Ar šunys gali turėti raugintų kopūstų – adv

Šeimos kepsninė yra puiki patirtis visiems ir paprastas būdas padaryti progą vakarieniaujant kiekvieną vakarą. Čia lauke, laisvalaikis, kol viskas ruošiasi, jaudulys karštos mėsos, šviežios nuo grotelių. Kiekvienas griebia savo mėgstamą daiktą, pliaukšteli ant bandelės, siekia pagardų; tai scena, kurią visi bent kartą esame turėję.

Tas skanus mėsos kvapas ant grotelių yra pakankamai įsijautęs į žmogaus nosį, tačiau, jei jūsų šeima turi šunį, tikėtina, kad nuo to laiko, kai patekote į duris, jis į tai žiūrėjo per daug subtiliai. Jei nesate specialiai užrakinę, turėtumėte pradėti apsižvalgyti – šuo tikriausiai slenka arčiau stalo, galvodamas, ką jis gali išsisukti griebdamas, kol jūsų nugara pasukta.

Čia problema, išskyrus tai, kad šuo, bandantis ką nors išgraibyti nuo stalo, akivaizdžiai elgiasi ne taip gerai, kaip galite manyti, yra ta, kad ne viskas ant stalo yra mėsa ar kitaip tinkama šuniui vartoti. Prieskoniai, salotos ir desertai gali sukelti neigiamą poveikį jūsų šuniui. Priklausomai nuo to, ką pasirinkote naudoti patiekaluose, jūsų šuo gali rimtai pakenkti sau valgydamas jūsų maistą.

Šunų ėdalo patarimas: Jei esate kaip ir dauguma šunų tėvų, siekiate aprūpinti geriausią maistą savo šuniukui. Štai keletas geriausių šviežio maisto variantų net ir išrankiems valgytojams. Jei turite, įveskite savo šuns svorį ~ 5 svarai atsiskaitymo metu, kad gautumėte mažesnes porcijas! Sujunkite tai su žemiau pateiktais bandomaisiais kuponais ir galėsite išbandyti „Nom Nom“ ar „Ūkininko šunį“ vos už ~ 20 dolerių.

Pavyzdžiui, rauginti kopūstai yra pakankamai populiarus pagardas žmonėms, kopūstų salotų ir marinuotų agurkų variantas, kuriame konservuoti smulkiai supjaustyti kopūstai sūriame tirpale ir laukti, kol jie fermentuos. Jis plačiai naudojamas visame pasaulyje ir juo mėgaujamasi kaip sudedamoji dalis salotose, sluoksnis sumuštinyje ir ant visų rūšių mėsos ant grotelių.

Jūs netgi galite turėti savo kepsninėje dubenį ar stiklainį su raugintais kopūstais, kurie yra paruošti pliaukštelėti ant kito mėsainio ar šuns, kai jis atvės nuo grotelių. Ką turėtumėte daryti, jei apsisuksite, kad pamatytumėte savo šunį su jo burna?

Geroji žinia

Visų pirma, nepradėkite jaudintis per greitai – nors yra daugybė žmonių maisto produktų, kurie gali ir pasirodė toksiški šunims, rauginti kopūstai nėra vienas iš jų. Gali atrodyti šiek tiek neįprasta norėti valgyti tiesiai, tačiau jokia žala nebus jūsų šuniui, šalinančiam raugintus kopūstus, nesvarbu, ar tai būtų namų receptas, ar iš stiklainio parduotuvės lentynoje.

Be to, ir galbūt dar labiau stebina naujesni naminių gyvūnėlių savininkai, tai, kad rauginti kopūstai iš tikrųjų gali suteikti daug naudos jūsų šuniui, pateikdami papildomų vitaminų, kurių paprastai trūksta jų mėsos pagrindu. Tam tikru laipsniu rauginti kopūstai yra tas pats, kas šunims, kaip ir žmonėms – pagardas, norint pridėti šiek tiek papildomų patiekalų, net jei tai niekada nėra jūsų mėgstamiausias pagrindinio patiekalo pasirinkimas.

Nemaža dalis naudos sveikatai kyla dėl paruošimo metodo; kaip minėta anksčiau, rauginti kopūstai yra gaminami fermentacijos būdu, todėl indelyje susidaro didelis kiekis probiotinių bakterijų ir įsigeria į kopūstą. Probiotinės bakterijos yra tos pačios rūšys, kurios padeda virškinimo traktui funkcionuoti, o turėdamos jų daugiau pagreitins virškinimą ir sumažins spūstis, vidurių pūtimą ir pilvo pūtimą.

Patobulintas skrandžio veikimas taip pat reiškia mažesnę opų ir kitų dirgintų žarnų sindromų riziką, bet kuri iš jų gali sukelti jūsų šuniui didžiulį diskomfortą ir kasdien padaryti jūsų augintinį labiau varganą. Nors rauginti kopūstai nėra laikomi medicininiu gydymu šiomis ligomis, jie gali būti tvirtas profilaktinis gyvenimo būdo pasirinkimas, kad jų apskritai nebūtų.

Kitas žinomas šių probiotinių bakterijų pranašumas yra jų gebėjimas sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje tiek šunims, tiek žmonėms. Cholesterolio kiekis kraujyje gali iškloti kraujagysles ir priversti jas susiaurėti, kol jos nebepakanka tiek, kad organai galėtų veikti; ypač vyresnio amžiaus šunims, cholesterolio kiekio kraujyje mažinimas gali reikšti reikšmingus gyvenimo trukmės skirtumus.

