7 populiariausi kambariniai augalai – ir patarimai, kaip juos prižiūrėti

7 populiariausi ir nepretenzingi kambariniai augalai

Tiesą sakant, tai nėra taip sunku. Jei nuspręsite auginti augalus namuose, bet nežinote, nuo ko pradėti, mūsų straipsnis padės išsirinkti sau žalią draugą. Aprašėme populiariausius kambarinius augalus, kuriuos lengva užsiauginti namuose net pradedančiajam augintojui.

Kaip išsirinkti kambarinę gėlę sau?

Pirmiausia nustatykite, kurioje patalpoje galite dėti augalus. Ar turite palangę? Kaip gerai jis apšviestas? Kur nukreipti langai (į pietus, šiaurę, vakarus ar rytus)? Tai yra, pagalvokite apie sąlygas, kuriomis gyvens jūsų augalas.

Jei jus domina tam tikra rūšis, turite sudaryti sąlygas, kuriomis šis augalas gerai augs.

Peržiūrėkite 1 lentelę ir pasirinkite augalų rūšis, atitinkančias jūsų sąlygas. Ar tau patinka jų išvaizda? Ar norite žydinčio augalo ar žalio? Jei viskas tinka, galima pradėti ruošti vietą gėlei, išsirinkti vazoną ir eiti pirkti. Pasikalbėkite su gėlių parduotuvės pardavėja – jis pasakys, kaip geriausia gydyti žalią augintinį pirmosiomis dienomis po pirkimo.

Kaip išsirinkti kambarinę gėlę dovanai?

Pagrindinė taisyklė – nereikia dovanoti augalo vien todėl, kad nėra ko duoti! Pirmiausia įsitikinkite, kad žmogus myli augalus ir nori jais rūpintis. Geriausia – tiesiog paklauskite, kokį kambarinį augalą norėtų įsigyti jūsų draugas. Juk augalas yra gyva būtybė ir jam reikia meilės bei priežiūros.

Mes atrinkome jums 7 populiariausius kambarinius augalus. Jie yra gerai žinomi ir ne per daug malonūs. Juos galima lengvai rasti parduotuvėje ir beveik be problemų auginti miesto bute. Visi šiame straipsnyje išvardyti augalai yra daugiamečiai. Dauguma gražiai žydi. Likusieji išsiskiria neįprastais lapais, o kai kurie turi gydomųjų savybių.

1 lentelė. Populiariausi kambariniai augalai










Augalas

Kiti vardai

Lotyniškas pavadinimas

dirvožemio mišinys

žydėjimo laikotarpis

Ypatumai

Begonija

Visada žydinti begonija, karališkoji begonija ir kt.

Begonija

Stebuklų sodas Begonija

Žydi amžinai – ištisus metus. Likusieji – vasarą, bet gali žydėti rudenį ir žiemą.

Nepatinka per šlapias dirvožemis, netoleruoja šalčio. Mums reikia drėgno oro ir maistingos dirvos. Persodinami kartą per metus, pavasarį.

Geraniumas

pelargoniumas,


pelargonija (snapučiai) kvapni, zoninė pelargonija

Pelargoniumas

Stebuklų sodas pelargonija, vaivorykštinė pelargonija

Vasara

Mėgsta saulę ir maistingą dirvą. Perteklinis laistymas yra nepriimtinas.

Dracena

drakono medis

Dracena

Stebuklų sodas Fikusas, palmė, vaivorykštinė pelargonija

1 kartą per 8-10 metų

Netoleruoja tiesioginių saulės spindulių, dirvožemio užmirkimo. Jauni augalai persodinami kartą per metus, suaugę – pagal poreikį. Šerti ištisus metus.

Kalankė

Gyvybės medis, kambario ženšenis, kambario gydytojas

Kalankė

Stebuklų sodo kaktusas

Žydi gausiai, dažniau vasarą

Turi būti apsaugotas nuo tiesioginių saulės spindulių. Mėgsta šilumą. Lengvai toleruoja sausą orą ir dirbtinį apšvietimą.

Senpolija

Violetinė uzambarskaya, Saintpaulia violetinė žiedai, Saintpaulia hibridas

Senpolija

Stebuklų sodas Senpolija

Ištisus metus

Reikia drėgnos dirvos, tačiau ant lapų neturėtų patekti vandens. Vasarą būtinai saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Persodinti kas 2-3 metus ar rečiau.

stora moteris

Pinigų medis, Crassula, Zhiryanka

Crassula

Stebuklų sodo kaktusas

Gėlių praktiškai nėra

Reikia ryškios šviesos ir gero drenažo

Begonija

Begonija visžalis


Nuotrauka: www.sadby.org

Begonija karališkoji


Nuotrauka: raznotsvetmir.ru

Begonijos yra vienos populiariausių ir gražiausių kambarinių augalų – tačiau atminkite, kad yra ir ištvermingų, ir sunkiai auginamų veislių. Tarp begonijų yra dekoratyvinių žydinčių veislių (kurios visų pirma vertinamos dėl ryškių gėlių – pavyzdžiui, nuolat žydinčių begonijų) ir dekoratyvinių žalumynų (jos išsiskiria dideliais patrauklių spalvų lapais – pavyzdžiui, karališkoji begonija). Kai kurios begonijų rūšys atrodo kaip krūmai iki 50 cm aukščio.

Priežiūra

Begonijas reikia auginti šiltomis sąlygomis (apie 20 °C ir aukštesnėje temperatūroje), jos netoleruoja šalčio. Ne…