Maistas baltymų daugiausia gauna iš žirnių, kurie yra puikus skaidulų šaltinis ir visas spektras vitaminų ir mineralų. Šiuose daržovių jėgainėse yra daug vitaminų A, B ir K, be geležies, cinko, kalio ir magnio.

Jei jūsų šuo turi jautrumo maistui, „V-Dog“ yra puikus veganų pasirinkimas. Jų maiste visiškai nėra kukurūzų, kviečių, glitimo, sojos ir užpildų, kurie dažniausiai sukelia odos ir virškinimo problemas šunims. Vietoj to, jie naudoja lengvai virškinamus ingredientus, tokius kaip rudieji ryžiai ir kvinoja, kurie taip pat yra maistingesni nei pigesni angliavandeniai, kuriuos naudoja kai kurie populiarūs šunų maisto prekių ženklai.

4. Gamtos receptas Sveikos odos vegetariškas receptas

„Nature’s Recipe“ yra gana gerai žinomas šunų maisto prekės ženklas, kurį lengvai galima įsigyti iš „Petco“, „PetSmart“, „Chewy“, „Amazon“ ir kt. Nors daugumoje jų receptų yra mėsa, jie siūlo vieną vegetarišką variantą: sveikos odos vegetarišką receptą. Sojų miltai yra pagrindinis baltymų šaltinis, kuris idealiai tinka šunims, turintiems sunkumų virškinant gyvūninius baltymus. Maiste yra daug omega-3 ir -6 riebalų rūgščių, cinko ir linolo rūgšties, be kukurūzų ar kviečių gautų ingredientų.

Susijęs straipsnis: Ar šunys gali valgyti cukinijas?

Augintinių savininkai, šeriantys savo šunį, „Nature’s Recipe“ sveikos odos vegetariškas receptas teigia, kad jų teigiamas poveikis odos ir kailio sveikatai yra teigiamas, ir sako, kad jų jaunikliai netgi mėgsta skonį, o ne kitus gyvūninės kilmės receptus. Tai taip pat yra puiki galimybė, jei norite pakeisti savo šunį į augalinę dietą, tačiau dirbate su mažu biudžetu. Pradedant nuo vos 1,60 dolerių už svarą, „Nature’s Recipe“ yra pats pigiausias iš veganiškų ir vegetariškų šunų maisto produktų, esančių mūsų sąraše.

5. Petcurean Surinkite begalinį slėnį

Iš jautrumui tinkamo šunų maisto prekės ženklo „Petcurean“ yra USDA ekologiškai sertifikuotas maistas „Gather Endless Valley“, kuris surenka didžiąją dalį baltymų iš žirnių. Tačiau šiame daržovių supakuotame recepte žirniai nėra vienintelis baltymų ir maistinių medžiagų šaltinis; „Petcurean“ apima daugybę tvariai auginamų augalų, kad jūsų šuniukas gautų visą amino rūgščių spektrą, reikalingą ilgam ir laimingam gyvenimui.

Be sertifikuoto ekologiškumo, „Petcurean Gather Endless Valley“ naudoja tik ne GMO ingredientus, be kviečių, kukurūzų ir sojos, be jokių dirbtinių dažiklių, kvapiųjų medžiagų ar konservantų. Tačiau tai turi savo kainą; šis šunų maistas yra brangiausias mūsų sąraše, pradedant nuo 5,00 dolerių / lb. Bet jei tai neviršija jūsų biudžeto, tai yra vienas iš aukščiausios kokybės veganų šunų maisto, kurį galima nusipirkti už pinigus.

6. Pasivaikščiojimas apie šunų egzotiką

Ieškote šunų maisto, kuriame nėra veganų ir be grūdų? Nežiūrėkite toliau, kaip „Walk About’s“ „Canine Exotics“ sausas kibilas. Kadangi dauguma augalinių šunų maisto angliavandenių gauna iš grūdų, tokių kaip ryžiai ir avižos, retai galima rasti kokybiško veganiško maisto, kuriame taip pat nėra nė vieno iš šių potencialių jautrumą sukeliančių ingredientų.

„Walk About Canine Exotics“ ingredientų sąrašo viršuje rasite baltymų iš žirnių ir angliavandenių iš saldžiųjų bulvių ir lęšių. Linų sėmenys suteikia papildomą maistinių medžiagų kiekį per omega-3, -6 ir -9 riebalų rūgštis, maistines skaidulas ir priešuždegiminius lignanus. Ingredientų sąrašas yra daug trumpesnis nei daugumos šunų maisto, todėl smarkiai sumažėja tikimybė, kad jūsų šuo blogai reaguos į bet kurį receptą. Jei išsitraukėte plaukus bandydami rasti maistą, kurį jūsų jautriai linkęs šuo gali toleruoti, tai tikrai reikia pabandyti.

7. Halo holistinis sodas iš veganų

Mes jau išreiškėme meilę „Halo“, holistinei šunų ėdalo įmonei, turinčiai įvairų produktų asortimentą, kuris suteikia galimybę bet kokiai šunų dietai. Tačiau jų receptas „Veganų sodas“ yra vienas geriausių, suteikiantis aukštos kokybės avinžirnių ir žirnių baltymų. Angliavandeniai gaunami iš miežių, avižų ir bulvių, nenaudojant ryžių, kukurūzų ar kviečių. Kadangi daugelis naudojamų daržovių yra gaunamos iš Europos, kur genetinė modifikacija yra draudžiama, visi ingredientai laikomi griežtai ne GMO.

