7 geriausios išrūgų baltymų alternatyvos

Kodėl verta apsvarstyti išrūgų baltymų miltelių alternatyvą?

Daugeliui sporto salės lankytojų, sunkiaatlečių, sportininkų ir mūsų sveikatą bei mitybą suprantančių išrūgų papildymas yra baltymų sinonimas, tarsi tai būtų vienintelis galimas pasirinkimas.

Išrūgų baltymai yra tik vienas iš variantų, gaunamas iš pieno kartu su kazeinu. Išrūgos yra gaminamos gaminant sūrį iš skystų išrūgų, kurios lieka susidėjus varškei. Pagaminus išrūgų baltymus, išrūgų skystis yra perdirbamas ir rafinuojamas, kad baltymai būtų atskirti nuo riebalų ir laktozės, o tada džiovinami, kad gautų miltelius. Išrūgų baltymuose yra visos 9 nepakeičiamos amino rūgštys, todėl tai puikus ir labai populiarus baltymų papildymo būdas.

Tačiau yra ir kitų, kurie gali tikti alergijai ir atitikti tam tikrus mitybos reikalavimus, pavyzdžiui, veganai ir vegetarai.

7 geriausios išrūgų baltymų alternatyvos

baltymų kokteilis

1. Veganų žirnių baltymų milteliai

Pirmiausia yra veganiški žirnių baltymų milteliai. Kiti šaltiniai gali būti gaunami iš rudųjų ryžių ir kanapių. Mūsų labai rafinuotas žirnių baltymų izoliatas pakuoja milžinišką 23 g baltymų viename samtelyje, kuriame yra mažiau angliavandenių ir riebalų nei kitose alternatyvose. Taip pat žinoma, kad ji padeda reguliuoti svorį tiems, kurie nori sumažinti kūno riebalus, nes jie gali jaustis „sotesni“ tarp valgių.

2. Baltymų milteliai be laktozės

Vienas iš labiausiai paplitusių problemų, kylančių dėl kasdienės baltymų rekomendacijos, yra laktozė, nes galingos išrūgos gaunamos iš pieno ir sūrio, todėl laktozės netoleruojantys žmonės gali norėti rasti alternatyvą. Kaip ir vidutinių veganų ir vegetariškų baltymų miltelių atveju, jūsų atsakymas yra ieškoti augalinių ar kiaušinių baltymų, įskaitant rudųjų ryžių, kanapių ir žirnių baltymų miltelius. Geros naujienos yra tai, kad būsite maloniai nustebinti sužinoję, kad baltymai vienoje porcijoje konkuruoja su išrūgomis.

3. Kanapių baltymų milteliai

Kanapėse yra didelis kiekis devynių būtinų amino rūgščių, todėl jos puikiai tinka raumenų vystymuisi ir atsigavimui.

Be to, yra didelis riebalų rūgščių omega-6 ir omega-3 kiekis, kurį paprastai gaunate iš maisto produktų, tokių kaip žuvis. Vėlgi, gera žinia vegetarams, nes šie masiškai prisideda prie jūsų širdies ir sąnarių gerovės.

4. Rudųjų ryžių baltymų milteliai

Rudųjų ryžių baltymai suteikia tiems iš mūsų, kurie vengia išrūgų, puikus pasirinkimas, tinkantis vegetarams ir veganams. Jis taip pat yra pilnas geležies, suteikdamas 10 procentų dienos rekomendacijų tik viename šaukšte.

Jūs galite galvoti apie ryžius kaip apie angliavandenių šaltinį, tačiau tai yra gera žinia tiems, kurie nori apriboti angliavandenių vartojimą, nes išskiriami rudieji ryžių baltymai, kurių viename šaukšte yra tik 2 g angliavandenių.

5. Sojų baltymų milteliai

Sojų baltymų milteliai yra tokie pat veiksmingi, kaip ir daugelis gyvūninės kilmės baltymų. Tai taip pat yra puikus baltymų šaltinis tiems, kurie nori kirpti riebalus. Soja yra ankštiniai augalai, kuriuose natūraliai yra daug baltymų, taip pat gana mažai riebalų. Sojų miltai perdirbami į sojos baltymų izoliatą, kurį sudaro apie 90–95 procentai baltymų. Šis procesas sumažina riebalų ir angliavandenių kiekį.

6. Kiaušinio baltymo baltymų milteliai

Kiaušinių baltymai yra plačiai žinomi kaip pagrindinis baltymų šaltinis raumenims auginti. Kiaušinių baltymai yra labai biologiškai prieinami, o tai reiškia, kad jūsų kūnas (būtent raumenys) virškindamas sunaudoja daugiau jų. Jis taip pat yra didesnis šakotosios grandinės aminorūgščių (BCAA) nei išrūgos. Kiaušinio baltymo baltymų milteliuose natūraliai nėra riebalų ir angliavandenių.

7. Kazeino baltymų milteliai

Kazeinas, kaip ir išrūgos, yra pieno produktas. Svarbiausia kazeino nauda yra jo gebėjimas išlaikyti jus sočią (jaustis sočiai). Tai lėtai virškinamas baltymas, todėl jis puikiai tinka vartoti paskutinį dalyką naktį, kad išvengtumėte potraukio ir išvengtumėte aštuonių valandų greito miego. To nauda yra didesnis raumenų išlaikymas ir riebalų nuostolis.

Paimkite namo pranešimą

Svarbu prisiminti, ypač veganams, vegetarams arba bandantys sumažinti gyvūninės kilmės produktų kiekį racione, kad išrūgos nėra baltymų papildymas. Yra daugybė augalinių ir kiaušinių miltelių, kurių baltymų kiekis yra vienodas.