Fotometras: kas yra geriausias d

Šviesos matuokliai yra mėgstamiausias aksesuaras daugeliui fotografų, tiek mėgėjų, tiek profesionalų. Jais galite išmatuoti apšvietimą, kuris palengvina geresnių nuotraukų darymą ir taupo jūsų laiką. Jie ypač svarbūs fotografuojant studijoje, fotografuojant erdves su sniego ar balto fono paveikslėliais ir vietovėse, kuriose mažai šviesos.

Nepaisant to, kad kamerose yra viena įmontuota, daugelis fotografų, kurie kadaise bandė dirbti su rankiniu matuokliu, be jo daugiau to padaryti negali. Tačiau ne visi siūlo vienodą naudą. Todėl prieš pasirinkdami, kurį pirkti, svarbu atsižvelgti į keletą klausimų.

Svarbiausias

 • Fotometrai yra šviesos matavimo prietaisai, kurių pritaikymas fotografuojant leidžia nustatyti, kuris ISO, diafragma ir greitis yra pakankami, kad būtų pasiektas teisingas išlaikymas.
 • Galima išskirti du fotometrų tipus: tuos, kurie skirti krentančiai šviesai, ir tuos, kurie skirti atspindimai šviesai. Pastarosios yra tos, kuriose yra integruotos kameros.
 • Pirkimo kriterijai, kurie gali geriausiai padėti išsirinkti fotometrą, yra jo skaitymo pajėgumas, patogumas naudoti, galimybė fotografuoti belaidžiu būdu ir vaizdo savybės. lumisfera.

Geriausi fotometrai rinkoje: mūsų rekomendacijos

Prieš patekdami į patį pirkimo vadovą, norėtume supažindinti jus su keliais geriausiais šiuo metu rinkoje esančiais fotometrais. Galbūt vienas iš jų yra šviesos skaitiklis, kurio ieškote.

Pigiausias fotometras

Geriausias variantas, jei ieškote instrumento tik šviesos intensyvumui matuoti. Jis neturi fotografijos programų. Tai prietaisas, skirtas matuoti šviesą buityje ar darbo aplinkoje. Jis taip pat naudojamas norint užtikrinti tinkamą augalų augalų šviesos lygį.

Tai labai paprasta naudoti. Be to, jis siūlo tikslius matavimus, jo matavimo diapazonas yra nuo 0 liumenų iki 200,00 liumenų. Jame yra praktiškas LCD ekranas.

Geriausias fotometras darbui mirksi Didelio greičio

„Sekonic SpeedMaster L-858D“ yra idealus skaitmeninis fotometras darbui mirksi didelis greitis dėl to, kad jis gali išmatuoti blykstė arba „blykstės dažnis“. Be to, jis ateina su HSS režimu (Didelio greičio sinchronizavimas, anglų kalba) ir kelių prekių ženklų bevielis fotografavimas.

Jis turi keletą šviesos matavimo būdų Blykstė ir aplinkos šviesos matavimas. Tarp jų išsiskiria režimai Pilnas HD kinas ir kinas. Ir turi 2,7 colių (colių) spalvotą jutiklinį ekraną.

Geriausias ekonomiškas fotometras

„Gossen Digisix 2“ yra lengvas ir nebrangus skaitmeninis fotometras, galintis išmatuoti tiek krentančią, tiek atspindėtą šviesą. Tai puikus pasirinkimas mėgėjams fotografams, ieškantiems pigaus matuoklio ir kuriems nereikia pažangesnių modelių siūlomų funkcijų.

Jame yra ratų sistema, skirta patikrinti geriausius išmatuoto šviesos intensyvumo parametrus. Be to, tai leidžia matuoti temperatūrą ir yra laikmatis ilgiems matavimams.

Geriausias analoginių kamerų fotometras

Jei mėgstate analoginę fotografiją ir ieškote fotometro, nedvejokite, „Sekonic SE L-208 TwinMate“ yra jūsų ieškomas instrumentas. Tai kompaktiškas analoginis fotometras, kuriuo galite matuoti aplinkos šviesą, tiek krentančią, tiek atspindėtą.

