Ergonomiška kėdė: kas yra

Kiekvieną dieną mes geriau suprantame riziką, kai dirbdami dirbame blogai. Tai kartu su darbo vietų dizainu pagal ergonominius kriterijus žymiai sumažino laikysenos traumas. Todėl ergonomiškos kėdės tapo ne tik neatsiejama biuro baldų, bet ir mūsų namų dalimi.

Iš REVIEWBOX.es bandysime išsiaiškinti, kokių savybių turėtų turėti gera ergonomiška kėdė ir kaip ją naudoti. Mes taip pat rekomenduosime keletą modelių, tinkamų ne tik darbui, bet ir laisvalaikiui prie kompiuterio. Galiausiai baigsime trumpu pirkimo vadovu, kad galėtumėte teisingai pasirinkti savo pasirinkimą.

Svarbiausias

 • Ergonomiškų kėdžių dėka vis rečiau kenčia diskomfortas dėl netinkamos kėdės. Jie ne tik padeda numalšinti laikysenos skausmus ir diskomfortą, bet ir padeda geriau susikaupti, taigi ir geriau atlikti darbą. Yra biuro modelių, skirtų žaidėjai, ant kelių ir, žinoma, vaikams.
 • Ergonomiškos kėdės teikia didelę naudą. Tačiau jie turi turėti pagrindines savybes, tokias kaip reguliuojamas aukštis arba atlošiama atlošas. Be to, turime mokėti juos pritaikyti pagal savo kūną ir veiklos rūšį. Šios kėdės apsaugo nuo daugelio negalavimų, pavyzdžiui, kaklo ar juosmens.
 • Kėdės, kurioje sėdėsime daug valandų, pasirinkimas nėra nereikšmingas dalykas. Turėsime peržiūrėti jų tvirtumą, medžiagų kokybę ir tinkamumą bei maksimalų jų palaikomą svorį. Taip pat atsižvelgsime į jo ratų kokybę ir į tai, kad kėdės dizainas iš tiesų yra ergonomiškas.

Geriausios ergonomiškos kėdės: mūsų rekomendacijos

Mūsų patogumas ir skeleto bei raumenų sistemos sveikata priklausys nuo geros ergonomiškos kėdės pasirinkimo. Todėl turime pasirinkti tą, kuris geriausiai atitinka mūsų fizines savybes ir veiklos rūšį, kurią ketiname vykdyti. Čia yra penkios geriausios ergonomiškos kėdės, kruopščiai parinktos atsižvelgiant į kokybę ir vertę.

Geriausia ergonomiška kėdė su nuolydžiu

„SONGMICS“ tinklo kėdė, elŠi ergonomiška kėdė yra juoda ir pagaminta iš PP plastiko, kempinės, nailono ir plieno. Jo matmenys yra 58 x 60,5 x (96-104) cm (ilgis x plotis x aukštis). Jo svoris yra 10 kg. Palaiko iki 120 kg.

Jis yra pasukamas, gali būti reguliuojamas aukštyje, turi pakreipimo funkciją iki 15 laipsnių. Kvėpuojanti tinklinė atlošas ir sėdynė, paminkštinti kokybiškomis putomis. Be to, jis turi ratus ir plieninį pagrindą, kuris daro jį labai atsparų. Jame yra instrukcijos ir montavimo priedai.

Redakcinis vertinimas: Puikus pasirinkimas ieškantiems komforto, jis puikiai atlieka savo darbą. Jis turi geras medžiagas, jį lengva surinkti, tvirtas ir patogus.

Geriausia kainos ir kokybės santykio ergonomiška biuro kėdė

Šis modelis turi išlenktą atlošą ir galvos atramą, puikiai prisitaikantį prie kolonos formos. Jame yra paminkštinti porankiai ir poliuretano ratai, tinkantys bet kokioms kietoms grindims.

Be reguliuojamo aukščio, jo atlošas taip pat atsilenkia nuo 90 iki 110 °. Ši kėdė atlaiko maksimalų 150 kg svorį, o sugedus ar pametus ji taip pat apima atsargines dalis – varžtus ir ratus.

Redakcinis vertinimas: Tai išskirtinis, aukštos kokybės, gerai suprojektuotas, stabilus, patvarus ir patikimas produktas. Jis turi papildomų priedų.

