8 geriausios braškių veislės (sodo braškės) Maskvos regionui

Maskvos regione sėkmingai auginami klasikinės braškių veislėsrekomenduojama vidurinei juostai. Be tų, kurios pateiktos mūsų šiandieniniame reitinge, gerų atsiliepimų turi klasikinės sodo braškių veislės Tsaritsa, Nightingale, Alba, Eliane, Malvina, Darselect, Festivalnaya, Marmalade, Syria, Kent.

Remontantinės braškių veislės Maskvos srityje retai pavyksta: dėl dažnų kritulių nokimo laikotarpiu ir šilumos trūkumo uogos pasirodo vandeningos ir pastebimai negauna cukraus. Atsižvelgiant į padidėjusį derliaus apkrovą ir ilgalaikį derėjimą iki vėlyvo rudens, auginant rimus taikoma intensyvi technologija. Patyrę uogų augintojai rekomenduoja auginti PVM veisles metiniame derlyje. Maskvos regione pasitvirtino Centrinio regiono veislės: Albion, Malling Opal, San Andreas, Diamant, Elizabeth II.

Mūsų reitinge pateikiamos geriausios braškių veislės Maskvos regionui (pasak ekspertų ir paprastų sodininkų).

Geriausių braškių veislių Maskvoje ir Maskvos regione Pasirinkimas

Maskvos regiono klimato sąlygos negali būti vadinamos idealiomis braškėms auginti, tačiau visiškai įmanoma gauti didelę ir saldžią uogą. Būtina kompetentingai kreiptis į žemės ūkio technologijas ir neignoruoti specialistų ir patyrusių sodininkų rekomendacijų. Atsižvelgiant į didelę šalto lietaus tikimybę žydėjimo ir uogų nokimo laikotarpiu, nepriimtina sodinti tankius želdinius ir sodinti plantaciją pavėsyje ar žemumoje. Technologijoje po krūmais naudojama neaustinė medžiaga, kuri sumažina uogų gedimą ir pagreitina nokimą. Žemo atsparumo žiemai veislės vėlyvą rudenį reikalauja prieglobsčio su agropluoštu.

Linkime gero derliaus!