Feministinės knygos: kas yra

Feminizmas yra judėjimas, kurio tikslas – lygybė ir lyčių diskriminacijos pabaiga. Šiandien terminas „feministas“ yra visur, nuo politikos iki populiariosios kultūros. Nepaisant to, ar laikote save feministe, ar ne, verta sužinoti apie moterų, kovojusių už lygybę, judėjimą ir patirtį.

Yra begalė knygų, sukurtų priartinti skaitytojus prie judėjimo ir patikslinti sąvokas bei klausimus. Jų yra visokių: nuo esė ir didaktinių vadovų iki mokslinės fantastikos romanų. Šiame straipsnyje mes padėsime jums pasirinkti geriausią knygą, kad galėtumėte pradėti mokytis apie feminizmą.

Svarbiausias

  • Tema gali būti sudėtinga. Dėl šios priežasties yra įvairių knygų, sukurtų taip, kad skaitytojai paprastai ir linksmai priartėtų prie feminizmo.
  • Feministinės knygos priartina jus prie naujos patirties ir požiūrio taškų. Jie padeda įvardyti problemas, su kuriomis susiduria moterys, ir suteikia įkvėpimo dirbti geresnio pasaulio labui.
  • Feminizmas yra svarbus visiems. Feministinės knygos skirtos ne tik moterims. Vertinga, kad vyrai taip pat kreipiasi į šią temą.

Geriausios feministinės knygos, skirtos pradėti žanre: mūsų rekomendacijos

Feminizmas gali atrodyti sudėtinga ir sudėtinga tema. Tačiau yra daugybė tobulų knygų tiems, kurie nori pasinerti į temą ir nežino, nuo ko pradėti. Šiame skyriuje pateikiame įvairiausių geriausių knygų, skirtų pradėti feminizmą, pasirinkimą: esė, romanus, apsakymus ir net komiksą.

TMes visi turėtume būti feministai, ideali feministinė knyga esė mėgėjams

„Chimamanda Ngozi Adichie“ ikoninė esė yra puikus įvadas į feminizmą. Tai garsios Nigerijos autorės ikoninės kalbos adaptacija apie feminizmo prasmę ir buvimą feministe šiandien. Tiksliais argumentais paaiškinkite, kodėl mačizmas kenkia tiek moterims, tiek vyrams.

Nigerijos autorė sulaukė pripažinimo už išgalvotus romanus, kuriuose nagrinėjamos rasinės ir lyčių nelygybės problemos. Šiame rašinyje jis išlaiko savo stilių sąžiningą, šviežią ir netgi linksmą. Esė patinka ne tik moterims, bet ir visiems žmonėms, svajojantiems apie teisingesnį pasaulį, ir įkvepia dirbti jį kuriant.

Mano paties kambarys, esminė feministinė knyga

Besiveržiant į feministinius skaitymus, verta susitikti su pavyzdžiu vedusiais autoriais. „Savo kambarys“ yra britų Virginijos Woolf esė. Tekstas yra revoliucingas: jis buvo paskelbtas prieš 88 metus, kai JK vos pripažino moterų balsavimo teisę.

Knygoje Woolfas stebisi, ko moterims reikia rašyti romanus vyrų dominuojamame literatūriniame pasaulyje. Atsakymas: jūsų pačių kambarys, fizinė ir simbolinė asmeninė erdvė laisvai kurti. Šis puikus rašinys yra būtinas norint suprasti kovos už lygybę istoriją.

Jei ieškote ko nors jaunesnėms mergaitėms, yra ir puikių knygų, kurios merginas priartintų prie feminizmo. Šio nuostabaus pasakojimų rinkinio veikėjos yra ne bejėgės princesės ir drąsūs princai, o tikrosios gyvenimo herojės. Tai puikiai tinka smalsioms, drąsioms ir nepriklausomoms mergaitėms, svajojančioms didelius sapnus.

Knygoje pateikiamos 100 iškilių skirtingų gyvenimo sričių moterų, tokių kaip Kleopatra, Coco Chanel ar architektės Zaha Hadid, gyvenimo istorijos. Jame taip pat yra gražių 60 menininkų iš viso pasaulio iliustracijų. Šios drąsios moterys įkvėps bet kurią merginą siekti savo svajonių, kad ir kokie būtų jos tikslai.

