Chuckas: Kuris yra geriausias

Nusibodo keisti įrankius, nes jūsų grąžtas negali dirbti su dideliais antgaliais? Yra keli dalykai, kurie labiau erzina, nei kas dvi ar tris keičiant įrankius, norint atlikti užduotį. Jei nenorite, kad problemų sukeltų antgalių dydis, jums reikia griebtuvo.

Gręžimo griebtuvai arba griebtuvai yra būtini įrankiai, jei planuojate dirbti su grąžtais. Naudodami šį priedą gręžtuvą paversite daugiafunkciu įrankiu, galinčiu įgyvendinti naujas jūsų įrangos funkcijas, pavyzdžiui, gręžimą ar įsukimą. Jei galvojate pirkti griebtuvą, patekote į reikiamą vietą, ar prisijungsite prie mūsų?

Svarbiausias

 • Chuckas yra elementai, kurie paverčia jūsų įrankį kažkuo daugiau. Pavyzdžiui, mažas belaidis grąžtas negali valdyti didelių antgalių. Bet jei pridėsite griebtuvą, be problemų galėsite naudoti bet kokio dydžio antgalius.
 • Yra skirtingi griebtuvo modeliai, atsižvelgiant į blauzdos formą ir dizainą. Kiekvienas tipas ir dydis geriausiai tinka konkrečiam grąžtui. Laimei, rinkoje rasite pačių įvairiausių modelių.
 • Vienas iš pagrindinių griebtuvo įsigijimo kriterijų yra jo užrakinimo sistema. Juos rasite su rankiniu klavišų užraktu ir su automatinėmis SDS sistemomis. SDS yra patogesnis ir greitesnis, tačiau raktas yra saugesnis.

Reitingas: geriausias rinkinys

Griebtuvas yra labai naudingas ir paprastas aksesuaras. Rinkoje rasite skirtingų modelių, priklausomai nuo grąžto, prie kurio norite jį surinkti, tipo. Kai kurie modeliai skirti gręžtuvams su stendu, kiti – rankiniams. Norėdami padėti jums pasirinkti, mes pasirinkome tris geriausius modelius:

1 pozicija: „Bosch“ 2607000982

„Bosch“ griebtuvas 2607000982 yra mėgstamiausias vartotojas. Tai labai nebrangus priedas, kuris išspręs daugumą jūsų problemų su antgaliais ir grąžtais. Leidžia naudoti cilindrinius blauzdos antgalius SDS Plus rotaciniuose plaktukuose su perkusijos stabdikliu. Šios sistemos dėka ją labai lengva surinkti ir išardyti.

Jis turi dantytą vainiką ir užraktą raktu. Tai idealiai tinka nuo 1,5 iki 13 mm antgaliams. Turėdami adapterį „SDS Plus“, jį galėsite patogiai naudoti su bet kokiu antgaliu ir su bet kokio tipo grąžtais. Tai idealus priedas naudoti tradicinius grąžtus ir priedus įrangoje su SDS arba SDS Plus sistema. Komplekte dėžutė su kištukais ir varžtais.

2 pozicija: „Dremel 4486“

„Dremel 4486“ yra didelio tikslumo grąžto griebtuvas. Tai modelis su „Dremel“ greito atleidimo funkcija, leidžiančia lengvai ir nedelsiant pakeisti priedus. Jis skirtas dirbti su „Dremel“ prekės ženklo daugiafunkciais įrankiais, kad priedus būtų galima pakeisti nenaudojant apykaklių, tačiau jis galioja bet kokiam grąžtui su „EZ Change“ sistema.

Priima 0,4-3,2 mm stiebų priedus. Tai labai tvirtas griebtuvas, pagamintas iš aukštos kokybės metalų. Velenas yra labai atsparus ir nenukrypsta, todėl visada gausite geriausius rezultatus. Uždarymas turi dantytą ratą ir raktą, kad būtų užtikrintas didesnis saugumas ir stabilumas.

3 pozicija: „Wolfcraft“ 2625000

„Wolfcraft 2625000“ griebtuvas skirtas mažiems ir belaidžiams grąžtams. Jis turi šešiakampį koją, pritaikytą visų markių įrankiams. Būdamas šešiakampis griebtuvas, jis neleis pritaikyti grąžtų. Jis skirtas „Ixo“ tipo atsuktuvams ir paprastam griebtuvui.

