Ar šunys gali valgyti keptą vištieną? –

Bet kuris atsakingas augintinio savininkas turėtų bent kartą atkreipti dėmesį į savo augintinio raciono sudedamąsias dalis, nors to gali būti ne daugiau, jei atsitiktų rasti maišelį maišelio, kuris vėl ir vėl džiugins jūsų šunį. Jei kada nors patikrinote, ką šuo valgo, yra geresnė nei vidutinė tikimybė, kad kažkur pastebėjote žodį „vištiena“ ant maišelio. Jei to nepadarėte, pabandykite anksti ieškoti ingredientų sąraše arba raskite maišelį, kuriame nėra specialiai pažymėta, kad jame nėra vištienos.

Konkurencingas augintinio savininkas galėjo pasimėgauti savo augintinio pirkimu daugiau nei vienos rūšies pašarais. Daugelis parodomųjų šunų įprastomis dienomis šeriami reguliariais kibirais ir specialiu skanėstu, žinomu kaip dubenėlis ar parodos įkandimas, kai jie yra ringe. Šie specializuoti kibilai dažniausiai būna ir iš vištienos. Tiesą sakant, kai kurie gamintojai bus gana atsargūs ant maišelio pažymėdami, kad jų dubenėlių antgaliuose yra ne kas kita, o pati geriausia vištienos krūtinėlės mėsa, tokia gerai paruošta, kad ją galite valgyti patys, užuot atidavę šuniui.

Šunų ėdalo patarimas: Jei esate kaip ir dauguma šunų tėvų, siekiate aprūpinti geriausią maistą savo šuniukui. Štai keletas geriausių šviežio maisto variantų net ir išrankiems valgytojams. Jei turite, įveskite savo šuns svorį ~ 5 svarai atsiskaitymo metu, kad gautumėte mažesnes porcijas! Sujunkite tai su žemiau pateiktais bandomaisiais kuponais ir galėsite išbandyti „Nom Nom“ arba „Ūkininko šunį“ vos už ~ 20 dolerių.

Net jei jūs pats nesate taip kruopštus, tikrindamas, kas yra jūsų šuns gabalėlyje, yra didelė tikimybė, kad matėte juos einantis po vištienos ar bet kokios mėsos šiuo klausimu, su pakankamai malonumu, kad šuniui tikriausiai reikia pasakyti ne valgyti savo vakarienę taip pat kaip ir jo paties. Net logiška, kad tai neatrodo ypač neįprasta, kad šunys gali užpulti vištą – šuo natūraliai yra plėšrūnas, o vištiena, nors ir skraidanti bei skani, yra vieni lengviausių grobio gyvūnų.

Atsižvelgiant į visa tai, gali kilti klausimas, kodėl kas nors pagalvoja, kad šuo negali valgyti keptos vištienos – juk jie tikrai mėgsta bet kokią kitą vištieną, o kepta vištiena yra netgi karšta ir aromatinta – o kas nepatinka? Nors tokia samprotavimo linija tikrai tinka žmonėms, daugelis žmonių nustemba, kad būtent ta šiluma ir kvapiosios medžiagos gali kelti nerimą.

Šunys mėgsta vištieną beveik bet kokia forma, o žmonės neatsilieka. Ką jūsų šuo padarytų iš keptos vištienos?

Kas nutiks, jei jūsų šuo valgys keptą vištieną

Kaip jau minėjome aukščiau, vištiena yra priimtina ne tik šunims, bet ir viena iš jų mėgstamiausios mėsos, ir šuo natūraliai linkęs skaroti viską, kas skanu ar kvepia vištiena. Rasite, kad jūsų šuo tikrai gali valgyti keptą vištieną, tačiau vien todėl, kad jis gali, nereiškia, kad turėtų.

Šiuo atveju ypač svarbu atkreipti dėmesį į komercinę keptą vištieną, nes, išskyrus labai nedaug išimčių, jūsų mėgstamos greito maisto parduotuvės kepta vištiena gaminama su duona, o ne paprasčiausiai nulupama oda ir kepama be jokių priedų. Šuo gali greitai nusileisti paprastos keptos vištienos gabalėliu, turėdamas mažai kenksmingų padarinių, tačiau komerciniame vištienos duonoje prieš dedant į duoną, paprastai įmaišomi prieskoniai.

Daugeliui naminių gyvūnėlių savininkų tenka staigmena, kai sužinoma, kad kai kurie žmonėms labiausiai patinkantys prieskoniai, įskaitant svogūną, česnaką, druską ir pipirus, visi gali labai pakenkti šuns virškinimo sistemai. Šunys iš prigimties yra linkę valgyti maistą žalią, o jų virškinimo sistema nėra pripratusi prie prieskonių panašiai kaip mūsų nesugebama saugiai nuryti žalios mėsos. Šunys yra taip blogai pastatyti, kad galėtų tvarkyti prieskonius, kad jiems trūksta net skonio receptorių, reikalingų perdirbti tą maistą aštrų.

Neturėdami tinkamos vidaus biologijos, kad suskaidytų prieskonius, šunys gali pavojingai susirgti, jei vartoja net vidutinį pagardų kiekį. Žinoma, kad ypač česnakai ir svogūnai yra toksiški šunims, sukelia vidines chemines reakcijas, kurios veiksmingai trumpina jų skrandžio cheminę medžiagą. Druska ir pipirai yra ne tokie stiprūs, tačiau abu gali sukelti nenatūralius šuns vandens susilaikymo svyravimus, dėl kurių priverstinis gėrimas ir labai nereguliarus šlapinimasis.

