Ar galima klijuoti ant gipso?

vaizdas


Nuotrauka: remontas-11.ru

Galima ir reikia glaistyti ant tinko, jei tikrai būtina pasiekti lygų paviršių. Daugeliui apdailos tipų ši sąlyga yra būtina norint gauti gerą rezultatą.

„Nuogas” tinkas gali suteikti paviršiui tam tikrų defektų, tokių kaip aukščio skirtumai ar įtrūkimai, puikiai sukimba ir yra „aštrus” ploniems tapetams. Todėl geso reikia naudoti norint išlyginti paviršių, pašalinti skirtumus, išlyginti nelygumus. Tada dažai ar „Venecijos“ puikiai gulės, o tapetai nesikreips, siūlės nesiskirs ir neatrodys „spuoguoti“.

„Gevkas yra savotiškas glaistas, receptai skirtinguose šaltiniuose skiriasi. Į kompoziciją, kaip taisyklė, įeina kreida, gipsas arba alebastras, kurie auginami vandens klijų pagrindu. Be to, sudėtis gali skirtis priklausomai nuo pradinės paviršiaus, kuriam reikia apdailos, būklės. Reljefiniams paviršiams imamas pusiau skystas tirpalas, sienoms ir luboms – glaisto tipo mišinys. »

Pavyzdys galėtų būti tokia sudėtis: gipsas, kreida ir praskiesti medienos klijai (20-60 g klijų litrui vandens) santykiu 2:1:2. Taip pat pateikiamas toks skysto geso receptas: susmulkinkite 200 g plytelių medienos klijų, užpilkite 1 l vandens 6-8 val., išbrinkus, ištirpinkite vandens vonelėje ir į gautą masę įpilkite persijotos kreidos, nuolat maišydami, kol pasieksite. gauti grietinės konsistencijos. Šis gesas tepamas šepetėliu, iš kurio tinkamai paruoštas ilgais siūlais teka žemyn.

« Levkasit – atlikti aukštos kokybės apdailos darbus, leidžiančius išgauti labai lygų paviršių. Levkas naudojamas gruntavimui po auksavimu, dažymu, plonais tapetais, leidžiančiais pašalinti visus nelygumus, kurie bus matomi po panašia apdaila. »

Levkasit turi būti ant visiškai sauso tinko. Blogai išdžiūvęs tinkas tuomet gali atsirasti geltonų dėmių, deformuotis ar įtrūkti, o tada pašalinti tokias pasekmes bus labai sunku. Jei turite dirbti su senu tinku, tuomet turėtumėte pašalinti vietas, kurios gerai laikosi, vaikščioti su mentele išilgai įtrūkimų krašto, pašalinant viską, kas nepatikima. Jei pagrindas yra porėtas, nepakenks pereiti per specialų gruntą ir išdžiovinti. Tik po to galima ištaisyti defektus su gesso.

Rekomenduojama glaistyti ne didesniu kaip 2 mm sluoksniu. Jei reikia, procedūrą galima pakartoti, bet gerai išdžiovinus ankstesnį sluoksnį. Dažniau šis terminas buvo vartojamas ikonų tapybai, kai ant gyvulinių ar žuvų taukų buvo imami kreidos (gipso, alebastro) klijai su sėmenų aliejumi, todėl paruoštą plokštę buvo galima kokybiškai nugruntuoti. Statyboje naudojama šiek tiek kitokia kompozicija, tinkama dirbti ne tik su mediena.