Z pakuotė yra 5 dienų gydymas antibiotikais, neveikiantis peršalimo. Virusinės infekcijos sukelia peršalimą, tačiau Z pakuotė veikia tik esant bakterinėms infekcijoms. Žmonės Z pakuotę turėtų naudoti tik prižiūrint gydytojui, nes be reikalo vartojant antibiotikus gali būti daugiau žalos nei naudos.

Gydytojai gali rekomenduoti retkarčiais naudoti Z pakuotę ir gali paaiškinti kai kuriuos dalykus, į kuriuos reikia atsižvelgti prieš naudojant. Prevencija gali būti geriausia priemonė nuo peršalimo.

Šiame straipsnyje aptariame, ar saugu naudoti Z paketą, jo poveikį atsparumui antibiotikams ir kaip apsisaugoti nuo peršalimo.

Ar Z pakuotė yra saugi?

Z pakuotėPasidalinkite Pinterest
Asmuo turėtų naudoti Z pakuotę tik prižiūrint gydytojui.

Kai kurie žmonės nerimauja dėl pačios Z pakuotės dėl azitromicino, kuris yra veiklioji vaisto medžiaga.

The Jungtinių Valstijų maisto ir vaistų administracija (FDA) paskelbė saugos įspėjimą dėl vaisto, pažymėdamas, kad antibiotikas gali sukelti nenormalių širdies elektrinės veiklos pokyčių.

Kai kuriais atvejais tai gali sukelti mirtinų komplikacijų.

Kai kuriems žmonėms kyla didesnė rizika patirti sunkumų vartojant šį antibiotiką, įskaitant tuos, kurie:

 • mažas kalio arba magnio kiekis kraujyje
 • lėtesnis nei įprastas širdies susitraukimų dažnis
 • aritmija arba nereguliarus širdies plakimas

 • pailgėjęs QT intervalas arba nereguliarus, sukeliantis labai greitą ir nereguliarų širdies plakimą

FDA įspėja sveikatos priežiūros specialistus prieš skiriant antibakterinius vaistus, tokius kaip azitromicinas, apsvarstyti mirtinų širdies ritmų riziką žmonėms, kuriems gresia širdies ir kraujagyslių reiškiniai.

Ar Z pakuotės naudojimas padidina atsparumą antibiotikams?

Per didelis antibiotikų vartojimas kelia grėsmę gyventojų saugumui, nes didina atsparumą antibiotikams.

Bakterijos nuolat prisitaiko, todėl ir toliau užkrečia žmogaus organizmą. Kuo dažniau bakterijos sąveikauja su vaistais, tokiais kaip antibiotikai, tuo labiau jos turi prisitaikyti. Tai daro juos stipresnius.

Per didelis antibiotikų vartojimas ilgainiui gali sukelti atsparumą antibiotikams. Tai iš esmės reiškia, kad bakterijos tapo atsparios antibiotikams. The Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) apskaičiavo, kad kiekvienais metais JAV antibiotikams atsparios bakterijos sukelia daugiau nei 23 000 mirčių.

Taigi, esant rimtoms infekcijoms, geriausia skirti antibiotikų.

Naudojimas ir efektyvumas

Gydytojai linkę skirti Z pakuotę stipriai bakterinei infekcijai gydyti. Tai geriamasis vaistas, kurį žmogus gali vartoti valgydamas arba nevalgius, o dozė priklauso nuo infekcijos sunkumo. Kaip ir dauguma vaistų, jis veikia kai kurias ligas, o neveikia kitas.

Svarbu atlikti visą Z pakuotės gydymo kursą. Net jei žmogus jaučiasi geriau prieš baigdamas kursą, nebaigtas gydymas gali paskatinti infekciją atsinaujinti arba apsunkinti būsimas infekcijas.

Peršalimas ir gripas

Peršalimas ir gripas yra dvi labai dažnos ligos. Tiek peršalimas, tiek gripas atsiranda dėl virusinių infekcijų. Rinovirusas paprastai sukelia peršalimą, o gripo virusas sukelia gripą.

Svarbu pažymėti, kad tai yra virusai. Antibiotiniai vaistai, tokie kaip Z pakuotė, nukreipti į bakterijas ir neturės įtakos virusinei infekcijai. Z pakuotė nėra veiksminga nuo peršalimo ar gripo.

Uminis kosulys

Strep gerklė yra gerklės ir tonzilių infekcija. Jos simptomai yra gerklės skausmas, karščiavimas ir baltos dėmės ant tonzilių ir užpakalinės burnos ertmės.

Antibiotikai yra veiksmingi gydant būklę, nes tai yra bakterinė infekcija. Nepaisant to, Z pakuotė arba azitromicinas paprastai nėra pirmasis gydymo pasirinkimas. Gydytojai dažnai skiria antibiotikus, tokius kaip amoksicilinas ar penicilinas, kad galėtų gydyti gerklės skausmą.

