Koks yra geriausias būdas klijuoti audinį prie plastiko?

vaizdas


Nuotrauka: www.stroyka74.ru

Jei jums reikia klijuoti audinį prie plastiko (arba atvirkščiai) taške, tada tiks klijų pistoletas (taip pat vadinamas „šilumos pistoletu“). Jo veikimo principas gana paprastas: į pistoletą „įkraunama“ nedidelė klijų lazdelė („kasetė“), kuri, įjungus pistoletą, pradeda kaisti. Tada paspaudžiate „trigerį“ ir ant ginklo galo pasirodžiusį karštą klijų lašą užtepate ten, kur reikia ką nors klijuoti. Šiuo atveju klijų pistoletas gali būti įkraunamas (dažniausiai tai gana kompaktiški modeliai) arba turėti laidą, skirtą prijungti prie elektros lizdo.

Išnaudojus visą klijų lazdelę, ginklą galima „įkrauti“ kitu. Nepamirškite, kad įkaitinti klijai yra labai karšti ir su jais reikia elgtis atsargiai. Nors dirbant su klijų pistoletu, svarbiausia priprasti išspausti tiksliai tiek klijų, kiek reikia. Perteklių, jei yra, galima lengvai pašalinti (nupjauti) jam sukietėjus. Klijai yra skaidrūs, todėl dažniausiai klijavimo vietoje nėra per daug pastebimi.

Klijų pistoleto „kasetės“ ​​yra skirtingos (priklausomai nuo to, kokias medžiagas reikia klijuoti). Tačiau paprastas skaidrus klijų lazdelė puikiai tiks su audiniu ir plastiku.

Be klijų pistoleto, skirto audiniui klijuoti prie plastiko, tinka ir įvairūs universalūs klijai (tokie kaip „Alleskleber“, atitinkamų tipų klijai „Moment“ ar „Econ“ ir kt.).

Taip pat gana neblogi pasirodė Unicum klijai, kuriuos reikia tepti ant abiejų klijuojamų paviršių (iš pradžių plastiką reikia nuriebalinti acetonu) du kartus (su 2-3 minučių intervalu), o po to tvirtai prispausti vienas prie kito. 5-6 valandas. Suklijuotą gaminį geriau naudoti po 24 val.

Taip pat galite naudoti aerozolinius klijus (purškiamus klijus) 3M Spray 80 arba 3M Spray 90. Klijai tepami ant abiejų paviršių, išlaikomas 30 sekundžių laikotarpis, po kurio audinys turi būti pakankamai stipriai prispaustas prie plastiko, įsitikinant, kad kad nėra oro burbuliukų.