7 geriausi žvejybos kabliukai

Kablys yra nepakeičiamas bet kokių žvejybos reikmenų elementas. Būtent jis turi patekti į žuvies burną ir tvirtai prilipti prie audinio. O žveją labai apmaudu, kai dėl nulūžusio kabliuko nuo pat kranto ar valties išlenda norimas trofėjus. Taip sutaupoma šio nedidelio priedo, o kartu ir neatidus pasiruošimas žvejybai.

Kad užsiimti tai, kas tau patinka, neužgožtų stambių žuvų būrimas, meškeriotojui svarbu pasirinkti tinkamą kabliuką. Visus modelius galima suskirstyti į dvi dideles grupes.

  1. Kabliukai taikioms žuvims gaudyti yra mažo dydžio. Jie yra su žiedu arba mentele. Pradedantieji mieliau riša valą prie akies, o patyrę meškeriotojai renkasi modelius su mentele. Priklausomai nuo masalo ir žuvies rūšies, parenkami skirtingos formos ir dilbio ilgio kabliukai.
  2. Dėl plėšrūno grobio meškeriotojai naudoja didelius kabliukus iš storos vielos. Jie gali būti vienviečiai, dviviečiai arba triviečiai. Jig žūklės mėgėjai naudoja originalaus lenkimo kabliukus, kurie vadinami ofsetiniais kabliukais. Taip pat galite montuoti silikoninius masalus ant kabliukų, įlituotų į švino galvutes. Vertė parenkama pagal dirbtinio masalo dydį.

Mūsų reitinge pateikiami geriausi kabliukai įvairiems žvejybos būdams – patyrusių meškeriotojų nuomone.

Kokie yra geriausi žvejybos kabliukai?

Renkantis geriausius meškeriojimo kabliukus, turite atsižvelgti į žuvį, kurią ketinate medžioti.

  • Smulkioms žuvims (blyškėms, kuojoms, sidabrinėms karšiams) žvejoti reikalingas plonas mažas kabliukas Nr.14-18. Norint pasodinti lervą ar kraujo kirmėlę, įgėlimas turi būti itin aštrus.
  • Kabliukai Nr.8-14 padeda iš telkinio sėkmingai ištraukti karšius, lynus, lynus ir karosus. Modeliuose su ilgu dilbiu geriau klijuoti slieką, o žvejybai ant žirnių ar kukurūzų reikia suapvalintų gaminių.
  • Trofėjinių karpių ar karpių medžioklė galima tik su tvirtais kabliukais. Jei masalas tvirtinamas ant geluonies, tuomet pasirenkamas modelis Nr.6-8. Tačiau plaukų tvirtinimui naudojami maži kabliukai su sulenktu dilbiu pečių srityje.
  • Spiningininkai naudoja ne tik įprastus viengubus, dvigubus ar trigubus kabliukus, bet ir specialius modelius. Vieni jų turi specialų lenkimą (offsetai), kiti derinami su grimzle (džigo galvutėmis), treti turi papildomą ugniagesį, skirtą žvejybai tamsoje ar dideliame gylyje.

Gamintojai siūlo įvairius būdus, kaip sumažinti įrenginių nuostolių skaičių dėl negyvo kabliuko ant povandeninės kliūties. Kai kuriais atvejais kabliuko įgėlimą galima paslėpti masalo korpuse, pavyzdžiui, ant putplasčio žuvelės pritvirtinant dvigubą kabliuką. Kiti gamintojai kabliukus aprūpina specialiais vieliniais saugikliais. Susidūrę su šleifu ar žole jie nustumia kabliuką su masalu toliau nuo kliūties. Tačiau plėšrūnui įkandus plona viela lengvai susilenkia, atidengdama kabliuko įgėlimą.

Išmintingai rinkitės kabliuką, sėkmės žvejojant!