Didžiausia jo anga yra 6,5 ​​mm. Kompaktiškas dizainas suteikia geriausią ergonomiką ir puikų funkcionalumą. Tai labai stabilus griebtuvas, kuris leis jums dirbti kuo tiksliau. Tai idealiai tinka elektriniams atsuktuvams, neturintiems griebtuvo, ir buities bei lengviems darbams.

Pirkimo vadovas: ką turėtumėte žinoti apie Čaką

Niekam nepatinka, kai reikia sustoti vykdant užduotį, kad pakeistų įrankius. Tai priverčia mus prarasti laiką ir, jei palikote įrankį kažkur kitur, turite jį rasti. Tai vargina. Jei dirbate su grąžtais, griebtuvas taupo jus nuo šių trukdžių. Čia mes paaiškinsime viską, ką reikia žinoti apie šiuos priedus.

Berniukas, dirbantis su grąžtu

Chuckas yra elementai, kurie paverčia jūsų įrankį kažkuo daugiau. (Šaltinis: kzenon: 45826214 / 123rf.com)

Kas yra griebtuvas?

Griebtuvas arba griebtuvas yra cilindro formos indas, atsakingas už priedų, reikalingų mūsų darbui atlikti, laikymą. Jie dažniausiai naudojami gręžimo ir smūgio antgaliams, atsuktuvų antgaliams ir šepečiams. Griebtuvo kokybė bus proporcinga stabilumui, kurį jis siūlo jums dirbant.

Geriausias griebtuvas yra tas, kuris leidžia jums geriausiai valdyti mašiną. Paprastai griebtuvas skirtas didesniems antgaliams pritvirtinti prie grąžtų. Tai yra, su griebtuvu galite pritvirtinti antgalius nuo 3 iki 25 mm. Tai yra labai paprasti priedai, kuriuos galite naudoti atliekant profesines ir buitines užduotis.

Kodėl turėtumėte pirkti griebtuvą?

Yra dvi pagrindinės priežastys, kodėl reikia įsigyti griebtuvą, kad išplėstumėte įvairias užduotis, kurias galite atlikti naudodami grąžtą. Pirmasis yra tai, kad antgalis ar įrankis, kurį norite naudoti su grąžtu, nėra suderinamas. Antra, kad antgaliai yra didesni už paties mašinos griebtuvo talpą.

Kalbant apie suderinamumą, svarbu žinoti, kurią tvirtinimo sistemą naudoja mūsų grąžtas. Yra du: standartinis ir SDS (Plyšių pavaros sistema), pradedant nuo šios bazės, žinosime, kokius poreikius turime patenkinti. Jei turite standartinį griebtuvą, galite naudoti beveik visus bitus, išskyrus SDS ir atvirkščiai.

Pora surenkanti baldą

SDS antgaliai ir griebtuvas suteikia didesnį stabilumą ir pagerina sukimo momentą. (Šaltinis: rawpixel: 98003183 / 123rf.com)

Kokia griebtuvo SDS sistema?

SDS reiškia Plyšių pavaros sistema arba Įpjovos pavaros velenas. Ispanų kalba tai būtų išversta kaip: griovelinė impulsų sistema arba griovelinė transmisijos velenas. Tai greita įtvirtinimo sistema, suteikianti didesnę atramą gręžiant skylutes kietose medžiagose, nes ją sudaro grioveliai, kurie smūgio metu slenka per griebtuvą.

SDS antgaliai ir griebtuvas suteikia didesnį stabilumą ir pagerina sukimo momentą. Šią sistemą „Bosch“ išrado 1975 m., Reaguodamas į statybininkų problemas gręžiant kietas medžiagas. Šiuo metu visi prekės ženklai priėmė šią sistemą, nors būtent „Hilti“ patobulino sistemą.

Kokie SDS griebtuvų privalumai ir trūkumai?

Kaip paaiškinome, ši sistema buvo sukurta siekiant palengvinti statybose naudojamų kietųjų medžiagų darbą. Ši sistema ir modernesnis „SDS Plus“ neleidžia antgaliui slysti ant medžiagos ar „nubėgti“ į įrankį. Jei norite sužinoti, kokius privalumus ir trūkumus turi ši sistema, juos rasite šioje lentelėje:

Privalumas

 • Pagerina gręžimo našumą, lyginant su lygiais koto antgaliais.
 • Jis tinka skaldyti kaltus ir rodykles su mušamaisiais plaktukais.
 • Bitų keitimas naudojant vieną ranką.
 • Didelis sukimo momento perdavimas.

