Dujos po gimdymo yra tada, kai pagimdžius moteriai padidėja vidurių pūtimas. Dujos po gimdymo yra dažnos ir paprastai išnyksta savaime, tačiau taip pat gali būti dubens pažeidimo ar pagrindinės sveikatos būklės požymis.

Šiame straipsnyje nagrinėjame po gimdymo dujų ir pilvo pūtimo priežastis. Taip pat aptariame, kada kreiptis į gydytoją ir gydymo galimybes, įskaitant namų gynimo priemones.

Ar tai normalu?

moteris, kuriai skauda skrandįPasidalinkite Pinterest
Po gimdymo daugelis moterų patirs padidėjusį dujų susidarymą pilve.

Nėštumo metu ir po jo moters kūnas patiria daugybę pokyčių.

Po gimdymo arba po gimdymo normalu, kad žmogus pastebi tuštinimosi pokyčius. Šie pakeitimai gali būti:

 • dujos po gimdymo
 • išsipūtimo jausmas
 • nevalingi arba laisvi žarnyno judesiai
 • vidurių užkietėjimas

Šie pokyčiai gali atsirasti neatsižvelgiant į tai, ar asmuo buvo gimęs per makštį ar cezario pjūvį.

Dujų po gimdymo simptomai yra šie:

 • vidurių pūtimas ar pykinimas

 • raugėjimas
 • aštrus pilvo skausmas
 • pilvo mėšlungis

Priklausomai nuo priežasties, šie virškinimo pokyčiai gali išnykti natūraliai arba gali prireikti gydymo.

Priežastys

Kai kurios dujų susidarymo po gimdymo priežastys yra susijusios su pagrindine sveikatos būkle arba veiksniais, kurie gali būti gimdymo proceso dalis. Šios priežastys dažnai nėra jų kontroliuojamos. Kitos priežastys yra susijusios su gyvenimo būdo veiksniais ir jų galima išvengti.

Galimos dujų susidarymo po gimdymo priežastys:

Dubens dugno pažeidimas

Pasidalinkite Pinterest
Valgant pieno produktus gali padidėti dujų susidarymas po gimdymo.

Nėštumas ir gimdymas gali ištempti ir sužaloti dubens dugno raumenis ir nervus. Tai gali sumažinti asmens kontrolę, kai praeina dujos.

Užpakalinė dubens dugno dalis kontroliuoja išangę. Neįprasta, kad gimdymo metu plyšta išangės sfinkterio raumenys.

Išangės pažeidimai gali sumažinti dujų kontrolę. Šie sužalojimai taip pat gali sumažinti žmogaus žarnyno judesių kontrolę, medicinoje vadinamą analiniu šlapimo nelaikymu.

Išangės šlapimo nelaikymo simptomai gali būti:

 • reikia skubiai tuštintis
 • prarandant praleidžiamų dujų kontrolę
 • prarandama slenkančių išmatų kontrolė
 • patiria išangės nutekėjimą

Epiziotomija

Gimdymo metu žmogui gali tekti atlikti nedidelę chirurginę procedūrą, vadinamą epiziotomija. Gydytojas pjauna tarp makšties angos ir išangės, kad išvengtų plyšimo.

Kartais epiziotomijos gydymas gali užtrukti. Tai taip pat gali susilpninti dubens dugno raumenis ir sukelti išangės šlapimo nelaikymo simptomus, įskaitant dujas po gimdymo.

Vidurių užkietėjimas

Jei po gimdymo žmogui skausmingai susikaupė dujos, tai gali būti dėl vidurių užkietėjimo.

Užkietėjusio vidurių užkietėjęs žmogus tuštinasi retai, išmatos gali būti kietos ir gumuliuotos. Vidurių užkietėjimas taip pat gali sukelti pilvo pūtimą ir pilvo skausmą.

Vidurių užkietėjimas yra dažnas po gimdymo ir kartais gali būti nuolatinė problema.

Kai kurie vaistai nuo skausmo gali sukelti vidurių užkietėjimą iškart po gimdymo. Ilgalaikis vidurių užkietėjimas dažnai atsiranda dėl dietos ar gyvenimo būdo veiksnių.

Dieta ir gyvenimo būdas

Valgant maistą, kuriame yra fruktozės, laktozės, sorbitolio ar tirpių skaidulų, gali padidėti dujų susidarymas. To pavyzdžiai:

 • perdirbtų maisto produktų
 • kramtomoji guma ir saldainiai
 • pieno produktai
 • vaisiai
 • pupelės
 • pilno grūdo
 • daržovės

Kai žmogus nori sumažinti dujų perteklių, patartina vengti perdirbto maisto, kramtomosios gumos ir saldainių. Žmonės gali mėgautis kitais šiame sąraše esančiais maisto produktais kaip subalansuotos ir sveikos mitybos dalimi.

