Kontraceptinis implantas Nexplanon išskiria hormonus, kurie neleidžia organizmui ovuliuoti. Kai kurios moterys praneša apie svorio padidėjimą naudodamos šį kontracepcijos metodą. Tačiau dauguma vartotojų priauga tik keletą svarų ir gali būti kompensuojami paprastais gyvenimo būdo pokyčiais.

Gimimo kontrolės implantai (dažnai žinomas prekės ženklu, Nexplanon) išskiria sintetinę hormono progesterono formą, vadinamą progestinu. Šis hormonas neleidžia ovuliacijai arba kiaušinėlio išsiskyrimui. Jis taip pat sutirština gimdos kaklelio gleives, todėl spermatozoidai sunkiai pasiekia kiaušinėlį, jei organizmas ovuliuoja.

Nėštumo metu padaugėja hormono progesterono, todėl implantas veikia taip, kad kūnas mano, kad jis jau nėščia ir jam nereikia išleisti kito kiaušinėlio.

Tyrimai yra nevienodi, ar implantas sukelia svorio padidėjimą, ar svorio padidėjimą lemia kiti veiksniai.

Greiti faktai apie gimstamumo kontrolę ir svorio padidėjimą:

 • Moterys jau seniai skundžiasi svorio padidėjimu vartodamos hormoninę kontracepciją.
 • 2014 m. Cochrane apžvalga nerado reikšmingo poveikio svoriui.
 • Hormonų pokyčiai gali paveikti daugelį organizme vykstančių procesų.
 • Moterys turi nedelsdamos pranešti gydytojui apie bet kokį šalutinį poveikį.

Teorijos apie implantą ir svorio padidėjimą

Gimimo kontrolės implanto svorio padidėjimasPasidalinkite Pinterest
Yra keletas teorijų apie svorio padidėjimą, kurį sukelia kontraceptinis implantas.

Svorio padidėjimo, susijusio su gimstamumo kontrole, tyrimai yra įvairūs. Jei kontraceptiniai implantai sukelia svorio padidėjimą, neaišku, kodėl taip gali nutikti.

Viena teorija teigia, kad hormonas progestinas gali padidinti kūno riebalų kiekį. 2015 m. atliktas tyrimas parodė, kad 12 mėnesių implantą naudojusių moterų kūno riebalų kiekis padidėjo 2 procentais.

Kita galimybė yra ta, kad progestinas sukelia vandens susilaikymą, todėl moterys jaučiasi išsipūtusios ir šiek tiek sunkesnės, nekeičiant kūno riebalų procento.

Kai kurie gydytojai teigia, kad moterys nepriauga svorio reguliuodamos gimstamumą, bet jei mano, kad gimstamumo kontrolė sukelia svorio padidėjimą, tada jos priauga svorio, o vėliau tai priskiria gimstamumo kontrolei, o ne bet kam kitam.

Nuo jauno pilnametystės iki vidutinio amžiaus amerikiečiai vidutiniškai priauga nuo 1 iki 2 svarų per metus. Tai taip pat geriausi moterų vaisingumo metai ir laikas, kai jos dažniausiai naudoja kontraceptinius implantus ir kitus hormoninius kontraceptikus. Taigi, su amžiumi didėjantis laukimas sutampa su kontracepcijos naudojimu.

Ar gimstamumo kontrolė sukelia svorio padidėjimą?

2014 m. atliktame Cochrane tyrime, kuris buvo cituojamas anksčiau šiame straipsnyje, implantai nebuvo tiesiogiai įvertinti, tačiau jame buvo nagrinėjamos tabletės ir pleistrai, kurių sudėtyje yra tų pačių hormonų kaip ir kontraceptiniai implantai. Tai tvirtai rodo, kad mažai tikėtina, kad moterys priaugs svorio, naudodamos kontraceptinius implantus.

2017 m. paskelbtame tyrime buvo nagrinėjamas antsvorio ir nutukusių moterų svorio kritimas po gimdymo. Viena grupė gavo kontraceptinį implantą, o kita grupė naudojo kontracepciją, kuri nenaudojo hormonų. Šiek tiek mažiau implantų naudotojų numetė svorio per 6 mėnesius nuo tyrimo. Tačiau svorio netekimo skirtumas tarp dviejų grupių nebuvo statistiškai reikšmingas. Tai yra įrodymas, kad hormoniniai implantai tikriausiai nepriauga svorio. Net jei jie tai daro, pelnas yra minimalus.

Tačiau kiti tyrimai prieštarauja šių dviejų tyrimų išvadoms.

2015 m. atliktame tyrime anksti buvo paminėta, kad 75 implantų naudotojai buvo lyginami su 75 nehormoninės spiralės naudotojais. Implantų naudotojai šiek tiek padidino kūno dydį ir 2 proc.

