Flamenko gitara: kas yra

Ar kada pagalvojai apie galimybę leistis į flamenko? Šis muzikinis žanras yra populiarus ne tik Ispanijoje: jis išplito į tokias tolimas pasaulio vietas kaip Lotynų Amerika ir Japonija! Norėdami padaryti karjerą tokiu stiliumi, turite ne tik treniruoti dainavimą ir šokį, bet ir turėti tinkamą instrumentą: tikrą flamenko gitarą. Ar žinote, apie ką kalbama?

Galbūt manote, kad flamenkui pakanka ispaniškos ar klasikinės gitaros. Jūs nesuklysite, nes yra daugybė tokio žanro gitaristų. Tačiau griežtai kalbant, šiam stiliui naudojama speciali gitaros rūšis, kuri neturi daug bendro su tradicine. Jei turite abejonių, nesijaudinkite. Šiame specializuotame straipsnyje mes jus informuosime apie viską.

Svarbiausias

 • Flamenko gitara yra labai plačiai paplitęs klasikinės ar ispaniškos gitaros variantas, ypač Ispanijoje, kuris, be abejo, skirtas flamenko muzikiniam žanrui. Skirtumai dažniausiai matomi instrumento konstrukcijoje, dizaine ir skambesyje. Ir, žinoma, gitaristo grojimo būdu.
 • Flamenko gitara tradiciškai atliko aiškų vaidmenį kaip akompanimentas flamenko dainavimui ir šokiams. Bet gitaristo Paco de Lucía ranka tai pripažinti pradėjo nuo 1970 m. Šio instrumento vykdymas vadinamas toque ir yra įvairių interpretavimo tipų.
 • Norint turėti tinkamą flamenko gitarą, rekomenduojama laikytis tam tikrų pirkimo kriterijų: instrumento medžiagos, naudojamos stygos, stiprinimo pajėgumas (rezonansas) ir gamybos kilmė.

Geriausios flamenko gitaros: mūsų rekomendacijos

Paco de Lucía, Antonio de Torres Jurado ar „Conde Brothers“. Tai tik puikių flamenko dainininkų ir gitaristų pavyzdžiai. Nors mes jaučiamės labai toli nuo šių garsių figūrų, atspirties taškas yra gera flamenko gitara. Kadangi rinkoje gali būti sunku pasirinkti, šiame pasirinkime mes siūlome jums keletą geriausių galimų pasiūlymų.

Geriausia flamenko gitara „Alhambra“

Ši „Alhambra“ akustinė flamenko gitara yra viena iš geriausių, kurias galite rasti rinkoje. Pagaminta iš vokiškos eglės medienos sukuria nuostabų dainavimo toną.

Šis modelis turi elektroninį išankstinį stiprintuvą, kuris leis jums pasinaudoti visu garsiniu potencialu. Gofruotosios lentos kaklas pagamintas iš juodmedžio medienos ir, būdamas „u“ formos, jį lengva žaisti. Tai ne visiems biudžetams, tačiau jei pasirinksite, tai truks metus ir metus.

Ideali flamenko gitara už savo kainą iš „Admira“

Jei ieškote „Admira“ prekės ženklo gitaros, nebežiūrėkite, ją jau radote! Tai, kaip matote, „Malaga“ modelis ir puikus kainos ir kokybės santykis.

Jo pirštų lenta pagaminta iš raudonmedžio, korpusas pagamintas iš sapelio, o kaklas – iš afrikinio raudonmedžio. Be to, jis turi tvirtą kedro viršų ir tamsius kraštus kraštuose ir apačioje. Jei jis skirtas jums, jums tai patiks, o jei jis skirtas dovanai, jums patiks!

Geriausia „Martinez“ namų flamenko gitara

Jei jūs ieškote flamenko gitaros, kuri truks jums visą kartą, jūs ją radote. „Martinez MFG-AS“ yra modelis, pagamintas iš išskirtinai pasirinktų medžių: juodmedžio pirštų lentos, vientisos eglės viršaus ir laminuotų kiparisų nugarų bei šonų.

Be to, jame yra įdėta rozetė, o pirkėjo įvertinimas yra 5 iš 5 žvaigždžių. Nesigailėsite pasirinkę šį instrumentą.