Tai lengvas prietaisas, idealiai tinkantis visų tipų fotografams, tikslus ir labai paprastas naudoti. Be to, jis turi a lumisfera stumdomas.

Geriausias profesionalios fotografijos šviesos matuoklis


„Sekonic L-308X Flashmate“


„Sekonic L-308X Flashmate“ neabejotinai yra naujas profesionalių matavimų etalonas. Tai puikus daugiafunkcis skaitmeninis fotometras, tinkamas fotografuoti ir filmuoti. Fotografavimo režimu matuojama aplinkos, krentanti ir atspindėta šviesa. Vaizdo režimu ji siūlo „Cinema“ ir „HD Cinema“ matavimus.

Leidžia matuoti liumenais ir kandelomis. Be to, jis apima gimtąją kino kamerų ISO 850. Jame yra apšviestas LCD ekranas.

Prekių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie fotometrus

Jei galvojate įsigyti rankinį fotometrą, būtinai prieš atsakydami į kai kuriuos klausimus apie jo veikimą, charakteristikas ir galimą naudojimą. Norėdami tai padaryti ir pasitikėti pirkimo procesu, mes paruošėme jums visą šį skyrių.

Fotometrai yra šviesos matavimo prietaisai, kurių pritaikymas fotografuojant leidžia nustatyti, kuris ISO, diafragma ir greitis yra pakankami, kad būtų pasiektas teisingas išlaikymas. (Šaltinis: Photowonder: 100258556 / 123rf.com)

Kas iš tikrųjų yra fotometrai?

Fotometrai yra prietaisai ar prietaisai, leidžiantys matuoti šviesos intensyvumą. Visų pirma fotografijoje jie yra pagrindinė priemonė tam tikram taškui matuoti. Tokiu būdu jie leidžia jums nustatyti, kuris ISO, diafragma ir greitis yra tinkami norint pasiekti tinkamą fotografijos ekspoziciją.

Kokių fotometrų yra?

Atsižvelgiant į metodą, kurį jie naudoja šviesai matuoti, galima išskirti du fotometrų tipus: atspindėta ir krintanti šviesa.

 • Atspindėti šviesos fotometrai: Jie matuoja šviesą, kuri atsispindi nuo skirtingų daiktų ir žmonių paviršių. Paprastai jie būna integruoti į kameras. Jie taip pat vadinami ekspozicijos matuokliais.
 • Krintančios šviesos fotometrai: Jie tiesiogiai matuoja šviesos kiekį, patenkantį į žmones ir daiktus. Jie leidžia jums išmatuoti tikrosios šviesos intensyvumą, neatsižvelgiant į kūno, kurį ketinate fotografuoti, toną. Jie dažnai naudojami dirbant mirksi.

Daugelis rankinių fotografinių fotometrų sujungia du matavimų tipus.

Ar žinojai, kad fotometras atsirado Anglijoje XIX amžiaus pabaigoje?

Kuo skiriasi šviesos matavimas rankiniu fotometru nuo matavimo fotoaparatu?

Fotokamerose yra įmontuotas fotometras, galintis matuoti tik atspindėtą šviesą. Kita vertus, rankiniai fotometrai matuoja krintančią šviesą, o kai kuriais atvejais – ir atspindėtą šviesą. Atspindėtos šviesos matavimų minusas yra tas, kad fotoaparatas įvertina atspindžio procentą, vidutiniškai pilką.

Deja, šis procentas paprastai neatitiks norimos fotografuoti scenos tonų. Taigi, jei skirtumas nebus ištaisytas, susidarys per didelės arba per mažos ekspozicijos problema, kuri galiausiai paveiks fotografijos kokybę. Kita vertus, rankinis fotometras leidžia visiškai tiksliai nustatyti scenoje veikiantį apšvietimą.

Kokiose situacijose patogu naudoti rankinį fotometrą?

Daugeliu atvejų fotoaparatu galite išmatuoti šviesą. Tačiau yra nemažai situacijų, kai fotometrai yra ypač reikalingi. Jie yra tokie:

 • Fotografuoti erdves sniego ar baltu fonu.
 • Fotografuoti vietose, kur apšvietimas yra labai prastas.
 • Nuotraukoms su ilga ekspozicija.
 • Kai kontrastas ypač ryškus.
 • Kai vienu metu įvyksta kelios šviesos.
 • Fotografavimui studijoje su blykstė.

