Ar žinojai … 12 įdomių faktų

Jūs jau žinote, kad ambras, kurio dažnai būna kvepaluose, turi intriguojančią praeitį, o tuberozė gali dominti priešingą lytį. Tačiau jūsų laukia 6 įdomūs faktai, susiję su intriguojančiu ir alcheminiu kvapų pasauliu. Pasirengę juos atrasti?

kvepalai-smulkmenos

I dalyje galėjai sužinoti pirmųjų kvepalų paslaptį ir pamatyti, kas iš tikrųjų slypi už gerai žinomų kvapų kompozicijų kūrimą. Laikas antrajai daliai, kuri atskleis keletą faktų apie kvepalus.

1. Jūsų oda suteikia nepakartojamą kvepalų kvapą

Ar jūs dėl to nerimaujate Jūsų mėgstamus kvepalus per dažnai renkasi ir kiti? Laimei, tai nereiškia, kad pajusite tą patį kvapą. Net atsitinka, kad kai kurie kvepalai patiks jūsų draugui, bet ne sau. Kaip tai įmanoma? Natūralus jūsų kvapas, nors ir atrodo sunkiai suvokiamas, yra visiškai unikalus ir priklauso nuo daugelio veiksnių – odos tipo, kūno temperatūros, hormonų.


Oho!

Sausa oda greičiau absorbuoja eterinius aliejus, kurie greitai išgaruoja. Todėl drėkinama ir riebi oda sustiprina kvepalų kvapą ir prailgina jų veikimą.


Ar jums patinka klasika moterų kvepalų pasaulyje, pavyzdžiui, 5th Avenue Elizabeth Arden? Dabar galite kvėpuoti ir ramiai juos naudoti. Nepajusite kvapo, kaip likusios moterys jas apšlakstytų. Taip pat žiūrėkite kitus žymius kvepalus.

2. Kvepalų ingredientai nekvepia, kaip jūs manote

Ar kada nors užuodėte natūralius eterinius aliejus? Kai kurie iš jų kvapu yra gana panašūs į augalus, iš kurių jie buvo suformuoti, tačiau daugelis jų turi stebėtiną kvapą. Pavyzdžiui, koncentruoti baziliko eterinio aliejaus lakieji skysčiai visiškai nepanašūs į mocarelos sūrį dedamų žolelių skonį. Tai reiškia, kad kvepalai ne visada kvepės taip, kaip juos įsivaizduojate, kai skaitote jų ingredientus. Talentingos nosys taip pat sugeba kurti kvapus taip, kad gautų specifines natas iš neaiškių derinių.


Ar tu tai žinai…

Eteriniai aliejai, be stiprių aromatinių savybių, taip pat turi platų terapinį poveikį. Dauguma jų yra antiseptiniai, gerina nuotaiką ir ramina įvairius fizinius negalavimus. Todėl natūralūs kvepalai, kurių pagrindas yra eteriniai aliejai, gali turėti aromaterapinį poveikį.


Bazilikų rasite „Pure DKNY Verbena“, tačiau nesitikėkite, kad kvepalai kvepės picos užpilu. Distiliuota žolė, redukuota iki koncentruoto aliejaus, kartu su verbenos žiedais sukuria mišinį, primenantį žolės ir agurkų kvapą. Tai puikūs kvepalai pavasariui ir vasarai. Peržiūrėkite žalią, gaivų „Pure Verbena“ kvapą!

3. Kiek kainuoja brangiausi kvepalai pasaulyje?

Jie įrašyti į Gineso rekordų knygą ir jie kainuoja daugiau nei 8 000 – už 30 ml. Tai Clive Christianas Nr. 1kurie buvo sukurti 2001 m., tačiau dizaineriui juos sukurti prireikė 6 metų. Jis naudojo brangiausius ingredientus – gryną ylang-ylangą arba 50 metų senumo santalą ir Taičio vanilę. Kasmet pagaminama tik 1000 buteliukų šių kvepalų.

Parfumuotą vandenį galite nusipirkti iš tos pačios linijos už 1800 – už 50 ml buteliuką. Tik gryni kvepalai yra vieni vertingiausių kvepalų pasaulyje. Brangiausia Nr. 1 yra Imperatoriškoji Didenybė, kurios butelis pagamintas iš krištolo ir dekoruotas deimantu. Jo vertė yra 200 000 USD.