Prekių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie flamenko gitaras

Flamenko yra labai būdingas stilius. Ne tik dainavimo ir šokių, bet ir grojimo būdo atžvilgiu. Nors daugelis žanrą priartina prie klasikinės gitaros, tiesa yra pats natūraliausias būdas tai padaryti su flamenko gitara. Tolesniame skyriuje mes pasiūlėme išnagrinėti dažniausiai pasitaikančius klausimus apie šias priemones, kad galėtumėte lengviau pasirinkti.

Gitaristas atlieka kapojimą su flamenko gitara

Flamenko arba flamenko gitara yra labai paplitęs klasikinės gitaros variantas, ypač Ispanijoje. (Šaltinis: Alenavlad: 26131327 / 123rf.com)

Kas iš tikrųjų yra flamenko gitara?

Flamenko arba flamenko gitara yra labai plačiai paplitęs klasikinės gitaros variantas, ypač Ispanijoje, kurio tikslas – muzikiniu būdu palydėti to paties pavadinimo žanrą: flamenko. Kaip ir klasikinis, tai yra nuplėštas styginis instrumentas: stygos, vibruodamos pirštų, nagų ar dantų veikimo dėka, aidi rezonanso dėžutėje ir kuria garsą.

Kokius komponentus turi flamenko gitara?

Flamenko gitara, kaip ir klasikinė, susideda iš rezonansinės dėžutės, kaklo, ant kurio pritvirtinta pirštų lenta ar sandėliavimo patalpa – paprastai su akustine skylute viršutinės dalies (garso angos) centre – ir šešių stygų. Frets yra įterpti į pirštų lentą, kuri leidžia skirtingas pastabas. Mes paaiškiname šiuos komponentus išsamiau:

 • Skambėjimo lenta: sustiprina arba moduliuoja garsą, taip pat yra lemiamas instrumento tono veiksnys.
 • Stiebas: Išplėstinis pailgas medžio gabalas, einantis nuo garso plokštės iki pegbox. Prieš tai dedama kamertonas.
 • Diapasonas: medžio gabalas, kuris uždengia priekinę kaklo dalį ir kur užmaunamos stygos, kad gautųsi skirtingos natos. Jei instrumentas yra suirzęs, kaip ir ispaniškoje gitaroje, jie yra įterpti į pirštų lentą.
 • Stygos: skirtingų medžiagų siūlai (dažniausiai nailonas flamenko gitarose), kurių vibracija sukelia instrumento garsą.
 • Frets: Fret yra atskyrimas, egzistuojantis ispaniškos gitaros kaklo srities lentoje. Paprastai tai yra plonos metalinės juostos (nikelio sidabro, nikelio arba plieno), įterptos į pirštų lentą.
 • Plėvelė ar apsauga: rėmeliai, pagaminti iš skirtingų minkštų medžiagų, esančių po akustine anga, kad smūgiai ir smūgiai, atsirandantys ant garso plokštės, taip būdingi flamenko, negalėtų paveikti gitaros medienos.

Ar flamenko gitaros struktūra yra tokia pati kaip ir ispaniškos?

Nors abu instrumentai turi beveik tuos pačius komponentus, struktūros nėra vienodos. Kadangi flamenko yra muzikinis žanras, kuriame dainavimas ir šokiai yra labai specifiniai, jį lydinti gitara skiriasi tam tikrais konstrukcijos, garso ir dizaino aspektais, todėl jos atlikimas geriau prisitaiko prie stiliaus. Toliau pateiktoje lentelėje mes gilinamės į tai:
Garsas Struktūra Vykdymas Medžiagos
Flamenko gitara Garsas labiau mušamas. Jis siūlo mažiau garsumo nei ispaniškas, tačiau tonas yra ryškesnis. Garso plokštė yra siauresnė nei ispanų, o stygos yra arčiau pirštų lentos. Žaidimas yra lengvas ir greitas dėl trumpesnio atstumo nuo stygų iki pirštų lentos. Paprastai naudojama kipariso mediena (suteikia didesnį garsą), su kedro rankena ir eglės viršumi.

Kaip grojate flamenko gitara?

Flamenko gitaros grojimo laikysena ir technika taip pat skiriasi nuo ispaniškos. Flamenko gitaristai, pašaukti tocaoresUžuot paguldę gitarą ant kairės kojos kampu, jie dažniausiai sukryžiuoja kojas ir remiasi į aukštesnę, pastatydami kaklą beveik horizontaliai žemės atžvilgiu.

