9 būdai nusipirkti tikrų ledų, o ne cheminių medžiagų pakuotę

9 būdai nusipirkti tikrų ledų, o ne cheminių medžiagų pakuotę

„Mūsų laikais ledai buvo puikūs, dabar šito nerasite! Ar jūs taip pat dažnai girdite kažką panašaus? Užteks tai toleruoti! Išmokime atskirti tikrus ledus nuo ersatz gaminio.

1. Kol ištirps – skaitykite kompoziciją

Čia reikia žinoti, kad gamintojai ledus gamina dviem būdais. Vieni – pagal valstybinius standartus (nors ir nepalyginami su sovietiniais), kiti – pagal savo technines sąlygas. Jei pirmuoju atveju produktą vis tiek galima valgyti, tada antruoju jis kartais kelia tiesioginį pavojų sveikatai. Šaldymo patalpose dirba ne kvailiai, kurie visą negražią informaciją stengiasi užmaskuoti arba rašyti mažesniu šriftu. Bet mes vis tiek juos atskleisime. Taigi, ką sako etiketės ant pakuočių?
GOST R 52175 2003

TAI

Ledų pagrindas

Pienas arba grietinėlė

Siekiant sumažinti išlaidas, į kompoziciją dedami pigiausi pieno produktai ir augaliniai riebalai.

Leidžiama sudėtis

Tik pienas (nugriebtas, sausas, sveikas, kondensuotas su cukrumi – bet koks, bet natūralus), cukrus, sviestas, vištienos kiaušiniai, natūralūs skoniai ir kvapiosios medžiagos

Čia galite perskaityti bet ką ant pakuotės: pieno išrūgų, sausų ir kondensuotų; išrūgų koncentratas, natūralūs identiški skoniai, emulsikliai ir stabilizatoriai. Ir, žinoma, džentelmeniškas skirtingų E raidžių rinkinys.

Emulsikliai ir stabilizatoriai

Tik natūralūs (pektinas, agaras, želatina). Be jų ledai nebūtų tokie minkšti ir plastiški.

Čia pabandė chemijos pramonė, gaminanti priedus, identiškus natūraliems.

Augaliniai riebalai

Tik vafliniame puodelyje/kugelyje

Kokosų, palmių aliejus – gražiai skamba tik pavadinimai. Priešingu atveju augaliniai riebalai nėra labai naudingi žmogaus organizmui.

Beje, per ilgas ingredientų sąrašas padeda praleisti laiką skaitymui, tačiau nieko nesako apie kokybę. Dažniausiai pusė šio rašto yra gryna chemija.

2. Bandymas nulaužti gabalėlį

Šis iš pirmo žvilgsnio absurdiškas užsiėmimas turi gilią prasmę. Įvyko? Taigi ledai yra tikri. Produktas, kuriame yra daug augalinių riebalų, bus tiesiog išteptas.


Nuotrauka: vividlife.me

3. Įvertinkime spalvą pagal „rūgštingumą”

Ar ledai per šviesūs? Kairėje esantis užpildas yra rausvas, o dešinėje – beveik avietinis? Saugotis! Tinkami ledai turi būti vienodos natūralios spalvos. Ir jūsų rankose yra pigus amatas, pagamintas kvalifikuotų maisto pramonės chemikų.

4. Sužinok vaflinio puodelio istoriją

Na, arba popsas, ar briketas – ne esmė. Svarbiausia, kad geri ledai niekada neprimintų sustingusio plastilino gabalėlio, sutraiškyto bato. O jei iš šaldytuvo gavote būtent tokį daiktą, bėkite nuo jo kuo toliau. Ledai turėjo ištirpti, o tada ant jų buvo uždėta kažkas sunkaus. Arba gaminyje daug palmių aliejaus, jis lengvai ir plastiškai deformuojasi. Nieko gero negalima pasakyti apie tokio produkto savybes nei vienu, nei kitu atveju. Tačiau jais apsinuodyti galima.

5. Svoris svarbu

Kaip, svoris ant pakuotės nurodomas mililitrais? Nebūkite naivūs, gamintojas yra gudrus! Tikriems ledams masė visada nurodoma gramais.

6. Geri dalykai nėra pigūs.

Deja, tai yra tiesa, ir nuo jos nepabėgsi. Jei jums siūlo tariamai tikrus ledus už centą, tai yra apgaulė. Ledai, pagaminti iš gyvulinių riebalų, parduodami vidutiniškai 25% brangiau nei ledai, pagaminti iš augalinių riebalų. Tačiau natūralus produktas gali būti ir pigus. Pavėluota.

7. Patikrinkite, ar nėra dvigubo atitirpimo

Ar matote šiuos mažus ledo kristalus, kurie yra padengti ledais? Ne, tai ne technologija. Tai reiškia, kad jis jau buvo atšildytas, o paskui vėl užšaldytas. Nežinia, kiek laiko ledai buvo atitirpę, o dabar ledo skonio nėra. Pravažiuojame pro šalį.

8. Paieškokime baltos apnašos

Šokoladinis glajus turi būti rudos spalvos be balto žydėjimo pėdsakų. Be bjaurios išvaizdos, apnašos rodo netinkamą laikymą arba pernelyg cheminę sudėtį. Greičiausiai neapsinuodisite, bet labai susigausite.

9. Šiek tiek prisiminkite vaflinį kūgį

Vaflinis puodelis ar kūgis turi „guminę”…