Trūkumai

 • Pagrindinė SDS griebtuvų problema yra jų tikslumo praradimas.
 • Kai perdavimo grandinėje yra daugiau elemento, jie paprastai būna ne centre.
 • Prastos kokybės griebtuvai yra laisvi ir praranda tikslumą.

Kokio tipo griebtuvas man reikalingas gręžtuvui?

Jums reikalingo gręžimo griebtuvo tipas priklausys, viena vertus, nuo grąžto tipo ir, kita vertus, nuo antgalio, kurį ketinate naudoti. Galų gale tai bus jūsų dirbama medžiaga, apibrėžianti šį aspektą, nes metalinis grąžtas nėra tas pats, kas medinis ar betoninis.

Nepaisant to, kokį griebtuvą norite pasirinkti, turite nepamiršti, kad yra keletas modelių su grįžtamuoju mechanizmu, leidžiančiu prisukti ir atsukti, nereikia grąžinti grąžto sukimosi judesio. Turėdami tai omenyje, griebtuvą galime suskirstyti į šiuos tipus:

 • Rankinis fiksavimas: paprasčiausias iš visų. Tai yra tradicinis griebtuvas, kuris sureguliuojamas klavišu. Tai yra labiausiai paplitusi buitinių ir nebrangių grąžtų metu.
 • Rakto tvirtinimas: tai galingų ir profesionalių grąžtų tvirtinimo tipas. Jiems reikia mažo veržliarakčio, kuris leidžia geriau pritvirtinti, ir jie turi geresnį sukibimą.
 • Pusiau automatinis greitas atleidimas: užsidaro dviem rankomis. Viena ranka suima viršutinę mechanizmo dalį, o kita pasuka apatinę dalį, kad priveržtų ar atlaisvintų.
 • Automatinis greitas uždarymas: yra ankstesnės praktinė versija. Tam reikia tik vienos rankos.
 • Chucko SDS: Ši sistema yra plaktukų grąžtuose ir grąžtuose su plaktuko funkcija. Tai paprasčiausias, nes antgaliai lengvai įdėti. Medienai ir metalui reikalingas SDS Plus griebtuvas.
 • Šešiakampis ryšys: šešiakampę magnetinę jungtį naudoja belaidžiai grąžtai. Turite patraukti griebtuvą į priekį, kad tilptų priedas. Tada jūs turite jį paleisti.

Ar rankinis ar raktinis griebtuvas yra geresnis?

Tai yra esminis klausimas, kas geriau, rankinis griebtuvas ar raktas? Kaip visada, atsakymas priklauso nuo daugelio veiksnių. Visų pirma, tai priklausys nuo jūsų grąžto. Klavišinis griebtuvas suteikia didesnį saugumą užsidarant, tačiau jums reikės abiejų rankų, kad jį tvarkytumėte, taip pat, kad raktas būtų visada.

Kita vertus, rankinis griebtuvas reikalauja daugiau operatoriaus jėgos, tačiau juo galima labai lengvai manipuliuoti viena ranka. Jūsų pasirinkimas priklausys nuo vartotojo, produktyvumo, kurį norite pasiekti darbe, ir, visų pirma, nuo grąžto tipo.

Moteris, dirbanti su grąžtu

Jei jūsų grąžtas yra standartinis užraktas, pasirinktas užrakto tipas pakeis jūsų griebtuvo naudojimą ir efektyvumą. (Šaltinis: „Kitz Corner“: 92982862 / 123rf.com)

Kaip pakeisti grąžto griebtuvą?

Jei nesate įpratę arba niekada nepakeitėte griebtuvo, tai gali būti sunku. Turite nepamiršti, kad pokyčių procesas niekada neturėtų būti sunkus, nes jie skirti racionalizuoti procesą ir palengvinti jūsų gyvenimą. Norėdami padėti valdyti griebtuvą, atlikite toliau nurodytus veiksmus.

 1. Paruošimas: kiek įmanoma atidarykite griebtuvą ir iš įrankių rinkinio pasirinkite antgalį arba atsuktuvo antgalį.
 2. Atlaisvinkite ir nuimkite: nuimkite naudojamą antgalį.
 3. Įveskite: Įkiškite griebtuvą ir uždarykite grąžto griebtuvą. Priklausomai nuo griebtuvo tipo, turėsite tai padaryti vienaip ar kitaip. Įsitikinkite, kad griebtuvas yra tvirtas ir nejuda …