Kai kurie tocaores Modernistai naudoja klasikines gitaras, tačiau flamenko gitara yra geriau pritaikyta žanrui, nes ji yra mažiau sunki: jos kūnas siauresnis nei klasikinės gitaros, jei garsas yra žemesnis ir neužgožia flamenko dainininkės. Tarp naudojamų metodų tocaores galime rasti:

 • Alzapúa: Technika, atliekama tik nykščiu ir susideda iš trijų dalių: strupo žemyn, strupo aukštyn ir grojimo viena nata.
 • Supjaustytas arba picao: Tai susideda iš stygų puolimo, pakaitomis rodomuoju ir viduriniuoju pirštais. Tai galima padaryti ir kitais pirštais; pavyzdžiui, kai kurie gitaristai gali kapoti smiliumi ir bevardžiais pirštais, tačiau tai yra labiau neįprasta.
 • Strum: Kai vienu metu su pirštais vibruojamos dvi ar daugiau stygų, kai ant instrumento lentos ar kaklo padedama pozicija, norint interpretuoti akordą.
 • Tremolo: apima nykščio naudojimą grojant pavienes žemas natas arba jas tiesiogiai kartojant aukštesnę natą, grojamą dviem pirštais (viduriu ir rodykle) arba trimis (žiedu, viduriu ir rodykle).

Flamenko gitara su ventiliatoriumi ir kastanetėmis

Kai kurie šiuolaikiniai gitaristai naudoja klasikines gitaras, tačiau flamenko gitara geriau tinka šiam žanrui, nes ji yra ne tokia sunki (Šaltinis: Tonobalaguer: 19637043 / 123rf.com)

Kiek svarbu nykščiui groti flamenko gitara?

Tai nepaprastai svarbu, kur kas labiau nei klasikinei gitarai. Nykščio naudojimas grojant flamenko gitarai yra ypatingas šio žanro bruožas. Gitaristai o tocaores jie dažniausiai remiasi nykščiu ant viršaus, o rodomasis ir vidurinis pirštai – ant viršutinės stygos, kurią groja.

Taigi jie pasiekia didesnę galią ir garsą nei klasikinis gitaristas.

Pickguard – komponentas, kurio klasikinėje gitaroje paprastai nėra, veikia kaip perkusijos elementas, būdingas flamenko. Kol nykštis vis dar remiasi į viršų, vidurinis pirštas remiasi į apsaugą, kad būtų galima tiksliau ir stipriau pešioti virvelę.

Kaip šokio akompanimentai ir dainavimas su flamenko gitara?

Ilgą laiką flamenko šokiams ir dainavimui nereikėjo akompanuoti konkrečiai gitarai. Ritmui nustatyti pakako perkusijos garso. Net ir šiandien daugelis flamenko dainų vis dar atliekamos „a palo seco“ (a cappella), be gitaros akompanimento, tačiau jų matoma vis mažiau.

Nuo aštuntojo dešimtmečio flamenko gitaros naudojimas buvo vis labiau pripažįstamas, ypač dėl vieno didžiausių šio žanro atstovų – Paco de Lucía figūros. Flamenko gitaristų akompanimentas ir grojimas grindžiamas modaline ir tonine harmoninėmis sistemomis, ir, atsižvelgiant į interpretaciją, galima kalbėti apie:

 • Erdvus prisilietimas: gyvas, ritmingas ir ryškus, beveik metalinis garsas.
 • Čigonų ar flamenko prisilietimas: giliai ir su žiupsneliu, atsižvelgiant į būgnų naudojimą ir nesėkmes.
 • Pastueño touch: lėtas ir tylus.
 • Blaivus prisilietimas: be ornamentų ar nereikalingų vaizdų.
 • Doringas prisilietimas: išskirtinai įvaldęs techniką, o tai reiškia, kad jis rizikuoja patekti į pernelyg didelį poveikį.
 • Trumpas prisilietimas: menkas techninių ir išraiškos išteklių.
 • Šaltas prisilietimas: trūksta gylio ir žiupsnelio.

Ar flamenko gitarose taip pat naudojamos nailono stygos?

Taip, kaip ir klasikinės gitaros, taip ir flamenko gitarose naudojamos nailoninės stygos. Jie yra labai atsparūs, pasižymi dideliu ilgaamžiškumu ir, be to, sugeba sugerti smūgio apkrovą. Jie taip pat yra lankstesni nei kiti, pagaminti iš skirtingų medžiagų ir …