2016 m. atliktas tyrimas parodė, kad hormoninis kontraceptinis implantas tiesiogiai nesukėlė svorio padidėjimo. Tačiau moterys, kurioms buvo pasakyta, kad implantas gali priaugti svorio, dažniau manė, kad priaugo svorio. Kai kuriais atvejais dėl to jie nustojo naudoti implantą.

2015 m. atliktame tyrime buvo gautas panašus rezultatas, kaip ir šiame paskutiniame pavyzdyje. Buvo padaryta išvada, kad paaugliai, kurie vartojo hormoninę gimdymo kontrolę, įskaitant implantą, gali pajusti svorio padidėjimą.

Apibendrinant galima pasakyti, kad šis tyrimas reiškia, kad dauguma moterų, naudodamos implantą, neturėtų pastebėti svorio padidėjimo, o jei priauga svorio, tikėtina, kad svoris bus minimalus.

Tačiau moterys, kurios mano, kad priaugs svorio, gali manyti, kad priaugo svorio. Jie netgi gali priskirti svorio padidėjimą dėl gyvenimo būdo pokyčių implantui. Tai gali būti kliūtis jiems keisti sveiką gyvenimo būdą.

Kitas implantų šalutinis poveikis

Pasidalinkite Pinterest
Kontraceptinio implanto šalutinis poveikis gali būti galvos skausmas, krūtų skausmas ir pykinimas.
Vaizdo kreditas: Vera de Kok, 2015 m

Šalutinis poveikis kiekvienai moteriai skiriasi ir gali kisti priklausomai nuo gyvenimo būdo ir bendros sveikatos. Kai kurie kiti kontraceptinių implantų šalutiniai poveikiai yra šie:

 • pieno tiekimo problemos žindant

 • galvos skausmai
 • krūtų skausmas
 • kraujavimas tarp menstruacijų, pirmuosius kelis vartojimo mėnesius
 • pykinimas
 • kiaušidžių cistos
 • skausmas toje vietoje, kur buvo įdėtas implantas
 • infekcija, kurioje buvo įdėtas implantas
 • depresija ar nuotaikos svyravimai

Gimimo kontrolės implantai yra saugūs, tačiau kai kurios moterys turėtų jų vengti. Moterys turėtų pasikalbėti su gydytoju apie implanto alternatyvas, jei:

 • jiems yra buvę kraujo krešulių
 • jie yra nėščia arba mano, kad gali būti
 • jie yra alergiški bet kuriai sudedamajai daliai
 • jie serga progesteronui jautriu vėžiu, pavyzdžiui, krūties vėžiu
 • jie serga kepenų liga arba kepenų augliu
 • jiems yra buvę nepaaiškinamo kraujavimo iš makšties

Moterys, turinčios toliau išvardytų sveikatos problemų, vis tiek galės saugiai naudoti implantą:

 • diabetas
 • aukštas kraujo spaudimas
 • širdies liga
 • didelis cholesterolio kiekis
 • depresija
 • inkstų liga
 • kitos lėtinės sveikatos būklės

Tam tikri gyvenimo būdo veiksniai, pvz., rūkymas ar antsvoris, gali padidinti tam tikrą implanto riziką. Moterys turėtų būti sąžiningos dėl savo gyvenimo būdo ir sveikatos istorijos ir turėtų paklausti savo gydytojų apie kiekvienos gimstamumo kontrolės galimybės riziką ir naudą.

Kada kreiptis į gydytoją

Kreipkitės į greitąją medicinos pagalbą dėl kraujo krešulio požymių, tokių kaip kojos patinimas arba nepaaiškinamas kojų skausmas, lydimas greito širdies susitraukimų dažnio. Moterys, kurios staiga priauga daug svorio arba susilaiko vandens, turėtų nedelsdamos pasikalbėti su savo gydytojais.

Atimti

Daugeliui moterų svorio padidėjimas yra gyvenimo faktas, ypač be agresyvių pratimų ir kruopštaus mitybos režimo. Normalu kiekvienais metais priaugti keletą svarų, o svorio padidėjimas, kuris atrodo susijęs su kontraceptiniais implantais, gali būti normalaus svorio prieaugio, atsirandančio su amžiumi, dalis. Didėjantis aktyvumas gali neutralizuoti svorio padidėjimą, kuris lydi senėjimą.

Moterys turėtų aptarti su savo gydytojais, ar jų svorio padidėjimas yra sveikas ir normalus, taip pat kaip jos gali sumažinti probleminį svorio padidėjimą. Daugumai implantų naudotojų svorio padidėjimas mažai tikėtinas. Net jei taip atsitiktų, tai gali būti tik keli svarai.