Kita vertus, rankiniai fotometrai matuoja krintančią šviesą, o kai kuriais atvejais – ir atspindėtą šviesą. (Šaltinis: Ruiz: 142647157 / 123rf.com)

Kokie yra rankinių fotometrų pranašumai ir trūkumai?

Fotografo naudojimas fotografuojant ir filmuojant suteikia daugybę privalumų. Žemiau galite pamatyti keletą svarbiausių.

Privalumas

 • Jie tiesiogiai matuoja šviesą.
 • Jis siūlo tikslesnius rodmenis nei gaunami naudojant fotoaparatus.
 • Jie gali būti naudojami atliekant kontrasto matavimus.
 • Jie leidžia pasiekti daugiau profesinių rezultatų.
 • Paprastai juos labai lengva naudoti.

Trūkumai

 • Jų kaina gali būti šiek tiek aukšta.
 • Jūs turite juos pastatyti priešais tašką, kuriame norite išmatuoti šviesą.

Kam patartina pirkti fotometrą?

Apskritai daugumai fotografų nereikės šviesos matuoklio. Tačiau jei atsiduodate fotografuoti portretus ar natiurmortus, kur įtaką daro daugybė šviesų, patartina juos turėti. Tas pats atsitinka, jei naudojate seną analoginę kamerą, nes jos nėra su fotometru.

Daugeliui profesionalių fotografų, turinčių ilgametę patirtį, skaitiklis gali būti nereikalingas, nes jie įpratę dirbti skirtingose ​​situacijose. Tačiau jei tik pradedate profesionalią fotografiją, tai gali būti labai naudinga.

Kaip dirbti su rankiniais fotometrais?

Kaip matėme, pagrindinis rankinis fotometras naudojamas krintančiai šviesai matuoti. Apskritai, būdas tai padaryti daugeliu atvejų yra apibendrintas atliekant šiuos veiksmus:

 1. Fotoaparate pasirinkite rankinį režimą.
 2. Pasirinkite matuoklio ir fotoaparato ISO reikšmę.
 3. Pasirinkite užrakto greitį, kuris taip pat turėtų būti vienodas skaitikliui.
 4. Fotometrą pastatykite priešais kūną, kurį norite fotografuoti, kuo arčiau, šviesiaplaukę nukreipdami į šviesos šaltinį, ir paspauskite mygtuką.

Fotometras duos jums rezultatą, nurodantį teisingą diafragmos diafragmą.

Kokias kitas galimybes gali naudoti fotometrai?

Fotometrai taip pat naudojami matuojant šviesos intensyvumą namuose, biure ir darbo aplinkoje. Pastaruoju atveju jie yra būtini norint patikrinti, ar laikomasi apšvietimo įstatymų. Jie taip pat naudojami kontroliuojant augalų pasėlių šviesos lygį. Visais šiais atvejais pakanka vieno pigiausių fotometro modelių.

Pirkimo kriterijai

Rankiniai fotografų skaitikliai fotografams yra būtini prietaisai daugeliui mėgėjų ir profesionalų. Deja, jie nėra labai ekonomiški, todėl būtina teisingai parinkti pirkimo kriterijus, į kuriuos reikia atsižvelgti. Norėdami padėti jums atrankos procese, iš REVIEWBOX norime pasiūlyti šiuos dalykus.

Skaitymo gebėjimas

Svarbu patikrinti, kokius skaitymo režimus tai leidžia. Dažniausiai yra fotografija ir vaizdo įrašai. Be to, vaizdo režimu galima rasti kino režimus, HD kiną. Plačiai naudojamas fotografijos režimas yra režimas blykstė. Interjeruose jums taip pat gali būti įdomu pasakyti šviesos procentą blykstė.

Šviesos matuokliai, turintys skaitmeninį ekraną, gali prisitaikyti prie skirtingų fotoaparato diafragmos ir užrakto greičio režimų. Tokiu būdu, jei naudojate fiksuotą angą, prietaisas jums pasakys, kas …