Kaip gaminti majonezą maišytuve?

vaizdas


Nuotrauka: s2.afisha-eda.ru

Pagaminti naminį majonezą maišytuve yra labai paprasta. Ko reikės? Panardinamasis trintuvas ir produktai: 200 g augalinio aliejaus (saulėgrąžų arba alyvuogių), actas, 1-2 kiaušiniai, druska, prieskoniai.

majonezo blenderis

Norėdami gaminti naminį majonezą, naudokite panardinamasis maišytuvas. Kodėl panardinamas – priežastis paprasta. Stacionariame maišytuve peiliai yra ąsočio apačioje. Kai gaminate majonezą, į dubenį įmušate 1-2 kiaušinius, įdedate šaukštą garstyčių, prieskonių… Ir visa tai kartu sudaro gana ploną sluoksnį. Daugumoje modelių su dubeniu (ypač su cilindriniu, o ne kūginiu) peiliai yra aukščiau šio lygio.

Antroji sąlyga yra gera, jei yra stiklainis įskaitant. Plokščiame ir plačiame inde majonezas netinka.

Apsvarstykite, pavyzdžiui, kelis modelius, kurie labai tinka majonezui gaminti (nors iš esmės tiks bet koks maišytuvas su kojele). Pavyzdžiui, Philips HR 1634 maišytuvas (650 W) yra su 1 litro aukščio stiklu su patogia rankena.

vaizdas


Nuotrauka: laukar.com Philips HR 1634

Jei stiklas turi viršelis – kaip Bosch MSM 6B700 – paruoštą majonezą galite įdėti tiesiai į tą patį indą šaldytuve, kad galėtumėte laikyti. Modelio trūkumai apima tik triukšmą eksploatacijos metu ir brangius komponentus.

Galingesnis ir daugiafunkcinis modelis – Kenwood HB724 – turi 5 greičius su sklandžiu reguliavimu ir keliais skirtingais priedais, įskaitant bulvių košei gaminti. Šio modelio privalumas yra tai, kad jis neįkaista, net jei reikia plakti ilgą laiką. Rankena gumuota, todėl labai patogiai laikosi rankoje.

Kai kuriuose panardinamuosiuose maišytuvuose yra specialus majonezo antgalis. Pavyzdys yra Moulinex DD868A. Aukštos kokybės trintuvas, kurio galia 700 W, 20 greičių su sklandžiu reguliavimu ir turbo režimu. Turbo režimu majonezą galima sumaišyti vos per 10 sekundžių.

Kaip gaminti majonezą maišytuve?

Norėdami paruošti majonezą maišytuve, jums reikės:

  • 200 g aliejaus (saulėgrąžų arba alyvuogių). Turėkite omenyje – alyvuogės suteiks kartaus poskonio.
  • 1-2 kiaušiniai
  • 1 šaukštas citrinos sulčių (galima pakeisti actu arba citrinos rūgštimi)
  • 1/4 arbatinio šaukštelio druskos
  • 0,5-1 arbatinis šaukštelis garstyčių (jei norite „Provanso”)
  • žiupsnelis cukraus, pipirų

Svarbu! Kad maišymas būtų geriausias, visi ingredientai turi būti tos pačios temperatūros. Arba prieš gaminant viską sulankstyti pusvalandžiui į šaldytuvą, arba visus produktus prieš tai palaikykite ant virtuvės stalo.

Kiaušinius išmuškite į aukštą, bet siaurą stiklinę (šiek tiek platesnę nei blenderio antgalio skersmuo), supilkite citrinos sultis, druską, cukrų, pipirus, garstyčias ir išplakite. Naudoti mikserį nepavyks – mikseris išplaka kiaušinius į putas, o blenderis tik maišo. blenderio poza iki pat dugno konteineriai ir įtraukti. Kai masė išmaišoma, pilame aliejų – iš pradžių labai lėtai, po lašą, po šaukštą po šaukštą, tada plona srovele pilame. Judinkite maišytuvą aukštyn ir žemyn, kad įplautumėte aliejų. Jei vis dėlto majonezas ruošiamas stacionariame maišytuve, aliejus pilamas lašeliais arba plona srovele per prietaiso dangtelio angą.

Jei majonezas labai tirštas, įpilkite 1-2 šaukštus šilto vandens arba pieno ir vėl išplakite.
Jei majonezas per skystas, supilkite masę į kitą indą, vėl įmuškite kiaušinį ir palaipsniui pilkite skystą majonezą, toliau maišydami.

Naminio majonezo receptų yra labai daug – į masę galima dėti įvairių produktų – pavyzdžiui, žolelių, svogūnų, raugintų agurkų. O ruošiant liesą majonezą kiaušiniai pakeičiami miltais arba maltais graikiniais riešutais. Viskas priklauso nuo jūsų skonio ir vaizduotės.

Skanaus!

Ir galiausiai – vaizdo įrašo receptas majonezui maišytuve:

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus

Kaip gaminate naminį majonezą?