Geras grafinės plokštės pasirinkimas

Geras grafinės plokštės pasirinkimas

Teoriškai šiuolaikinis kompiuteris gali egzistuoti ir be vaizdo plokštės – ne veltui pagrindinės plokštės yra apdovanotos viena ar net dviem jungtimis, skirtomis monitoriui prijungti. Procesorių su integruotu grafiniu branduoliu savininkai neturi jokių problemų. Bet net ir jie perka vaizdo plokštę, jei nori žaisti šiuolaikinius žaidimus. Tik vaizdo adapteris gali užtikrinti tinkamą grafikos lygį. Ir dar labiau tai padeda redaguojant vaizdo įrašus ar dirbant su specialiaisiais vizualiniais efektais. Bet kaip pasirinkti tinkamą modelį?

Vaizdo adapterio priklausomybė nuo kitų komponentų

Iš karto įspėjame, kad pirmiausia turėtumėte sutelkti dėmesį į esamus kompiuterio komponentus! Įsivaizduokite, kad įsigijote galingiausią NVIDIA TITAN, o jūsų sistemos bloke yra nedidelis dviejų branduolių procesorius. Jis tiesiog negalės apdoroti visos informacijos, kuri jam ateina iš vaizdo plokštės. Šiuo atžvilgiu jūsų TITAN išnaudos tik pusę ar net ketvirtadalį savo galimybių.

Žodžiu, išsirinkite sau maždaug tos pačios klasės komponentus. Jei perkate galingą žaidimų grafikos plokštę, procesorius ir pagrindinė plokštė taip pat neturi būti pigūs. Nėra problemų tik su biudžetiniais vaizdo adapteriais, skirtais biuro grafikai apdoroti. Paprastai bet kokios „pagrindinės plokštės“ ir procesoriai gali iš tokio įrenginio išspausti maksimumą, nebent kalbame apie dešimtmečio senumo vieno branduolio mikroschemų rinkinį.


Nuotrauka: domcomputer.ru

Pagrindiniai atrankos kriterijai

Ryšio sąsaja

Kaip žinote, vaizdo adapteriai įkišti į PCI-Express lizdą. Jis yra beveik visose pagrindinėse plokštėse, išskyrus mažiausius modelius. Tačiau šios sąsajos versija gali skirtis! Jei šiuo metu kuriate kompiuterį, tikrai gausite pagrindinę plokštę su lizdu PCI-Express 3.0. Bet jei renkatės vaizdo plokštę esamai „motinai“, tada nebus nereikalinga susipažinti su kokia sąsajos versija ji naudojama. Gali būti, kad jis pasenęs. PCI Express 2.0.

Įdiegus vaizdo plokštę ankstesnės kartos sąsajoje, nieko blogo. Tiesiog negalėsite naudotis visomis jo funkcijomis, nes ji veiks suderinamumo režimu. Skirtumas tarp sąsajų yra tik pralaidumas – galite pamiršti apie aukštą grafikos lygį šiuolaikiniuose žaidimuose. Tai tiesa ir atvirkščiai. Naujajame lizde veiks ir PCI-Express 2.0 sukurti vaizdo adapteriai. Bet geriau ieškoti naujesnės vaizdo plokštės, kad išlaisvintumėte pagrindinės plokštės galimybes.

Energijos suvartojimas

Seniai praėjo laikai, kai vaizdo greitintuvui nereikėjo papildomos galios. Dabar skiriasi tik maitinimo šaltinio prijungimui naudojamų jungčių skaičius. Galingiausiems modeliams reikia maitinimo per dvi jungtis 8 PIN kodas – jei jūsų maitinimo blokas tokių laidų neturi, tuomet turėsite pasirūpinti adapterių, naudojančių MOLEX, įsigijimu. Šiek tiek mažiau galingos vaizdo plokštės gali naudoti vieną 8PIN jungtį ar net 6 kontaktas.

Žinoma, vaizdo adapterių energijos suvartojimo lygis skiriasi. Techninėse specifikacijose dažniausiai nurodoma, kiek energijos reikia vaizdo plokštei veikiant tuščiosios eigos režimu ir esant apkrovai. Paprastai šis parametras svyruoja nuo 50 iki 350 vatų. Jei neketinate keisti maitinimo šaltinio, pasirinkite jai vaizdo plokštę. Pavyzdžiui, GeForce 770 su aušinimo sistema iš GIGABYTE žaidimuose sunaudoja iki 220 vatų. Pridėkite prie to standžiųjų diskų, kompaktinių diskų įrenginio, garso plokštės ir pagrindinės plokštės energijos suvartojimą. Dėl to jūs gausite, kad tokiai vaizdo plokštei reikalingas mažiausiai 600 vatų maitinimo blokas. Jei jūsų maitinimo šaltinis nepajėgus tiekti tokio elektros energijos kiekio, turėtumėte apsvarstyti paprastesnį vaizdo adapterį. Arba NVIDIA GeForce 970, kuris naudoja sudėtingą proceso technologiją ir sunaudoja mažiau energijos.

Vaizdo atminties dydis ir magistralė

Daugeliui atrodo, kad kuo daugiau vaizdo atminties turi vaizdo plokštė, tuo geriau. Tačiau realybėje taip būna ne visada. Faktas yra tas, kad vaizdo atmintis suvartojama per specialią magistralę. Ir jei jo pralaidumas per mažas, retame žaidime galite išnaudoti visą turimą vaizdo atmintį. Visų pirma, 1 GB apimties pakanka 128 bitų magistralės. O 2–4 GB tūriui reikia 256 bitų magistralės. Dėl…