Geriausios krapų veislės – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Krapai yra populiari aštraus skonio kultūra, naudojama daug kartų gaminant maistą, visur auginama mėgėjiškai ir pramoniniu mastu. Krapai gerai auga tiek atviroje, tiek saugomoje žemėje. Vartojamas šviežias, džiovintas, šaldytas, konservuotas, pabarstytas druska. Kaip pasirinkti geriausias krapų veisles, ir bus aptarta mūsų apžvalgoje.

Krapų veislės skirstomos į dvi grupes: ankstyvąsias ir vėlyvąsias. Ankstyvosios veislės aktyviai auginkite želdinius ir greitai pereikite prie persekiojimo ir žydėjimo; jie skirti konservavimui gauti ankstyvuosius „skėčius“. Vėlyvosios krapų veislės būdingas ilgas ir gausus žaliosios masės augimas, lėtas stiebas ir vėlyvas žydėjimas. Šiauriniuose regionuose vėlyvųjų veislių sėklos gali neprinokti, todėl dauginimas savaime sėjant neįmanomas. Aprašyti atskirai krapų krūmų formos, būdingas naujų lapų formavimasis pažastyse, sutrumpėję tarpubambliai apatinėje dalyje ir daugiastiebis. Šios veislės žydi vėlai, ilgai išlaiko ūglių ir lapų sultingumą, duoda didelį žaliąjį derlių per sezoną. Jas rekomenduojama auginti per sodinukus ir sodinti 25 – 30 cm atstumu iš eilės. Sustorėję želdiniai mažina augalų krūmingumą ir dekoratyvumą.

Yra daug krapų veislių: tik valstybiniame registre yra 118 vienetų, patvirtintų auginti visoje Rusijoje. Galite susidėti savo rinkinį įvairiems poreikiams ir suteikti savo šeimai sveiko prieskonio visiems metams. Pasak vasarotojų, gerai prižiūrint, pasireikš bet kokia krapų veislė, o jei sąlygos „spartietiškos“, tiks ir senos nepretenzingos.

Geriausių krapų veislių Pasirinkimas

Dėl viso savo paprastumo ir nepretenzingumo krapai ne visada įmanomi ir ne visiems. Vieniems jis auga kaip piktžolė visame sklype, kitiems auga tik tam skirtoje lysvėje su ypatinga priežiūra, treti krapų kekę nukeliauja pas kaimyną. Krapai, kaip ir bet kuris kultūrinis augalas, turi savo reikalavimus augimo sąlygoms.

Pagrindinės krapų savybės, kurias naudinga žinoti sodininkui:

  • nemėgsta rūgščių dirvožemių;
  • myli saulę, pavėsyje duoda mažai žalumos;
  • sėklos yra sandarios ir jas reikia mirkyti šiltame vandenyje;
  • sėklos nepalaidotos, pageidautina sėti paviršiuje;
  • gerai dauginasi savaime, ankstyvi ūgliai su žiemkenčių sėja;
  • gausiai žalumai reikalinga derlinga dirva ir reguliarus laistymas;
  • puikiai auga kaip tankintuvas daržovių lysvėje.

Tos ar kitos krapų veislės pasirinkimą lemia šeimos poreikiai. Jei visą sezoną reikia daug šviežių žolelių, o rudenį jos liktų džiovinti ir šaldyti – rinkitės vėlyvųjų krūmų veislės. Be aukščiau aprašytų, Rusijos milžinas, Shorty, Mammoth, Goblin, Bison, Buyan turi gerą reputaciją.

Jei šeima mėgsta konservuotas daržoves, raugintus agurkus, marinuotą žuvį ir krapų skonį visuose patiekaluose, sodiname tradicinės ankstyvosios veislės, duodamas skėtį vasaros viduryje ir gausų kiekį subrandintų sėklų prieskoniams. Jie taip pat suteikia šiek tiek ankstyvųjų žalumynų salotoms.

Jei tikslas yra užauginti žalumynus šviežiam vartojimui ir šaldyti, iki vasaros pabaigos gauti skėčius ir tuo pačiu įdėti minimalių pastangų, perkame universalios ankstyvo ir vidutinio nokinimo nekrūminės veislės.

Gero derliaus!