Chna plaukams – susipažink su jos s

Ar planuojate dažyti plaukus, bet drebate bijodami juos sugadinti? Pasiekite žolelių alternatyvą – plaukų chną! Mes patariame, kaip atlikti dažymo procedūrą ir kokių klaidų reikėtų vengti dažant plaukus chna.

Chna plaukams - kaip dažyti plaukus chna?

Kas yra chna plaukams?

Jūs tikriausiai siejate šią specifiką su antakių ar blakstienų dažymu arba su plaunamomis tatuiruotėmis, padarytomis pajūrio kurortuose. 🙂 Teisingai! Henna yra labai universalus produktas, leidžiantis dažyti odą ir plaukus visame kūne.

Chna yra miltelių pavidalo dažai, gaunami iš tropinio augalo – neapsaugotos Lawsonia – lapų ir ūglių. Be dažančiųjų savybių, chna turi daugybę maistinių medžiagų, kurios teigiamai veikia plaukus. Tai, be kitų, yra:

 • mikroelementai (cinkas, geležis, varis);
 • vitaminai A, D, B;
 • oleino ir linolo rūgštis;
 • pluoštas.

Dėl šių ingredientų turinio chna plaukams veikia kaip tikra priemonė. Jis kovoja su pleiskanomis, užplombuoja plaukų odeles ir pagerina jų struktūrą, apsaugo šukuoseną nuo žalingo saulės poveikio.

Kaip veikia chna plaukams?

Chnoje esantys dažai pasiekia plaukų šerdį. Ten jis derinamas su keratino skaidulomis ir suteikia plaukams naują atspalvį. Priešingai nei paplitusi nuomonė, chna „nelimpa“ prie plaukų (pavyzdžiui, dažomieji purškalai), bet siekia jų vidų!

Chna plaukams – spalvos

Natūralu, kad chna turi oranžinę raudoną spalvą, tačiau gamintojai, derindami ją su papildomais augaliniais ingredientais (pvz., Indigo ar amla), gali mums pasiūlyti platų spalvų spektrą – nuo šviesiai rudų, iki raudonų, iki varnos juodos.

🙂 Henna plaukų dažai – nauda

 • Saugus plaukams – šiame produkte nėra amoniako ar kitų plaukams kenksmingų medžiagų.
 • Tai teigiamai veikia plaukų būklę.
 • Chna tinka žmonėms, kurie yra alergiški klasikinių cheminių dažų ingredientams.

🙁 Chna dažymas – trūkumai

 • Ilgas dažymo laikas – chna dažymas trunka iki kelių valandų.
 • Patvarumas – spalva, gaunama naudojant chną, paprastai nuplaunama per keliasdešimt savaičių.
 • Ribota spalvų paletė – deja, chna plaukų neapšviesina.
 • Sausi plaukai – jūs galite tai pajusti, jei jūsų plaukai yra labai akyti.

Kaip pasiruošti chna dažymui?

Įdėkite chnos miltelius į keramikinį indą, tada užpilkite labai šiltu vandeniu. Norėdami sustiprinti chna poveikį, į mišinį galite įpilti šiek tiek citrinos ar apelsinų sulčių. Viską kruopščiai sumaišykite, kol gausite vientisą, į kremą panašią konsistenciją. Paruoštą chną palikite per naktį, kad jos ingredientai galėtų tinkamai oksiduotis. Užtepus rūgštinį skystį ir leidus chnai „pailsėti“, miltelių pavidalo augalas išlaisvins daugiau dažų ir geriau padengs plaukus spalva.

Visa procedūra atrodo komplikuota. Visas procesas bus daug trumpesnis, jei pasirinksite naudoti skystą NJD chną. Šį produktą galite užtepti plaukams iškart iš dėžutės. Būtinai vykdykite instrukcijas.

Plaukų dažymas chna žingsnis po žingsnio

 1. Plaukite plaukus švelniu šampūnu be SLS.
 2. Kruopščiai paskirstykite chną per visą plaukų ilgį – nebent planuojate dažyti tik šaknis. Tokiu atveju mišinį naudokite tik natūraliems plaukams.
 3. Pritvirtinkite plaukus plastikine dangteliu arba maisto plėvele ir rankšluosčiu.
 4. Kruopščiai nuplaukite visas vietas, kur ant odos yra chna – ausis, kaktą, kaklą.
 5. Laikykite chną ant plaukų 60–120 minučių. Nepamirškite neviršyti maksimalaus gamintojo pasiūlyto laiko.
 6. Nuplaukite chną nuo plaukų drungnu vandeniu. Nenaudokite šampūno!

DĖMESIO! Jei ant balintų plaukų tepate chną arba dažais dažote šviesesnį atspalvį nei natūrali plaukų spalva, plaunant chną, plaukai gali būti … žali. Tai yra indigo poveikis chnoje mėlyname atspalvyje. Natūraliose blondinėse gali pasirodyti žalsva spalva. Jei turite natūraliai tamsius plaukus arba dažėte plaukus rudai arba juodai, žalių atspindžių nebus.

Kaip prižiūrėti chna dažytus plaukus?

Dėl to, kad chna gali išsausinti plaukus, pabandykite juos kuo labiau drėkinti po dažymo – būkite dosnūs su kondicionieriais ir kaukėmis. Norėdami išplėsti dažymo poveikį, naudokite chna šampūną savo kasdienėje priežiūroje. Tai leis jums išlaikyti intensyvią, išraiškingą plaukų spalvą.


Dažniausios klaidos dažant plaukus chna:

 • Tirpinant chną verdančiame vandenyje – gaunama spalva bus mažiau išraiškinga. Geriausia naudoti 80 laipsnių Celsijaus temperatūros vandenį.
 • Netikslus chnos maišymas – norint gauti tobulą konsistenciją, jei reikia, galite pasiekti maišytuvą. 🙂
 • Mes nerekomenduojame dažyti šviesių, išbalintų plaukų chna.

Henna yra įdomi ir saugi alternatyva įprastiems plaukų dažams. Atminkite, kad galutinis rezultatas daugiausia priklauso nuo jūsų plaukų būklės ir nuo to, kokių procedūrų jie buvo anksčiau atlikę. Hennas plaukus galva!