Geriausia ergonomiška kėdė žaidėjams

Ši parinktis idealiai tinka mėgstantiems vaizdo žaidimus. Tai labai patogi kėdė, leidžianti ilgai sėdėti. Jis pagamintas iš sintetinės odos medžiagos, patogus ir patvarus. Didelio tankio storio putplasčio pamušalas. Jo pagrindas yra tvirtas, užtikrinantis puikų stabilumą ir keliantį iki 150 kg apkrovą.

Be to, jis leidžia reguliuoti aukštį per pneumatinį aukštį ir yra pasukamas. Jo išmatavimai yra 69 x 29 x 56 cm; ir sveria 13 kilogramų. Yra juodos, raudonos, mėlynos ir violetinės spalvos.

Redakcinis vertinimas: Geros kokybės ir puikios naudos produktas. Patogus ir gerai suprojektuotas.

Geriausia ergonomiška ir atspari kėdė

Ši kėdė turi ergonomišką atlošą su pakreipimo mechanizmu ir sulankstomais porankiais. Jis pagamintas iš poliesterio ir plieno konstrukcijos. Jo svoris yra 16,8 kg ir palaiko iki 150 kg. Jis yra pasukamas, o aukštį galima reguliuoti.

Jis taip pat turi įrankių krepšį ir naudojimo instrukciją. Su galimybe pridėti ratus.

Redakcinis vertinimas: Ši ergonomiška kėdė yra ne tik puikios kokybės, bet ir saugi bei stabili. Idealiai tinka visais metų laikais, jo paruošimui. Tai labai patogu ir leidžia reguliuoti. Lengva surinkti.

Geriausia ergonomiška aukšto atlošo kėdė

Kartais norint nusipirkti gerą produktą nereikia išleisti daug pinigų. Taip yra su šia ergonomiška kėde su atlošiama ir reguliuojamo aukščio atlošu. Jame yra paminkštinti porankiai ir mažai triukšmo keliantys ratai.

Jis yra išklotas poliuretano oda ir audiniu, o didelio tankio kempinės pagalvėlė suteikia didesnį komfortą. Tai tvirtas modelis, tinkamas tiek vyresniems nei 10 metų vaikams, tiek suaugusiesiems, sveriantiems iki 100 kg.

Redakcinis vertinimas: Tai didelė, patogi ir tvirta kėdė. Lengva surinkti. Puikus dizainas ir patogumas praleisti kelias valandas sėdint.

Geriausia ergonomiška kėdė be atlošo

Ši ergonomiška kėdė, pagaminta iš buko medienos, susideda iš sėdynės ir kelio atramos, abi paminkštintos. Ši išmatos palaiko teisingą dubens padėtį, tuo pačiu priverčiant stuburą laikytis natūralesnės laikysenos.

Šis modelis turi ratus, dujų stūmoklio pakėlimo sistemą ir palaiko maksimalų 90 kg svorį. Jo išmatavimai yra 66 x 46 x 46 cm; ir jo svoris yra 8 kg.

Redakcinis vertinimas: Ši neįtikėtina kėdė turi savitumą, kad palaiko natūralius stuburo išlinkimus, nereikia atlošo. Sąjungininkas ilgoms valandoms sėdėti.

Prekių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie ergonomines kėdes

Įvairūs tyrimai parodė, kad nugaros skausmai yra viena iš pagrindinių nedarbingumo atostogų priežasčių pramoninėse šalyse (1). Mes praleidžiame daug valandų (blogai) sėdėdami, namuose ir darbe, o tai sukelia įvairias patologijas. Norėdami to išvengti, nieko geresnio už gerą ergonomišką kėdę ir, žinoma, teisingą jos naudojimą. Ar norite sužinoti daugiau apie šią temą?

Ergonomiškų kėdžių dėka vis rečiau kenčia diskomfortas dėl netinkamos kėdės. (Šaltinis: Suebsri: 105204991 / 123rf.com)

Kaip yra ergonomiškos kėdės?

Ergonomiškos kėdės yra pagamintos iš pagrindo, sėdynės ir atlošo. Kai kurie modeliai, pavyzdžiui, atsiklaupianti kėdė, neturi atlošo arba yra tik juosmens. Pagrindas turi turėti penkias tvirtas rankas, gerai paskirstytas, kad būtų išvengta pasvirimo, ir su ratais. Dinaminės kėdės yra ergonomiškos kėdės, kurios seka kūno judėjimą; jie paprastai yra gana brangūs (du).

