Teisingas žoliapjovės pasirinkimas

Teisingas žoliapjovės pasirinkimas

Nuo XX amžiaus pradžios žmonės pradėjo įvaldyti tokį žemės ūkio rankinį įrankį kaip dalgis. Praėjo daug laiko, o žmogaus poreikiai nepasikeitė. Tinkamos vejos būklės palaikymas neveiks, jei periodiškai nepjausite. Daugelis namų savininkų vis dažniau susimąsto, kokį įrankį naudoti žolei pjauti. Senas senelio metodas medinės rankenos su metaliniu peiliu pavidalu šiais laikais, naudojant naujausias technologijas, nėra labai efektyvus. Ją pakeitė savotiška žoliapjovė – trimeris.

Šis įrankis yra lengvas strypas, kurio vienoje pusėje yra elektrinis arba benzininis variklis, o kitoje – besisukanti galvutė meškerėms ar peiliui. Šis įrenginys yra labai mobilus ir nepriklausomas. Visuotinis skirtumas nuo rankinio dalgio yra tas, kad žoliapjovės savininkui nereikia dėti didelių pastangų, kad veja būtų nupjauta tolygiai. Tačiau rinkoje yra daug žoliapjovių, kurios virsta miltais. Pakalbėsime apie tai, į kokius parametrus atkreipti dėmesį, kokią pjovimo galvutę pasirinkti ir kodėl tokių įrankių rankenos gali būti rausvos formos.

Žoliapjovių tipai

Elektrinis

Jis gali būti naudojamas visur, kur yra prieiga prie elektros. Tai mažo triukšmo, lengvo svorio ir greito paleidimo įrenginys. Nereikia rūpintis degalų papildymu. Tačiau elektrinis žoliapjovė visiškai priklauso nuo laido ilgio. Toks įrankis yra su žemesnė ir viršutinis variklis. Pirmasis variantas puikiai tinka pjauti reguliariai pjaunamą jauną žolę. Labai skrupulingai dirbantys, jie leidžia kruopščiai pjauti žolę aplink gėlynus. Pynės svoris paprastai neviršija dviejų kilogramų, o galia svyruoja nuo 200 iki 600 vatų. Prietaiso trūkumas yra tas, kad nepertraukiamo veikimo trukmė neturi viršyti 15 minučių, nes toks variklis turi nepakankamą aušinimą. Griežtai draudžiama dirbti ant drėgnos vejos, kad būtų išvengta variklio trumpojo jungimo. Na, o viršutinė variklio vieta leidžia pjauti bet kokią žolę, plotą vėlgi riboja tik laido ilgis. Svorio kategorijoje jis pralaimi savo analogui, tačiau taip yra dėl didesnės galios ir našumo. Žemesnės kainos segmento modeliuose nustatytas 25 minučių nepertraukiamo veikimo limitas, o brangesniuose – variklio perkrovos apsaugos sistema. Tokio įrankio galia yra nuo 600 iki 1000 vatų. Jie gali lengvai nupjauti žolę net po neseniai prapliupusio lietaus.

Įkraunamas

Mobilioji elektrinė žoliapjovė, puikiai tinkanti pjauti nedidelį vejos plotą, kai nėra pratęsimo. Paprastai jis skirtas pusvalandžio darbui. Tokių prietaisų baterija yra silpna, kitaip tiesiog pavargtumėte laikydami įrenginį ant svorio.

Benzinas

Galingiausias ir produktyviausias žoliapjovių tipas. Tinka bet kokiam darbui visiškai nepriklausomas nuo išorinių maitinimo šaltinių. Dažniausiai jame montuojamas vieno cilindro dvitaktis vidaus degimo variklis, kurio galia svyruoja nuo 0,6 iki 5 AG. Jei perkate dujinį žoliapjovę, pasiruoškite tam tikriems sunkumams. Kad toks variklis veiktų nepriekaištingai, būtina paruošti benzino, kurio oktaninis skaičius ne didesnis kaip 92, ir žoliapjovės gamintojo rekomenduojamos alyvos mišinį. Mišinys turi būti ruošiamas griežtomis proporcijomis (32:1 mineralinei alyvai ir 50:1 sintetinei). Vienu žodžiu, jūs negalite neperskaityti čia pateiktų instrukcijų, kitaip galite susidurti su ankstyvu gedimu. Ar reikia pasakyti, kad tokiems veiksmams reikia tam tikrų įgūdžių? Ne jums reikia užpildyti savo automobilį.

Kad nesusimaišytumėte, pažiūrėkite į keturtakčius variklius. Šio tipo įrenginiuose alyva ir benzinas pilami atskirai. Tokie modeliai yra daug galingesni ir produktyvesni. Tačiau tai taip pat gali būti laikoma trūkumu, nes norint išvalyti įprastą veją, bus daug didelės galios. Todėl nerekomenduojame permokėti, geriau praleisti šiek tiek laiko prieš benziną ir alyvą, kad būtų pasiektas tinkamas mišinys.

Tokių žoliapjovių kuro bako talpa svyruoja nuo 0,5 iki 1,5 litro, šis parametras turi įtakos nepertraukiamo veikimo laikui. Tačiau bet kuriame…