Biologiškai aktyvus ciberžolėje esantis junginys, vadinamas kurkuminu, gali turėti įtakos virškinimo sistemai. Tačiau yra mažai mokslinių įrodymų, kad ciberžolė gali palengvinti rūgšties refliukso simptomus.

Rūgšties refliuksas atsiranda, kai žmogaus skrandžio turinys keliauja atgal į stemplę arba maisto vamzdelį. Jei rūgšties refliuksas tampa lėtinis, gydytojai šią būklę vadina gastroezofaginio refliukso liga (GERD).

Šiame straipsnyje aptariame ciberžolės savybes ir tai, ar šis prieskonis gali sumažinti rūgšties refliukso simptomus. Taip pat svarstome kai kurias kitas gydymo galimybes.

Ar ciberžolė gali padėti nuo rūgšties refliukso?

Pasidalinkite Pinterest
Marie Kazalia / EyeEm / Getty Images

Ciberžolė galėtų padėti apsaugoti gleivinės ląsteles stemplėje nuo skrandžio rūgšties pažeidimo.

Autoriai a 2019 metų apžvalga rodo, kad šis apsauginis poveikis atsiranda dėl ciberžolėje esančio kurkumino junginio priešuždegiminių savybių. Tačiau mokslininkai turi atlikti daugiau tyrimų, lyginančių kurkumino ir klinikinio gydymo veiksmingumą.

Kai žmogus turi rūgšties refliuksą, jo skrandžio turinys, įskaitant virškinimo skystį, keliauja atgal į stemplę. Skystyje yra druskos rūgšties, kuri dirgina ir uždega stemplės gleivinę. Ilgainiui rūgšties refliuksas gali sukelti komplikacijų, tokių kaip Bareto stemplė ir stemplės vėžys.

Sužinokite daugiau apie rūgšties refliuksą čia.

Kaip naudoti ciberžolę rūgšties refliuksui

Prieš vartodamas ciberžolę kaip rūgšties refliukso gydymą, asmuo turi aptarti savo simptomus su gydytoju. Žmonės taip pat turėtų stengtis nevartoti per daug ciberžolės nėštumo metu, maitinant krūtimi ar maitinant krūtimi.

Žmogus gali vartoti ciberžolę įvairiais būdais. Daugelyje bakalėjos parduotuvių ji parduodama miltelių pavidalu, kuriuos žmonės gali dėti į maistą arba sumaišyti su virintu vandeniu, kad pagamintų ciberžolės arbatą. Arba žmonės miltelius gali gauti sumaldami džiovintus ciberžolės stiebus ar šakniastiebius.

Žmonės, kurie nemėgsta ciberžolės miltelių skonio arba negali jų rasti parduotuvėje, vietoj jų galėtų vartoti žolelių ciberžolės papildus.

Ciberžolės derinimas su juodaisiais pipirais gali padėti organizmas pasisavina daugiau kurkumino, o tai savo ruožtu gali sustiprinti jo naudą sveikatai. Juoduosiuose pipiruose yra piperino – junginio, kuris padeda stabilizuoti kurkuminą, kad organizmas galėtų jį pasisavinti, kol jis nesuirdamas.

Koks pavojus sveikatai kyla vartojant ciberžolę?

Prieš vartodamas ciberžolę nuo rūgšties refliukso, asmuo turėtų pasikalbėti su savo gydytoju apie galimą pavojų sveikatai, įskaitant:

 • Vartoja per dideli kiekiai ciberžolė gali sukelti šalutinį poveikį, pavyzdžiui, galvos skausmą ir viduriavimą.
 • Žmonės, kuriems yra buvę inkstų akmenų turėtų užtikrinti kad jie nevartotų per daug ciberžolės. Kai ciberžolė suyra organizme, ji išskiria oksalatus, o didelis oksalatų kiekis gali sukelti inkstų akmenų susidarymą.
 • Jei kas nors serga celiakija ar netoleruoja glitimo, pirkdami ciberžolės miltelius turėtų būti atsargūs. Kai kurie negarbingų gamintojų gali išpilstyti miltelius su glitimo pagrindu pagamintais užpildais, bet neatskleis to ingredientų etiketėje.
 • Pasak a 2018 metų apžvalga, ciberžolė yra antikoaguliantas. Dėl šios priežasties jis gali sąveikauti su vaistais, turinčiais įtakos kraujo krešėjimui, pvz., aspirinu ir varfarinu. Žmonės, vartojantys ciberžolę vartodami šiuos vaistus, gali pastebėti, kad jiems lengviau atsiranda mėlynių ir kraujavimas. Jei kas nors išrašė kokių nors antikoaguliantų, prieš didindami ciberžolės suvartojimą turėtų pasitarti su gydytoju.

