Geriausi dantų protezai, pasak odontologų

Dantų defektai ar visiškas dantų nebuvimas gali lemti virškinamojo trakto ligų išsivystymą ir viso žmogaus savijautos pablogėjimą. Laiku protezavus dantis, galima atkurti estetinius dantų defektus ir funkcines savybes bei išvengti sveikatos problemų. Priklausomai nuo defekto tipo, jis gali būti taikomas nuimamas ir fiksuotas protezavimas. Kokiais atvejais, kokio tipo protezavimas naudojamas ir kokios medžiagos yra geresnės protezams – mes pabandysime tai išsiaiškinti šiame straipsnyje.

Fiksuotas protezavimas

Fiksuotos struktūros naudojamos, jei danties neįmanoma atkurti terapine technika, būtina pašalinti estetinius defektus ir esant daliniams dantų defektams. Priklausomai nuo defekto dydžio, jis gali būti naudojamas

  • Mikroprotezavimas – įvairių tipų įklotai ir faneros,
  • Defektų atstatymas naudojant įvairių tipų dirbtines karūnėles ir tiltelius.

Dantų skirtukai

Esant didelėms ėduonies ertmėms ar dideliam danties pažeidimui, jo funkcinėms savybėms ir anatominei formai atkurti naudojami įklotai. Dažniausiai tokios struktūros naudojamos kramtant dantis. Pliusai skirtukai yra:

  • Jie yra labai tikslūs ir patvaresni nei užpildai,
  • Jie tarnauja kelis kartus daugiau nei restauracijos kaip užpildymo medžiagos,
  • Jie turi mažą medžiagos dilimą ir susitraukimą.

Pagrindinis minusai naudojimas yra didelės gydymo išlaidos ir trukmė.

Visiškai keramikiniai dantų įklotai laikomi geriausiais
Nuotrauka: www.artislab.ru

Įvertinimas – 9,5 iš 10

Tokie įklotai gali būti pagaminti iš presuotos keraminės masės arba cirkonio dioksido pagrindu. Estetiškai jie nesiskiria nuo porcelianinių, tačiau tvirtumu nenusileidžia metaliniams. Tokio mikroprotezo gamybos procesas yra visiškai automatizuotas, todėl galima pagaminti tikslias ir patvarias konstrukcijas. trūkumas gali būti laikoma didele kaina – nuo 12 iki 17 tūkstančių rublių.

Antroje vietoje pagal patikimumą ir ilgaamžiškumą – dantų įklotai iš metalo
Nuotrauka: www.sofortimplantate.net

Įvertinimas – 8,5 iš 10

Jie gali būti auksiniai arba pagaminti iš lydinio (chromo-paladžio arba sidabro-kobalto). Tai yra patvariausios ir patvariausios konstrukcijos, kurios dažnai naudojamos danties atkūrimui protezuojant dirbtiniu vainikėliu ar tiltu. Kartais naudojamas kramtomiesiems dantims atkurti. Pagrindinis minusas – žema estetika. Kaina priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagamintas skirtukas, ir svyruoja nuo 3,5 iki 5 tūkstančių rublių. Aukso gaminio kaina priklauso nuo jo svorio (1-5 gramai), plius 10% įdėklo svorio pridedama už nepataisomus aukso nuostolius gamybos metu.

Trečia vieta – porcelianiniai įklotai
Nuotrauka: 24stoma.ru

Įvertinimas – 8,3 iš 10

Porcelianiniai įklotai dažniausiai naudojami sugedusiems priekiniams dantims atkurti. Protezuojant būtina pašalinti sergančius dantis ir kruopščiai juos paruošti. Porcelianiniai įklotai turi aukšta estetikabet mažas stiprumas. Kaina praktiškai nesiskiria nuo metalinių mikroprotezų kainos (nuo 3,5 iki 5 tūkst. rublių).

Ketvirta vieta – keramikiniai-metaliniai dantų įklotai
Nuotrauka: 24stoma.ru

Įvertinimas – 8,0 iš 10

Keramikiniai-metaliniai skirtukai pradėti naudoti palyginti neseniai. Jie yra labai estetiški ir patvarūs. Trūkumai – turi gana didelę kainą ir gali greitai iškristi iš ertmės, nes metalo ir keramikos plėtimosi koeficientas nesutampa.

Fanera

Fanera – tai plonos keramikos, kompozitinių medžiagų ar porceliano plokštelės, kuriomis galima pašalinti estetinius centrinės dantų grupės trūkumus. Į pliusai Lakštų naudojimas gali apimti:

  • Patvarumas – faneros tarnavimo laikas, priklausomai nuo tipo, yra nuo 10 iki 20 metų;
  • Aukšta estetika – galima pašalinti emalio patamsėjimą, diastemų buvimą ar…