Kitos savybės, kurias turi atitikti ergonomiškos kėdės:

 • Reguliuojamo aukščio sėdynė, geriausia tarp 40 ir 52 cm.
 • Prieinama reguliavimo kontrolė. Jie turi būti lengvai prieinami sėdint, be galimybės priverstinai pasikeisti.
 • Reguliuojama gylio sėdynė. Tai leidžia atstumą tarp kelio atlošo ir sėdynės krašto. Taip išvengiama slėgio, kuris gali trukdyti kraujotakai. Sėdynė turėtų būti vidutinio tvirtumo, nei per kieta, nei per minkšta. Be to, jis turėtų turėti suapvalintus kraštus, ypač ant kelio.
 • Atlošas atlošiamas. Be to, kad sėdynę galima pakreipti įvairiai, sėdynę reikia reguliuoti laisvoje padėtyje, tinkančioje pertraukoms. Taip pat patartina, kad kėdėje būtų sistema, reguliuojanti atlošo įtempimą pagal vartotojo svorį. Geriausios kėdės taip pat leidžia derinti atlošo padėtį su pagrindu, kad jis taip pat pasvirtų. Tačiau šis polinkis neturėtų būti per didelis. (du).
 • Atlošas pritaikytas prie nugaros formos. Be atitinkamos juosmens projekcijos, jis turi būti reguliuojamas aukštyje, kad būtų pritaikytas skirtingiems vartotojams. Nugaros paminkštinimas turėtų būti vidutinio kietumo.
 • Kvėpuojančios medžiagos. Norint sumažinti per didelį prakaitavimą, patartina rinktis kėdes su tinklinio audinio atlošu.
 • Antistatinės savybės. Kol dirbame, paprastai kaupiasi tam tikras statinės elektros kiekis. Kai kurie modeliai turi jo išsklaidymo sistemas, kuriose pagrindinį vaidmenį atlieka ratai.

Kokie reglamentai reglamentuoja ergonomines kėdes?

Kėdes, kaip ir bet kurį biuro baldų elementą, reglamentuoja įvairūs kokybės standartai. Pasukamos kėdės yra svarbi kėdžių kategorija, skirta administraciniam darbui, todėl joms taip pat taikomas toks reglamentas. Tai yra svarbiausi standartai, reguliuojantys biuro kėdžių savybes.

 • UNE-EN 1335-1: 2001. Nustatykite biuro kėdžių matmenis, sėdynės gylį ir plotį, taip pat atlošo aukštį. Be kitų parametrų, jis taip pat nustato aukščio reguliavimo diapazoną. (1).
 • UNE-EN 1335-2: 2021. Šis techninis standartas susijęs su saugos reikalavimais, kuriuos turi atitikti darbo kėdės. Apsauga nuo įvairių kėdės komponentų prispaudimo ir įpjovimų, taip pat ratų elgsena yra veiksniai, kuriuos reguliuoja šis standartas. (du).
 • UNE 89401-1: 2008. Šis standartas skirtas įvairioms biuro kėdžių gamybai naudojamoms medžiagoms ir jų elgesiui: audiniams, plastikams, dažams ir lakams. (3).
 • UNE 11020-1: 1992. Reguliuoja namų ir viešojo naudojimo kėdžių, fotelių ir išmatų gamybos ir uždengimo medžiagas (4).
 • UNE 11020-2: 1992. Šis standartas papildo ankstesnį ir susijęs su tokio tipo baldų atsparumu ir stabilumu. (5).
 • UNE-EN ISO 9241-5: 1999. Nustatomi biuro baldų, ypač darbo vietų, kuriose naudojami ekranai, ergonomikos reikalavimai (6).

Kuo naudingi ergonomiški kėdės?

Tie, kurie dirba sėdimą darbą arba daug valandų praleidžia namuose prie kompiuterio, dažnai patiria diskomfortą ir negalavimus, susijusius su netinkama laikysena. Ergonomiškos kėdės padeda jų sumažinti, tačiau jos teikia ir kitų svarbių privalumų.

 • Patogumas. Būdami labai patogūs, tokio tipo kėdės skatina susikaupimą darbe, o tai padidina mūsų produktyvumą.
 • Stiprumas ir ilgaamžiškumas. Šio tipo sėdynės yra daug daugiau …