Sužinokite daugiau apie šalutinį ciberžolės poveikį čia.

Nemedikamentiniai rūgšties refliukso mažinimo būdai

Žmonės, kurie dažnai patiria rūgšties refliuksą arba GERL, gali keletą kartų pakoreguoti savo gyvenimo būdą, kad sumažintų simptomus, įskaitant mesti rūkyti. Taip pat gali padėti dietos keitimas ir kūno svorio valdymas didinant fizinį aktyvumą.

Dieta

Dietos pokyčiai gali palengvinti rūgšties refliukso simptomus. Asmeniui gali būti naudinga apriboti arba visiškai atsisakyti tam tikrų maisto produktų ir gėrimų, įskaitant:

 • rūgštus maistas
 • šokolado
 • riebus maistas
 • kofeino turintys gėrimai, tokie kaip kava ir arbata
 • mėtų
 • aštrus maistas
 • alkoholiniai gėrimai

Žmonės taip pat gali pastebėti, kad sumažėja rūgšties refliukso simptomai, jei jie valgo mažai mažiausiai 4 valandas prieš miegą.

Sužinokite daugiau apie maisto produktus, kuriuos reikia valgyti ir vengti sergant GERD čia.

Fiziniai pratimai

Gydytojas gali rekomenduoti asmeniui, turinčiam per didelį kūno svorį, padidinti savo aktyvumą, kad sumažintų rūgšties refliukso simptomus.

Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) rekomenduoja suaugusiesiems siekti mažiausiai 150 minučių vidutinio intensyvumo fizinio aktyvumo per savaitę. Žmogus galėtų tai paskirstyti per 5 dienas, kiekvieną dieną skirdamas 30 minučių aktyviam gyvenimui.

Aerobinių pratimų pavyzdžiai yra plaukimas ir bėgimas. Kitas geras pasirinkimas yra raumenis stiprinančios treniruotės, tokios kaip pasipriešinimo treniruotės ir pasivaikščiojimai į kalnus. Žmonės, kurie pradeda mankštintis, turėtų palaipsniui didinti treniruočių trukmę ir intensyvumą, kad padidintų savo kūno rengybos lygį.

Sužinokite daugiau apie aerobikos pratimus čia.

Standartiniai gydymo būdai, skirti sumažinti rūgšties refliuksą

Ciberžolė gali būti netinkama kai kuriems žmonėms, sergantiems rūgšties refliuksu. Šie asmenys gali pasikalbėti su gydytoju apie bandymą po gydymo:

Antacidiniai vaistai

Asmuo gali vartoti antacidinius vaistus, kad sumažintų rėmenį. Antacidiniai vaistai tinka esant silpniems simptomams, žmogus neturėtų jų vartoti kasdien. Šalutinis poveikis gali būti viduriavimas arba vidurių užkietėjimas.

Protonų siurblio inhibitoriai (PSI)

Gydytojas gali skirti PSI lėtiniam rūgšties refliuksui arba GERL. PSI sumažina rūgšties kiekį skrandyje ir gali išgydyti stemplės gleivinę. Juos galima įsigyti be recepto (OTC) arba pagal receptą.

H2 blokatoriai

Kai žmogus vartoja H2 blokatorius, jo skrandis gali negaminti tiek rūgšties. Šie vaistai taip pat gali padėti išgydyti stemplę, tačiau PSI yra labiau veiksmingas. Galimi ir nereceptiniai, ir receptiniai H2 blokatoriai.

Ieškau medicininės pagalbos

Jei kas nors dažnai patiria rūgšties refliuksą po to, kai sumažino rūgštinio maisto vartojimą, jis turėtų kreiptis į gydytoją.

Laukdamas susitikimo žmogus gali pabandyti naudoti ciberžolę, kad sumažintų simptomus. Tačiau svarbu pažymėti, kad norint nustatyti ciberžolės veiksmingumą malšinant rūgšties refliukso simptomus, reikia atlikti daugiau tyrimų.

Dėl šios priežasties asmuo gali norėti pirmiausia išbandyti nereceptinius vaistus.

Santrauka

Ciberžolė yra prieskonis, kuriame yra kurkumino. Šis junginys gali turėti daug naudos sveikatai, įskaitant simptomų mažinimas rūgšties refliukso.

Tačiau nėra pakankamai tyrimų, patvirtinančių ciberžolės kaip rūgšties refliukso gydymo veiksmingumą. Todėl žmonės, kuriems pasireiškia rūgšties refliuksas, turėtų aptarti savo simptomus ir gydymo galimybes su gydytoju.

Standartinės rūgšties refliukso ir GERL gydymo galimybės apima antacidinius vaistus, PSI ir H2 blokatorius.