Ar žinojai … 12 įdomių faktų

Kvepalai dabar yra visur, o su jais susijusi alcheminė magija mus lydi ne kasdien. Ir vis dėlto gali pasirodyti, kad jūs ne viską žinote apie juos, o kvapieji mišiniai gali jus nustebinti. Atraskite 12 įdomių faktų apie kvepalus!

kvepalai-mitai

Jūs jau žinote, kad šis Prancūzijos miestas Grasse laikomas pasaulio kvepalų sostine ir būtent ten galite aplankyti kvepalų muziejų – „Fragonard“. Jūs tikrai žinote, kad kai kurie kvapai, naudojami gaminant tualetinį vandenį, yra afrodiziakai. Jūs žinote pagrindinį kvapo skirstymą į natas: galvą, širdį ir pagrindą, kuris lemia kvapiųjų medžiagų išsiskyrimo greitį ir seką. Bet patikrinkite, ar taip pat žinote šiuos įdomius faktus apie kvepalus!

1. Ambra kvepaluose – haremo aromatas

Jūs tikriausiai tai žinote vienas iš brangiausių kvepalų ingredientų turi mažai ką bendro su gražiomis ir grakščiomis gėlėmis. Ambra gaunama iš kašaloto virškinamojo trakto ir išsiskiria dėl gyvūno virškinimo ar vidurių užkietėjimo. Plūduriuojantis ant vandens, ambra išmetama į krantą, iš kur surenkami jo gabalėliai. Bet kodėl populiarus ambras kaip kvepalų ingredientas?


Pasirodo, kad iš gintaro buvo gaminamas skiedinys, kuris vėliau buvo naudojamas haremams kurti. Būtent ten tai pradėjo jausti ir sieti su malonumo kvapu.


Pažinkite šio nuostabaus ingrediento poveikį ir savo odai „Poeme Lancome“, kurio visa kompozicija sukurta suvilioti. Gintaro spalvos apdaila pabrėžia gėlių kvapą. Pasižiūrėk!

parfum-poemešaltinis: „Parfum de Pub“

2. Pirmuosius kvepalus sukūrė … moteris!

Pirmieji kvepalai buvo sukurti net prieš 4000 metų, apie tai byloja Mesopotamijos archeologų atrastos rakto formos lentelės. Kvepalų motina laikoma moterimi, vardu Tapputi. Ji buvo laikoma pirmąja chemike ir pirmojo tualetinio vandens kūrėja. Ji turėjo dirbti rūmuose su mokslininku Ninu ir vadovauti kvepalų gamybai.

taputi-belatekallim_mesopotamian_tablet_1200_b-ce

šaltinis: Vikipedija


Kaip buvo gaminami pirmieji kvepalai? „Tapputi“ pirmiausia derino įvairias gėles ir aliejus, taip pat kalamus, balzamą ir mirą. Ji sumaišė šį mišinį distiliuotame vandenyje ir kelis kartus filtravo.


Net ir šiandien galite įvertinti pirmuosius kvepalų ingredientus ir jų neįprastą, balzamišką aromatą. IN Champs Elysses Guerlain vartojo benzoiną gautas nuo senų senovės iš Siamo ambros. Taip pat žiūrėkite kitus smilkalų kvepalus!

3. Vienoje kvepalų kompozicijoje gali būti iki kelių šimtų kvapiklių

Viena kompozicija gali užtrukti ilgai. Kvepalų gamintojai maišo ingredientus, kol pasiekia norimą efektą. Tai, kas vėliau pateks į jūsų rankas, gali būti tikras alcheminis darbas. Šimtai tinkamu būdu parinktų ingredientų sukuria nepakartojamą kvapą.


Paprastai kuriant mėgstamą tualetinį vandenį buvo naudojama daug daugiau ingredientų, nei galite perskaityti etiketėje, net jei sąrašas yra ilgas.


Išbandyk „Emporio Femme“ Giorgio Armani – moteriški kvepalai, kurie gali apakinti kompozicijų turtingumu. Ar tu pajunti atskirus ingredientus?

4. Nosies negalima užuosti. Tikri kvepalų gamintojai

Paprastai pasiekiate garsaus mados dizainerio ar dešimtmečius žinomo kosmetikos prekės ženklo kvepalus. Bet už kiekvieno butelio taip pat yra vadinamasis nosis – kvapą kuriantis asmuo. Tai profesionalus kvepalų gamintojas, kuris pats sugalvoja kompoziciją arba kuria ją paprašius.


Nosys gali įvardyti ir atpažinti apie 1500 skirtingų kvapų. Garsiausias kvepalų srities ekspertas buvo Ernestas Beaux – „Chanel No. 5“ kūrėjas. Šis aromatas veikia nuo 1921 m.


Neteisėtas Jimmy Choo yra jos sukurtas parfumuotas vanduo Anne-Filipo moters nosis. Ar smalsu, kaip jie kvepia?

https://www.youtube.com/watch?v=rJCra4g08fQ

5. Moterų kvepalų ingredientas, kuris geriausiai tinka vyrams, yra …

Tuberozė. Balta gėlė su nuostabiu kvapu ja praturtinta kompozicija sukelia nekontroliuojamus vyrų raumenų susitraukimus. Ši fizinė reakcija kyla dėl afrodiziakinio tuberozės kvapo poveikio.


Kuo kvepia tuberozė? Ši gėlė išsiskiria saldžiu, dominuojančiu aromatu, todėl naudojama kvepaluose ji būna pirma.


Jei norite, patikrinkite tuberozės poveikį vyrams ant savo odos, būtinai išbandykite „Carolina Herrera“ gerąją mergaitę. Smeigtuko formos butelis kalba pats už save! Taip pat žiūrėkite kitus kvepalus su tuberoze.

6. Kava užima svarbų vaidmenį gaminant kvepalus

Tai gali būti ne tik patrauklus kvapų kompozicijos komponentas, bet ir svarbiausia jo užduotis „Atstatykite kvapus“, kuriais nosis gali būti prisotinta. Tokiu būdu kvepalų gamintojai gali antrą kartą pažvelgti į gautą kompoziciją ir įvertinti, ar ingredientai derės ir kiek jų reikėtų pridėti. Štai kodėl kavos pupelės taip pat padeda vaistinėms pasirinkti tinkamą kvapą. Kaip veikia kava kvepaluose?


Kava ne tik dera su įvairiais aromatais (saldžiais ar vaisiais), bet ir suteikia tam tikrą kompoziciją energingesnę ir stimuliuojančią. Dažnai ją galite rasti gurmaniškų kvapų. Patikrinkite, kaip kava veikia jau tapusiuose „Yves Saint Laurent“ kvepaluose „Black Opium“ – perskaitykite apžvalgą!


https://www.youtube.com/watch?v=o3edKQUAUJg

Intriguojantis kvepalų pasaulis tuo nesibaigia. Stebėkite mus, netrukus savo tinklaraštyje paskelbsime dar 6 įdomius faktus apie kvepalus.