Tarp fermentacijos proceso ir natūralių kopūstų savybių jūsų šuo gali patenkinti įprastus vitaminų poreikius su santykinai nedidele raugintų kopūstų porcija. Puikus pavyzdys yra vitaminas A, junginys, kuris dažniausiai susijęs su regėjimo išsaugojimu ir optinių ligų prevencija; turėdami raugintų kopūstų, jūsų šuo nesuserga skystomis ar pleiskanotomis akiduobėmis ir užkerta kelią regėjimui senstant.

Vitaminas C yra naudojamas organizmui gaminti ir atstatyti daugelį imuninės sistemos komponentų, įskaitant baltųjų kraujo kūnelių ir trombocitų, skirtų įbrėžimams. Jūsų šuo gali gauti visą vitaminą C, kurio jam reikia beveik visą savaitę, iš vos vieno puodelio raugintų kopūstų.

Tos pačios cheminės medžiagos, kurios suteikia raugintiems kopūstams aštrų, aštrų kvapą ir skonį, turi ir kitų savybių; Nors žmonės daro skirtingus dalykus, pastebimas šių vitaminų ir mineralų poveikis šunims yra pagerinti plaukų ataugimą ir stiprumą bei slopinti odos sąlygas. Įprasta raugintų kopūstų porcija gali padėti jūsų augintiniui spindėti avižomis ir pašalinti niežulį, pleiskanojimą ar per daug skysčių išsiskyrimą nuo gydomųjų pjūvių.

Paskutinis įdomus raugintų kopūstų pranašumas yra tas, kad kalcio kiekis yra pakankamai didelis, kad padėtų kaulų augimui ir gebėjimui susikaupti kaulų čiulpams senstant. Jame taip pat yra mažiau žinomo junginio, vadinamo vitaminu K2, kuris turi savybių, kurios padeda kaulams remineralizuotis ir sustiprinti audinį, jungiantį juos su viso šuns kūno sausgyslėmis ir sausgyslėmis.

Žr. Susijusią temą: Ar šunys gali valgyti sūrius?

Ar fermentuotas maistas tinka šunims?

Fermentuotame maiste yra didelis druskos kiekis, kuris nėra idealus nei mums, nei mūsų šunims, tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte visiškai nevartoti savo šuns fermentuoto maisto. Fermentuotuose maisto produktuose yra probiotinių bakterijų, naudingų virškinimui ir žarnyno sveikatai. Dėl to jie puikiai tinka jūsų šuniui.

Kaip paruošti raugintus kopūstus šunims?

Jei gaminate raugintus kopūstus namuose, turėtumėte susilaikyti nuo druskos ir cukraus pridėjimo į mišinį. Laikykite ingredientus paprastus ir paprastus, kad jūsų šuniukas nebūtų perkrautas skoniu. Sumažėjęs cukraus kiekis taip pat padės jūsų šuniui išlaikyti sveiką kūno svorį ir dantų sveikatą.

Susirūpinimas

Nors rauginti kopūstai turi daug naudos jūsų šuniui, tai nėra „supermaistas“, neturintis jokio neigiamo poveikio; yra dalykų, susijusių su raugintais kopūstais, kurie reikalauja tam tikro atsargumo, kiek jų patenka į jūsų šuns dubenį. Ypač atsargiai vertinkite parduotuvėje įsigytus receptus, nes dėl masinės gamybos proceso dažnai pašalinama daug naudingų probiotikų, kuriuose yra daugiausia teigiamo jūsų šuns šalutinio poveikio.

Kitas dalykas, kurį reikia stebėti bet kuriame marinuotame maiste, yra natrio kiekis; Daugumoje marinavimo tirpalų yra kažkas, kad gautų sūrymo skonį, dažniausiai pasirenkamas actas arba sūrus vanduo. Bet kuris iš jų gali sutrikdyti jūsų šuns vidinę chemiją ir sukelti virškinimo bei šlapimo takų problemų; jei žinote, kad jūsų šuo turi anksčiau egzistuojančią būklę, prieš įtraukdami raugintus kopūstus į savo šuns racioną, pasitarkite su patikimu veterinarijos gydytoju.

Paskutinis dalykas, kurį reikia nepamiršti, yra saiko poreikis; su visais privalumais lengva pamiršti, kad jūsų šuns organizmui tinkamai funkcionuoti reikia ne tik raugintų kopūstų. Kaip ir mūsų pačių patiekalų atveju, patiekti jį kaip užpilą yra puiku, tačiau nereikėtų jo naudoti kaip pagrindinio patiekalo.

Išvada

Ar šunys gali turėti raugintų kopūstų?

Jūsų šuo turėtų gerai valgyti raugintus kopūstus, net jei jis tikrai neturėjo valyti daiktų nuo stalo; Tiesą sakant, gali būti gera mintis kiekvieną kartą įmaišyti į šuns dubenį, suteikiant savo pūkui daugelio jame esančių vitaminų ir mineralų naudą. Kaip ir bet kokio papildomo maisto atveju, turėsite būti atsargūs ir nepersistengti. Atlikite keletą tyrimų arba pasikonsultuokite su savo veterinarijos gydytoju, kad įsitikintumėte, jog šuniui skiriate reikiamą kiekį dietos ir gyvenimo būdo.

Geras būdas įsitikinti, kad tai tikrai padeda šuns sveikatai, yra laikytis naminio ar ekologiško recepto, nes tai padės išvengti daugelio šiuolaikinėje masinėje gamyboje kylančių problemų. Receptai yra laisvai prieinami internete, ir daugumai jų reikia mažai specialios įrangos – išbandykite!

Jums taip pat gali patikti: ar šunys gali turėti sušių?

Parašykite komentarą