Feminizmas pradedantiesiems, geriausia feministinė knyga, pradedanti žanrą

Šis įrašas mūsų reitinge yra ypatingas. Tai įvadas į feministinę žurnalistės ir akademikės Nurios Valera teoriją. Dėl šio konkretaus leidimo autorius sujungia jėgas su iliustratore Antonia Santolaya. Rezultatas: nuostabus komiksas, kuris yra įžanginis feminizmo vadovas.

Knygoje Valera pavaizduoja kovos už moterų teises istoriją ir atsako į dažniausiai užduodamus klausimus apie feministinį judėjimą. Tai taip pat paaiškina, kodėl lyčių nelygybė būdinga daugeliui kiekvieno žmogaus gyvenimo sričių. Komiksas puikiai tinka sužadinti tiek feminizmo pradedančiųjų, tiek ekspertų smalsumą.

Tarnaitės pasaka, garsiausia feministinė knyga

Tikrai esate girdėję apie sėkmingą amerikiečių televizijos serialą „Tarnaitės pasaka“. Jis sukurtas pagal kanadiečių autorės Margaret Atwood šedevrą. Dystopinis romanas įsivaizduoja visuomenę, kurią valdo nuožmi patriarchalinė ir puritaniška diktatūra. Režimas kontroliuoja visus moterų gyvenimo ir kūno aspektus.

Romane pristatoma moterų priespauda šioje visuomenėje, bet ir jų kova išlaisvinti save. Be to, pasakojama, kaip pasaulis pateko į tokią būseną. Tai skamba kaip įspėjimas. Nors Atwoodas sumanė romaną devintajame dešimtmetyje, jo vizionieriška žinia tebėra aktuali šiandienos antifeminizmo bangoje.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie feministines knygas

Jei ieškote savo pirmosios feministinės knygos, kad galėtumėte pradėti šią temą, jums tikrai kils daug klausimų apie ją. Nesvarbu, kokia yra jūsų patirtis ar pomėgiai, sužinoti naują temą gali būti sunku. Šiame skyriuje mes atsakome į dažniausiai pasitaikančius klausimus apie feministines knygas.

Suprasti feminizmą yra būtina norint suprasti mūsų visuomenę, jos istoriją ir ateitį. (Šaltinis: Kruk: 46573529 / 123rf.com)

Kas iš tikrųjų yra feministinės knygos?

Feminizmas yra judėjimas, kuriuo siekiama panaikinti lyčių nelygybę ir diskriminaciją. Taigi feministinė knyga skirta šiai kovai ir moterims pasakojimo centre. Yra daug būdų tai padaryti, pavyzdžiui, vaizduojant seksizmo pasekmes iš išgalvotų istorijų ar istorinių pasakojimų.

Feministinės knygos taip pat gali įsivaizduoti sprendimus arba motyvuoti savo skaitytojus siekti lyčių lygybės. Tai gali būti asmeninė jų autorių gyvenimo išraiška arba edukaciniai vadovai feminizmo istorijai.

Kodėl turėtumėte skaityti feministines knygas?

Pastaraisiais metais feminizmas išryškėjo. Jis pasiekė sferas už politikos ribų: jis yra kine, mene, muzikoje ir, žinoma, literatūroje. Feministinės knygos leidžia išsiaiškinti sąvokas ir atsakyti į klausimus. Be to, jie yra žvilgsnis į judėjimo pažiūrų ir patirties įvairovę.

Daugeliui moterų feministinių knygų skaitymas gali būti terapinis. Sužinojimas apie nelygybę ir diskriminaciją padeda įvardyti problemas, su kuriomis jie susiduria, ir jaustis lydimiems. Feministinės knygos gali būti prieglobstis. Jie suteikia jėgų toliau siekti lygybės ir įkvepia naujas kartas prisijungti prie reikalo.

Skaitymas yra puikus įprotis mūsų protui. (Šaltinis: „Grogoryeba“: 39081393 / 123rf.com)

Ar feministinės knygos tinka mergaitėms ir berniukams?