„Halo“ sulaukė daugybės pagyrų už savo daržo daržą, įskaitant „VegNews“ geriausio 2018 m. Šunų maisto laimėjimą. „Garden of Vegan“ galima įsigyti ir kaip sausą kukulį, ir kaip drėgną maistą; jei ieškote papildomų augalinių gėrybių, „Halo Healthsome“ prekės ženklu rasite du skirtingus veganų šunų skanėstų tipus.

Vegano nauda

Taigi, kodėl tiek daug šunų savininkų keičia savo šuniukus į veganišką kibilą? Nurodoma daugybė priežasčių – nuo sveikatos problemų iki aplinkos tvarumo. Tai tik keli pranašumai, kuriuos gali pasinaudoti jūsų šuniukas.

Galima nauda sveikatai

Maisto netoleravimas yra dažna šunų negalavimų priežastis, todėl gali būti labai sunku rasti komercinį naminių gyvūnėlių ėdalą, kuris nesukeltų reakcijos, jei jūsų šuniui yra gaila, kad kenčia nuo vieno iš šių jautrumų. Maisto netoleravimas šunims gali pasireikšti įvairiais būdais; odos ir kailio dirginimas, virškinimo problemos ir svorio priaugimo ar lieknėjimo problemos yra tik keletas.

Buvo pranešta, kad perėjimas prie augalinės dietos gali būti labai naudingas šunims, turintiems tokį netoleravimą. Vienas Vinčesterio universiteto tyrimas pranešė, kad šunims, kuriems buvo pakeista veganų dieta, pagerėjo odos ir kailio būklė bei geresnė išmatų konsistencija. Be to, nenustatyta jokių pagrindinių maistinių medžiagų, tokių kaip geležis ar vitaminas B12, trūkumų.

Mažesnis poveikis aplinkai

Kiek žalos dabartinis jūsų šuns maistas daro aplinkai? Remiantis UCLA tyrimu, nuo 25 iki 30 procentų anglies dvideginio išmetimo, kurį sukelia gyvūnų auginimas, gaunama iš mėsos, skirtos naminių gyvūnėlių maistui. Tai yra gana reikšminga, turint omenyje, kad beveik 15% viso pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų susidaro iš gyvulių, kurie užima 70% visos dirbamos žemės. Trumpai tariant, didėjanti mėsos paklausa visame pasaulyje labai prisideda prie dabartinės aplinkos krizės, o šunų maisto gamyba yra pagrindinis kaltininkas.

Kaip ir daugelis tų, kurie pašalina mėsą iš savo asmeninių racionų, daro tai dėl aplinkosaugos, didelė dalis naminių gyvūnėlių savininkų, įsigyjančių augalinį šunų maistą, nori dar labiau sumažinti savo anglies pėdsaką. Jei pakankamai šunų tėvų pagavo ir priėmė savo šuniuko veganišką gyvenimo būdą, tai gali turėti rimtą teigiamą poveikį aplinkai.

Tvarūs maisto šaltiniai

Kai pasaulio maisto pramonė tampa globalizuota ir daiktai, kuriuos kasdien valgome, užsienyje gaminami didesniais tarifais, vartotojai vis labiau išmintingi ir abejoja, iš kur gaunamas jų maistas. Augant ir gaminant maisto produktus, kyla vis didesnė atskaitomybės ir sąžiningos praktikos paklausa. Nors veganiškas šunų maistas iš prigimties nėra tvarus, daugelis jų atstovaujančių bendrovių laikosi didesnio bendro įsipareigojimo laikytis etinės atsakomybės.

Bet kas iš tikrųjų yra tvarus maisto šaltinis? Daugiausia reikalaujant tvarumo reikia mažinti gyvūninių produktų vartojimą, pasirinkti vietoje auginamus ir gaminamus daiktus ir praktikuoti sąžiningą prekybą. Atsižvelgiant į tai, kad maždaug pusė naminių gyvūnėlių ėdalo, importuojamo į Jungtines Valstijas, yra iš Tailando ir Kinijos, kur reglamentų dėl naminių gyvūnėlių ėdalo praktiškai nėra, pats laikas pradėti klausinėti, iš kur gaunamas jūsų šuns maistas. Pastebėsite, kad dauguma mūsų 7 populiariausių veganų ir vegetariškų šunų maisto produktų sąrašų yra visiškai skaidrūs dėl pastangų tvariai gauti ingredientų.

Jokio piktnaudžiavimo gyvūnais ar žiaurumo

Jei ką nors žinote apie mėsos pramonę, nenuostabu, kad tam tikra gyvūnų, auginamų kaip naminių gyvūnėlių ėdalo mėsa, dalis yra elgiamasi nežmoniškai. Tiesą sakant, vieno geriausio tyrimo metu nustatyta, kad gyvūnų gerovė yra pagrindinis motyvuojantis veiksnys pereinant prie veganiško šunų maisto.

Bet ko galbūt nežinote, yra tai, kad toliau …