Antrinis poveikis pasireiškia net namuose virtoje arba nepjaustytoje keptoje vištienoje, atsižvelgiant į patį kepimo procesą. Kadangi vištiena nėra vandens, jose nėra storio poodinių riebalų sluoksnio, kurį daro daugelis kitų paukščių; Nors antį, žąsį ar gulbę realiai galima virti savo riebaluose, kepant vištieną virėjui reikia įpilti vienokio ar kitokio aliejaus, ypač jei bandoma kepti.

Gautoje vištienoje, nors ir skanu, bus pridėta tiek kalorijų, kad žmonėms bus bloga idėja ir ją perkrauti. Šunys turi rimtesnę problemą nei paprastas kalorijų suvartojimas – riebalų perteklius šuniui gali sukelti pankreatitą, skausmingą ir galimai mirtiną būklę.

Pankreatitas atsiranda, kai kasa – žmogaus ir šunų organas, atsakingas už kietesnių cukraus ir riebalų molekulių skaidymą, pervargsta ir nustoja veikti. Kadangi dauguma šunų yra mažesni nei jų šeimininkai, vištienos kiekis, kuris gali tiesiog suteikti šeimininkui pilną patiekalą, gali palikti šunį veterinariniu gydymu, ypač jei šuo yra vyresnis arba nesilaiko aktyvaus gyvenimo būdo.

Taip pat patikrinkite: ar šunys gali turėti baklažanų?

Ar „KFC“ tinka šunims?

Šunys neturėtų valgyti per daug riebaus maisto, nes tai gali sukelti širdies ligas, pankreatitą ir kitas rimtas sveikatos sąlygas. Jei tikrai norite pasidalinti savo KFC patiekalais su savo pūkuotu draugu, turėtumėte išimti tešlą ir vištienos kaulus ir leisti jiems pakramtyti.

Ar gerai duoti šuniui virtą vištieną?

Visiškai! Virta vištiena yra puikus baltymų šaltinis. Prieš maitindami savo šunį, įsitikinkite, kad vištiena yra tinkamai paruošta.

Geroji žinia

Tikėtina, kad vienas greito maisto vištienos gabalas nepakenks jūsų šuniui, nes daugumoje įprastų receptų naudojami kiekiai yra per maži, kad būtų padaryta reali žala. Tikriausiai būsite saugūs, jei pasivaikščiosite per ilgą laiką, kad paskatintumėte šuns virškinimą ir išbandytumėte keletą papildomų riebalų, kurie naudojami kepant.

Dar viena gera žinia naminių gyvūnėlių savininkams yra ta, kad didžioji dalis to taikoma tik keptam maistui. Maistą, paruoštą nededant riebalų arba naudojant mažiau prieskonių, pavyzdžiui, verdant ar kepant ant odos, galima saugiai šerti šunimi tol, kol pašalinama oda ir kaulai. Tai yra prielaida tiems anksčiau minėtiems dubenėlių antpilams; pagaminti tik iš baltos mėsos, juos galima šerti šunimi saugiai ir toliau netikrinant, ar nėra nieko kenksmingo.

Atsargumo priemonės

Ar šunys gali valgyti keptą vištieną?

Jei nusprendėte, kad tiesiog nebegalite pakęsti savo šuns, žiūrinčio į jūsų patiekalų užsakymą, ir norite išmesti jam keptos vištienos gabalėlį, atidžiai stebėkite savo šunį, ar jame nėra žarnyno problemų ar neįprastų šalinimo būdų. Jei tokie simptomai išlieka ilgiau nei dieną ar dvi, kreipkitės į veterinarijos pagalbą; net jei jūsų šuniui viskas gerai, turėtumėte bent jau įsitikinti, kad jie neserga višta.

Kaip papildomą atsargumo priemonę pabandykite imtis aktyvesnio požiūrio į problemą mokydami šunį, kad negalima valgyti jokio jūsų maisto. Naudokite griežtą dienos šėrimo grafiką ir nustatytą dubenėlį viename nėrinyje aplink namą, kad sustiprintumėte šuns suvokimą, jog jis turėtų sutelkti dėmesį ne į jūsų, o į jūsų maistą. Bendraudamas su maistu, šuo gana greitai imasi tokio pobūdžio dresūros, o kai tai padarysite, jūsų šuo bus ir sveikesnis, ir geriau drausmingas.

Išvada

Ar šunys gali valgyti keptą vištieną?

Būkime sąžiningi sau, kepta vištiena taip pat nėra ypač naudinga žmonėms, tačiau traškios, karštos keptos vištienos patrauklumas vis tiek yra užsakymas būriais. Jūsų šunys rizikuoja kur kas labiau nei jūs, valgydami daiktus, ir jiems nereikėtų duoti jokių klausimų, kad ir kaip mandagiai jie prašytų. Jei tikrai norite pamatyti, kaip jie šokinėja iš džiaugsmo, išbandykite gabalą virtos vištienos arba nepagardintą mėsainių mėsos dalį, kad pašalintumėte jų mintis iš savo lėkštės.

Jums taip pat gali patikti: ar šunys gali turėti „Doritos“?