Verta priartinti jaunimą prie feminizmo. Jei mažieji anksti sužinos apie lygybę, jie išaugs teisingesniais žmonėmis. Žinoma, kaip ir kitų knygų knygose, ne visos jos tinka mergaitėms ir berniukams.

Laimei, yra begalė feministinių knygų, parašytų galvojant apie mergaites ir berniukus.

Nors knygų yra kiekvienam, mes jas laikome ypač naudingomis merginoms. Mes rekomenduojame ieškoti feministinių knygų, kurios įkvėptų jaunesnes merginas būti savimi ir svajoti didelius. Į savo reitingą įtraukėme vieną, ypač skirtą mergaitėms, Labos nakties istorijos maištingoms merginoms.

Ar yra skirtingų literatūros žanrų feministinių knygų?

Žinoma. Feministinė knyga gali būti grožinė ar negrožinė. Joje gali būti poezijos, apsakymų, esė ar pranešimų. Tai nėra savas literatūros žanras, veikiau požiūris į skirtingus žanrus ir porūšius. Kad knyga būtų feministinė, ji turi atitikti judėjimo lygybės idealus.

Nors daugelis klasikinių pavadinimų yra esė ar poezija, feministiniai romanai yra nepaprastai populiarūs. Feministinių grožinės literatūros knygų įvairovė yra didžiulė. Šiandien feministinė mokslinė fantastika tapo labai sėkminga kategorija. Į savo reitingą įtraukiame vieną iš labiausiai pripažintų titulų, Tarnaitės pasaka.

Skaitymas ir kavos gėrimas yra vienas didžiausių malonumų. (Šaltinis: Grogorjeva: 25528350 / 123rf.com)

Kokias feministines knygas galima dovanoti vyrams?

Verta prisiminti, kad feminizmas yra svarbus visiems. Tiek moteris, tiek vyrus veikia lyčių nelygybė. Todėl svarbu, kad vyrai susisiektų su šia tema. Nors daugelis kūrinių pirmiausia skirti įkvėpti moteris, vyrai taip pat gali jais mėgautis ir mokytis.

Knygos, kurias įtraukiame į savo reitingą, pvz Mes visi turėtume būti feministai arba Feminizmas pradedantiesiems, puikiai tinka priartinti vyrus prie feminizmo. Be to, yra feministinių knygų, specialiai skirtų vyrams. Jie siekia paaiškinti, kaip seksizmas juos veikia ir kaip jie gali prisidėti kovojant su diskriminacija.

Pirkimo kriterijai

Feministinės knygos yra labai plati literatūrinė kategorija. Nors visi jie palaiko judėjimo lygybės idealus, jie labai skiriasi. Jų yra visiems skoniams, interesams, rūpesčiams ir poreikiams. Ieškodami tobulos knygos, skirtos nagrinėti temą, turėtumėte atsižvelgti į šiuos kriterijus.

Žinios šia tema

Mes žinome, kad feminizmas yra sudėtinga tema. Sunku nustatyti, nuo ko pradėti mokytis. Laimei, yra begalė knygų, specialiai sukurtų norint pradėti feminizmą. Nereikėtų ieškoti sausų teorijos knygų: yra dinamiškų ir linksmų darbų, kurie išaiškina abejones ir pralinksmina mokantis.

Dvi knygos, kurias mes rekomenduojameMes visi turėtume būti feministai Y Feminizmas pradedantiesiems puikiai tinka norintiems sužinoti apie feminizmą ir nežinantiems nuo ko pradėti. Jei jau turite žinių apie šią temą, rekomenduojame patyrinėti klasiką ar šiuolaikinį romaną. Jų yra visų lygių ir skonių.

Skaitydami feministines knygas priartėsite prie didžiulės požiūrių įvairovės. (Šaltinis: Kruk: 46616702 / 123rf.com)

Amžius

Kaip ir visų rūšių knygose, yra feministinių kūrinių, tinkamų skirtingoms grupėms. Kaip paaiškinome ankstesniame skyriuje, vertinga priartinti vaikus prie kovos už lygybę. Už jį,…