Jei moteriai po gimdymo atsiranda dujų, ji gali pabandyti valgyti mažiau kiekvienos rūšies maisto. Tai gali padėti nustatyti, kokie maisto produktai sukelia dujų susidarymą.

Valgant nurijus per daug oro, gali padidėti dujų susidarymas. Žinojimas apie tai ir bandymas valgyti lėčiau gali padėti.

Pagrindinės sąlygos

Kai kurios pagrindinės sveikatos sąlygos gali padidinti dujų susidarymą. Jie apima:

 • Krono liga. Tai uždegiminės žarnyno ligos forma.

 • Divertikulitas. Tai liga, pažeidžianti žarnyno gleivinę.

 • Opinis kolitas. Tai uždegiminės žarnyno ligos rūšis.

Kada kreiptis į gydytoją

Jei žmogus turi išangės šlapimo nelaikymo simptomų, pavyzdžiui, praranda tuštinimosi kontrolę, jis turėtų kreiptis į gydytoją.

Žarnyno judėjimo kontrolės praradimas reiškia, kad žmogus gali susižaloti dubens dugną arba išangę. Jiems gali būti padaryta žala anksčiau, tačiau vis tiek gali prireikti tolesnio gydymo.

Jei žmogus vidurių užkietėjimas trunka ilgiau nei kelias dienas, jis taip pat turėtų apsvarstyti galimybę kreiptis į gydytoją.

Dujos po gimdymo, atsirandančios be kitų simptomų, paprastai nereikalauja gydymo.

Daugelis žmonių po gimdymo patiria padidėjusį vidurių pūtimą. Dujos po gimdymo dažniausiai išnyksta savaime arba pasikeitus mitybai.

Jei žmonės mano, kad dujos ir pilvo pūtimas tampa nuolatine problema, jie turėtų pasikalbėti su savo gydytoju. Kai kuriems žmonėms šie simptomai gali atsirasti dėl pagrindinės sveikatos būklės.

Gydymas ir namų gynimo priemonės

Pasidalinkite Pinterest
Kegelio pratimai gali būti naudingi žmonėms, sergantiems išangės šlapimo nelaikymu.

Po gimdymo ir kol moteris vis dar yra ligoninėje, gydytojas paprastai ištaisys dubens dugno sužalojimą. Jei žaizda tinkamai neužgyja, asmeniui gali prireikti tolesnio gydymo.

Dubens dugno pratimai, vadinami Kegels, gali padėti atsigauti po išangės šlapimo nelaikymo.

Kegelio pratimai apima nuolatinį dubens dugno raumenų įtempimą ir atpalaidavimą. Tai yra raumenys, kuriuos žmogus naudoja, kad sustabdytų dujų ar šlapimo išsiskyrimą.

Taip pat gali būti naudinga kreiptis į kineziterapeutą, kuris specializuojasi dubens dugno priežiūros srityje, nes šie specialistai gali patarti, kokie pratimai yra tinkamiausi. Asmuo gali aptarti poreikį apsilankyti pas kineziterapeutą su gydytoju po gimdymo.

Nereceptiniai išmatų minkštikliai arba vidurius laisvinantys vaistai gali trumpam palengvinti vidurių užkietėjimą. Mitybos pokyčiai taip pat gali padėti išvengti vidurių užkietėjimo ir dujų susidarymo.

Daug vandens gėrimas ir virškinimą gerinančios jogos pozos, tokios kaip trikampio poza, taip pat gali būti naudingos žmonėms, turintiems dujų po gimdymo.

Jei dėl pagrindinės ligos žmogui nuolat atsiranda dujų ir pilvo pūtimas, gydytojas rekomenduos tinkamą gydymo kursą.

Atimti

Dujos po gimdymo yra natūrali gimdymo dalis ir paprastai išnyksta savaime. Dauguma žmonių atgauna žarnyno kontrolę praėjus keliems mėnesiams po gimdymo.

Jei dujas po gimdymo lydi kiti simptomai, verta pasikalbėti su gydytoju. Gydytojas gali patikrinti, ar dubens dugno sužalojimus reikia toliau taisyti.

Kegelio pratimai gali padėti žmogui atgauti savo dubens dugno kontrolę. Jei vidurių užkietėjimas yra veiksnys, mitybos pokyčiai taip pat gali padėti.

Jei asmuo turi nuolatinę sveikatos būklę, dėl kurios atsiranda dujų, gydytojas gali patarti, kaip geriausia tai valdyti.