Jei kiti vaistai nepadeda arba asmuo yra alergiškas šiems antibiotikams, gydytojai gali rekomenduoti vartoti azitromiciną. Šis vaistas veiksmingai naikina bakterijas.

Pneumonija ar bronchitas

Pasidalinkite Pinterest
Labai svarbi sveikatos priežiūros specialisto atlikta išsami diagnozė.

Tai, kas atrodo kaip stiprus peršalimas ar gripas, gali būti bakterinių infekcijų, tokių kaip pneumonija ar bronchitas, simptomai.

Tai yra dalis priežasčių, kodėl išsami diagnozė yra tokia svarbi. Jei sveikatos priežiūros specialistas mato ypač stiprios pneumonijos ar bronchito infekcijos požymius, jis gali rekomenduoti antibiotikų.

Tokiais atvejais veiksmingi būtų antibiotikai, tokie kaip azitromicinas, nes pagrindinė problema kyla dėl bakterijų.

Kitos infekcijos

Pasak JAV nacionalinės medicinos bibliotekos, azitromicinas, veiklioji Z pakuotės medžiaga, taip pat gali būti naudinga nuo kitų infekcinių ligų, įskaitant:

 • bakterinis sinusitas, sinusinė infekcija
 • uretritas, šlaplės infekcija
 • cervicitas, gimdos kaklelio infekcija
 • lytinių organų opų liga
 • ausies infekcija
 • kai kurios odos infekcijos

Gydymas vis tiek priklauso nuo to, kokios bakterijos sukelia pagrindinę infekciją. Štai kodėl kiekvienu atveju svarbu atlikti išsamią diagnozę, kad gydytojas galėtų rekomenduoti antibiotikus.

Ar turėčiau pasiimti Z pakuotę peršalus?

Nėra jokios priežasties vartoti Z pakuotę peršalimo gydymui. Peršalimas yra virusinė infekcija, dažniausiai rinovirusas. Virusai nėra jautrūs antibiotikams, tokiems kaip Z pakuotė.

Konkretūs antivirusiniai vaistai gali nukreipti ir sunaikinti virusus, tačiau Z paketas nėra vienas iš jų. Z pakuotės paėmimas peršalus niekaip nepadės.

Veiksmingos peršalimo priemonės

Pasidalinkite Pinterest
Peršalęs žmogus turėtų gerti daugiau vandens.

Peršalimas dažniausiai trunka kelias dienas, o organizmas susidoroja su juo be pašalinės pagalbos.

Taigi, apskritai, žmogui kovojant su peršalimu nereikia daug nuveikti, nes organizmas atliks daugiausiai darbo.

Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos žmogus gali padaryti, kad padėtų palaikyti kūną, įskaitant:

 • papildomai gerti vandenį
 • gausiai pailsėti
 • vengiant per daug veiklos

Jei simptomai tampa nepatogūs arba trukdo kasdieniam gyvenimui, nereceptiniai vaistai gali padėti gydyti simptomus, kol organizmas galės atsikratyti pagrindinės infekcijos.

Kai kurie vaistai, tokie kaip acetaminofenas (tylenolis), individualiai nukreipia simptomus, o tai padeda sumažinti karščiavimą ir skausmą. Kituose vaistuose, pavyzdžiui, sirupuose nuo kosulio, gali būti įvairių vaistų, skirtų daugeliui simptomų vienu metu gydyti.

Visada vadovaukitės etiketėje pateiktomis instrukcijomis ir venkite šių vaistų vartoti vaikams. Kai kurie vaistai turi vaikams skirtų versijų, o visi, kurie abejoja, prieš skirdami vaikui dozes, turėtų pasitarti su savo pediatru.

Peršalimo prevencija

Peršalimas paprastai praeina savaime, nes organizmas susidoroja su pagrindine virusine infekcija. Vis dar yra žingsnių, kurių žmogus gali imtis, kad padėtų išvengti peršalimo arba neleistų plisti peršalimui.

Jie apima:

 • reguliariai plauti rankas
 • čiaudulį ir kosulį uždengti servetėle
 • vengti liesti veidą ar kitų žmonių veidus

Santrauka

Daugeliui įprastų ligų, tokių kaip peršalimas ir gripas, antibiotikų paprastai nereikia. Virusai visiškai nereaguos į antibiotikus, todėl jų naudoti nereikia, nebent yra bakterinė infekcija.

Jei bakterinė infekcija tampa nebevaldoma arba kyla pavojus žmogaus sveikatai ar gyvybei, gydytojas gali rekomenduoti antibiotikų.

Nėra jokios priežasties vartoti Z pakuotę peršalimui gydyti. Kiekvienas, kuris nerimauja dėl savo sveikatos peršalimo ir gripo sezono metu, gali aptarti savo galimybes su sveikatos priežiūros specialistu ir imtis priemonių apsisaugoti nuo oru plintančių virusų.