Garbanoti plaukai, kurie jus girdės

Oho! Bet šaunūs plaukai, kaip juos pasidarei? Aš galiu liesti? Ar juos šaudai kasdien, ar tai tavo? Ar nenorite jų ištiesinti? Jei ne kartą girdėjote šiuos klausimus, garbanotų plaukų savininke, šis straipsnis skirtas jums! Mes atrandame garbanų ir bangų paslaptis ir patariame, kaip prižiūrėti garbanotus plaukus ir neišprotėti!

Kaip prižiūrėti garbanotus plaukus

Garbanoti plaukai – ką tu apie juos žinai?

Jūsų draugai per kelias minutes formuoja plaukus, jūs – jūs praleidžiate bent valandą garbanotų plaukų plovimo, formavimo ir šukuosenos ritualui. Kokios tavo garbanos? Nevaldomas, kaprizingas ir sunkiai prisijaukinamas. Jie greitai sugeria vandenį, putoja ir džiūsta. Jie retai būna riebūs, bet nuobodūs, panašūs į šieną ir linkę lūžinėti. Jie dažnai subyra. Kokia tai priežastis?


MAŽOS ŽINIOS

Plaukai gaminami iš 85% baltymų – keratino, vandens (10-15%) ir mineralų, pigmentų bei lipidų. Sieros aminorūgštys vaidina svarbų vaidmenį surišdamos kreatino skaidulas. Tai, ką matote, yra plaukų ašis arba odelė. Pažvelgus į plaukus po mikroskopu, pamatysite, kad jų paviršius yra nudegęs ir padengtas žvynais, kuriuos galima išdėstyti įvairiai. Ir čia yra garbanotų plaukų paslaptis.


Banguoti plaukai ir garbanos labai dažnai yra didelio poringumo plaukai

Plaukų poringumo laipsnis, t. Y. Odelių atsivėrimas vienas kito atžvilgiu, verčia kiekvieno iš mūsų sruogas skirtis. Mažo, vidutinio ir didelio poringumo plaukams taip pat reikia skirtingos priežiūros, todėl šampūnai skirtingiems plaukams nėra rinkodaros specialisto išradimas.

Banguoti ir garbanoti plaukai paprastai (bet ne visada!) Priskiriami didelio porėtumo plaukams, t. Y. Plaukams, kurių odelės neužsidaro tinkamai. Ką tai reiškia?

 • Plaukai yra nuobodūs – jie neatspindi šviesos, kaip ir lygios struktūros (mažo poringumo);
 • sruogos sausos – išsiskyręs sebumas nepasiekia plaukų galiukų ir lieka šalia šaknies – viskas „kalta“ spiralinė struktūra;
 • Jie linkę garbanotis ir statiški.

Ar tu tai žinai…

Yra keletas natūralių plaukų garbanų tipų, kurie buvo suskirstyti į kategorijas. Andrė Walkeris – amerikiečių plaukų stilistas yra žinomas dėl to, kad sugadina Oprah Winfrey plaukus, siūlydamas trumpus Halle Berry plaukus, ir klasifikuoja plaukus pagal sukimą (arba jų trūkumą) ir storį.

Čia galite peržiūrėti Andre Walkerio darbo efektą ir patikrinti, kokio tipo plaukai turite – banguoti, garbanoti, garbanoti arba, jei turite afrikietiškų šaknų, labai garbanoti (vadinamieji fil-fil).


Ko nemėgsta natūraliai garbanoti plaukai? Nedaryk to!

 • skalbimas karštame vandenyje – plaukų kutikulės dar labiau pakrypsta ir plaukai tampa nuobodu
 • sausas detanglingas – statinis ir garbanotas
 • naudojant plonas šukas su tankiai išdėstytais dantimis – laužant ir pešant plaukus
 • energingas trynimas rankšluosčiu – sruogų sulaužymas
 • džiovintuvų ir tiesintuvų karštas oras, kuris džiovina juos į skaldą
 • intensyvios stiliaus procedūros
 • kosmetika su alkoholiu, dėl kurios garbanoti plaukai tampa dar sausesni (atkreipkite dėmesį į kosmetikos ingredientus ir venkite tų, kuriuose yra Alkohol Denat, Izopropyl Alcohol, Ethanol Alcohol)
 • kosmetika su SLS ir SLES (skalbimo priemonės, dėl kurių skalbimo priemonės putoja daugiau)
 • nepatogios kirpėjos – ieškokite tų, kurie moka elgtis su „spyruoklėmis“ ir bangomis, ir išvengsite kaukimo pagalvėje 😉

Tai yra įdomu!

Visame pasaulyje tik 5% žmonių turi garbanotus plaukus!


Ką mėgsta garbanoti plaukai? Drėkikliai, minkštikliai ir baltymai

Garbanotų plaukų priežiūros užduotis yra maksimalus jų drėkinimas ir maitinimas. Todėl nepakanka paprasčiausiai nuplauti garbanas įprastu šampūnu. Bendras garbanotų plaukų kosmetikos vardiklis yra:

1. Drėkikliai – drėkinamosios medžiagos, kurios kaip milžiniška kempinė sugeria drėgmę iš oro ir saugo ją plaukų svogūnėlyje. Jie padaro plaukus minkštus. “Drėkintuvai” apima:

hialurono rūgštis, glicerinas, alavijo sultys, medus, pantenolis, karbamidas.

2. Emolientai – reikalinga speciali apsauginė danga, kad garintuvų surinktas vanduo neišgaruotų. Būtent minkštikliai sukuria sluoksnį, kuris sumažina vandens garavimą iš epidermio, bet taip pat sutepa odą. Jie apima:

sėmenų aliejus, argano aliejus, alyvuogių aliejus, taukmedžio sviestas, simondsijų sviestas, silikonai, parafinas.


Dėmesio!

Nors silikonai yra minkštikliai, jie nėra pageidautini garbanotų plaukų kosmetikos ingredientai. Kodėl? Riebi plėvelė suteikia sruogoms sveiką išvaizdą, tačiau iš tikrųjų jų neatnaujina, bet prilimpa. Dėl to jis sukuria barjerą veikliųjų medžiagų prasiskverbimui į plaukus.

Taigi ką daryti? Tyrinėkite kosmetikos sudėtį ir saugokitės stiprių silikonų, kurie netirpsta vandenyje ir kuriuos galima pašalinti tik naudojant SLS šampūną.


Jei jums kilo klausimas, ar plaukų tepimas jums tinka – ką tik radote atsakymą.

3. Baltymai – medžiagos, atstatančios pažeistų plaukų aminorūgščių struktūrą. Jie yra puiki priemonė nuo nuobodžių, pažeistų, sunkių ir sunkiai formuojamų plaukų. Namuose pagamintų baltymų galima rasti maiste: kiaušiniuose, jogurte, kefyre. Hidrolizuoti baltymai:

šilkas, keratinas, bičių pienelis, kolagenas, l-cisteinas.


SVARBU!

Kaip naudoti kosmetiką garbanotiems plaukams su drėkintuvais, minkštinančiomis medžiagomis ir baltymais?

Prisiminkite sveiką protą – per mažai ar per daug drėkinant plaukai bus blogos formos. Taip pat atminkite, kad ne visi palikti šampūnai, kondicionieriai ar kaukės yra naudingi jūsų garbanoms. Juk visi plaukai yra skirtingi. Testas!


Apie garbanotų plaukų plovimą OMO metodu, jų garbanojimo drėkinimą ir gerinimą galite perskaityti straipsnio II dalyje. Kviečiame Jus!