Ar reikia lupti pievagrybius?

Skirtingai nei kitos daržovės, kurias prieš ruošdami natūraliai nuplaunate po tekančiu vandeniu arba nulupate odelę, grybai yra visai kitokie.

Dėl minkšto ir akyto jų minkštimo nenorite plauti grybų, nes jie įgaus vandens. Taip pat nesinori lupti jų minkštimo, nes visas grybas yra valgomas ir nėra jokios priežasties išmesti gerą maistą!

Kaip valyti grybus?

Užuot nulupę ar nuplovę grybus, naudokite šepetėlį sausais šereliais arba popierinį rankšluostį, kad atsikratytumėte lengvų likučių ant grybų. Išvalę grybą šepetėliu arba popieriniu rankšluosčiu, galite pjaustyti griežinėliais pagal savo pageidavimus. Šiuo atveju plokščią grybą geriausia pjaustyti nupjaunant kotelį ir pastatant grybą plokščiąja puse. Tada tiesiog supjaustykite išilgai ir grybų griežinėlius galėsite kepti keptuvėje, ant grotelių arba dėti į tokius receptus kaip vištienos kukuliai su kreminiu grybų padažu ar grybų suflė omletas.

Tas pats grybų paruošimo būdas – lengvai nuvalyti šepetėliu – taikomas visoms grybų rūšims. Nesvarbu, ar naudojate pievagrybius, šveicariškus, ar plokščiaviršūnius (apie skirtingas grybų rūšis sužinosite čia), išbandykite juos pagal toliau pateiktus receptus!

Vienintelis man žinomas motyvas, kodėl pievagrybius reikia lupti, išskyrus norą, kad jie atrodytų labai švarūs ir balti, yra tas, kad nuo jų paviršiaus būtų pašalintas purvas, dulkės, smėlis, kompostas ir kt., nereikėtų jų šepetėliu valyti ar plauti. Tikriausiai grybus nulupti greičiau nei valyti šepetėliu (nors mano patirtis to nepatvirtina), be to, daugelis žmonių nemėgsta jų plauti, nes jie sugeria šiek tiek vandens, o tai, pvz. Tačiau lupdami grybus švaistote dalį ingredientų, o net ir labai nešvarius pievagrybius paprasta išvalyti plaunant arba valant šepetėliu.

Retai kada man prireikia valyti prekybos centruose parduodamus grybus, nes jie paprastai būna labai švarūs. Jei jie dulkėti, užtenka švelniai patrinti švaria drėgna kempinėle. Patarčiau nelupti, nebent tai būtų reikalinga konkrečiam vizualiniam pateikimui.