Jei norite užuosti ne itin populiarių kvepalų kvapą, išbandykite nišą „Terre D’Hermes Hermes“ tualetinis vanduo. Kvapas puikiai tinka šiuolaikiškam ir elegantiškam vyrui, siekiančiam sėkmės.

4. Kvepalus galima sukurti net iš vieno ingrediento

Net 35 000 medžiagų sukuria aromatinį pasaulį. Nenuostabu, kad dauguma kvepalų kompozicijų yra labai sudėtingos ir turtingos. Tačiau jie gali būti kuo paprastesni ir susidaryti iš … vienos molekulės. Tokią išvadą padarė garsioji Geza Shoen, sukūrusi vieną garsiausių nišinių molekulinių kvepalų – „Escentric Molecules“. Jis įrodė, kad tik viena visiems gerai žinoma sintetinė medžiaga gali sukurti puikų kvapą. Daugiau apie „Escentric Molecules“ kvepalus galite perskaityti čia.


Ar tu tai žinai…

Molekulinis menas taip pat susijęs su meistrišku medžiagų derinimu, kad būtų sukurtas specifinis kvapas. Taip kuriami, pavyzdžiui, kvepalai su nupjautos žolės ar braškių kvapu, neturint tokių ingredientų.


Ar tu myli be? „Eclat D’Arpege Lanvin“ kvepalų kompozicija sukurta taip, kad joje pajustum gėlę. Jame yra daugybė kitų ingredientų ir kvapų užrašų, bet būtent tai ir yra nejudėdamas į pirmąją vietą ir ilgai ją išlaikydamas. Moteriškų kvepalų gėlių kompozicijoje taip pat rasite bijūnų, citrinos lapų, žaliosios arbatos ir muskuso.

5. Kvepalai gali padėti jaustis geriau

Jau seniai žinoma, kad kvapiosios medžiagos daro didžiulę įtaką žmogaus savijautai ir net jo sveikatai. Šie mėgstamiausi gali labai pagerinti jūsų nuotaiką. Jau nekalbant apie tai, kad jie efektyviai vilioja 🙂 Senselier Marta Siembab teigia, kad nėra gyvenimo sričių, kurių kvapas nepaveiktų. Štai kodėl kai kurie kvepalai iš tikrųjų gali paveikti jūsų savivertę ir suteikti pasitikėjimo savimi. Įvairūs aromaterapiniai junginiai, esantys tualetinio vandens ingredientuose, taip pat veiksmingai kovoja su depresija.

Jei kasdien ieškote teigiamų nuotaikų, siekite „Elizabeth Arden Sunflowers“ aromatokurios nekvepia šia gėle, bet yra saulėtos. Jų sudėtyje naudojami augalai: rožinė mediena, bergamotė ir ciklamenas yra augalai, aromaterapijoje naudojami nuo pat istorijos aušros. Jie pašalina įtampą, liūdesį ir padeda išlaikyti gerą nuotaiką. Išbandykite patys!

6. Ar vyksta kvepalų lyčių karas?

Ar nustebote, kad tam tikru metu kvepalų gamintojai skirstė kvapų pasaulį į moteriškus ir vyriškus aromatus? Tai visiškai normalu. Nepaisant daugybės unisex kvapų, kurie turėtų džiuginti ir ponias, ir ponus, dėl lyčių skirtumų jie instinktyviai renkasi skirtingas natas.

Moterims patiks gėlių, vanilės ar kūdikių kvapas, o vyrams – žuvies ir traškučių, benzino ir šoninės kvapas. Laimei, yra aromatų, kurie sugeba sujungti vyrų ir moterų šnerves. Tai apima šviežių skalbinių ir gatvės kvapą po lietaus ir levandų kvapą!

Jei norite būti tikri, kad jūsų partneris kvepės taip, kaip jums patinka, rinkitės vyrišką aromatą „Encre Noir Sport Lalique“. Tai kvepalai, kuriuose levanda lepina kompoziciją, o kartu su muskatu ir kašmyro mediena ramina jausmus.

Kvapų pasaulis vis dar slepia daug paslapčių. O gal yra kažkas, kas jus nustebino kvapų pasaulyje? Dalintis!