Kaip pagerinti „Wi-Fi“ signalo priėmimą namuose ar darbe

Kaip pagerinti „Wi-Fi“ signalo priėmimą namuose ar darbe

„Wi-Fi“ tinklas yra radijo bangos. Yra daug veiksnių, kurie gali jiems trukdyti. Bet jei tinkamai įdėsite ir sukonfigūruosite maršrutizatorių naudodami keletą gudrybių, jis suteiks jums stiprų „Wi-Fi“ signalą. O tai savo ruožtu padidins tinklo aprėpties zoną ir interneto greitį.

Pakelkite anteną aukštyn

Dauguma maršrutizatorių turi reguliuojamas antenas. Paprastai perkant naują maršrutizatorių antena yra horizontalioje padėtyje. Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti norint pasiekti maksimalų „Wi-Fi“ signalą, yra išlyginti šią anteną vertikaliai. Tas pats pasakytina ir apie maršrutizatorius su dviem antenomis, nėra prasmės juos nukreipti skirtingomis kryptimis, tik vertikaliai, su antgaliais aukštyn.


Nuotrauka: img-aws.ehowcdn.com

Pasirinkite tinkamą maršrutizatoriaus vietą

Wi-Fi signalo kokybei didelę įtaką daro maršrutizatoriaus vieta. Jei turite didelį namą ar biurą, maršruto parinktuvo geriau nedėkite viename pastato gale, kaip kitoje jo dalyje signalas bus silpnesnis arba jo visai nebus. Idealus variantas būtų pastatyti maršrutizatorių kambario centre ir pageidautina kuo aukščiau, nes. radijo bangos geriau skiriasi žemyn ir į šonus. Taip pat nerekomenduojama statyti maršrutizatoriaus ant grindų. Vietą jam geriau rasti viršutinėse lentynose arba spintoje.


Nuotrauka: www.iicbsi.com

Stenkitės vengti trukdžių

Niekada nestatykite kelvedžio ant metalinių daiktų, pvz., geležinių lentynų ar metalinių dokumentų spintelių, arba šalia jų. Metalas, kaip ir akmuo, gali blokuoti Wi-Fi signalą, o medinės ir plastikinės sienos nesukelia problemų. Dėl tos pačios priežasties verta sumažinti veidrodžių skaičių, nes dauguma jų turi ploną metalinę dangą.

Taip pat laikykite maršruto parinktuvą toliau nuo maitinimo laidų, kompiuterio laidų, mikrobangų krosnelių, kūdikių monitorių ir halogeninių lempų. Visa tai gali sukelti rimtų radijo priėmimo trukdžių.

Reikšminga kliūtis gali būti kompiuterio korpusas. Pabandykite jį pastatyti taip, kad jis netrukdytų signalui tarp tinklo plokštės ir maršrutizatoriaus antenos.

Belaidžiai telefonai, mikrobangų krosnelės ir kiti įrenginiai, naudojantys tą patį dažnį kaip maršruto parinktuvas (2,4 GHz), gali trikdyti jūsų kompiuterį, jei jie yra šalia maršruto parinktuvo arba toje pačioje linijoje. Perkelkite šiuos įrenginius toliau nuo maršruto parinktuvo arba įsigykite naujesnius 5,8 GHz įrenginius, kurie netrukdys radijo signalui.


Nuotrauka: img-aws.ehowcdn.com

Pasirinkite geriausią „Wi-Fi“ kanalą

Jei aplink namą yra daug gretimų namų arba gyvenate bute, greičiausiai aprėpties zonoje yra daug skirtingų Wi-Fi tinklų. Tokiu atveju šie tinklai gali trukdyti vienas kitam.

Norėdami sumažinti tokius trukdžius, perkelkite maršruto parinktuvą kuo toliau nuo kitų „Wi-Fi“ prieigos taškų, jei įmanoma. Pavyzdžiui, jei esate bute, o maršrutizatorius yra jūsų kambario kampe, kaimyno maršrutizatorius gali būti kitoje sienos pusėje.

Tačiau geriausia, ką galite padaryti šioje situacijoje, yra perjungti į kitą „Wi-Fi“ kanalą. Šią parinktį galite rasti maršrutizatoriaus konfigūracijos puslapyje – patikrinkite jo vartotojo vadovą, ten tikrai bus instrukcijos, kaip tai padaryti (jei šio dokumento neturite, reikiamą informaciją galite rasti internete). Maršrutizatoriaus žiniatinklio sąsajoje raskite parinktį pakeisti „Wi-Fi“ kanalą ir tiesiog pakeiskite kanalą į kitą su mažiau trukdžių.

Žinoma, norint rasti optimalų kanalą, teks šiek tiek paeksperimentuoti. Tačiau galite naudoti „Android“ mobiliesiems įrenginiams skirtą „Wi-Fi Analyzer“ programėlę, kuri parodys netoliese esančių „Wi-Fi“ tinklų sąrašą ir pasirinks mažiausiai apkrautą „Wi-Fi“ kanalą.

Tai viskas, ką jums reikia padaryti – pasirinkti tinkamą maršruto parinktuvo vietą ir pasirinkti tobulą „Wi-Fi“ kanalą, kad optimizuotumėte tinklą. Žinoma, taip pat galite įsigyti naują maršrutizatorių, kuris palaiko modernius, patobulintus Wi-Fi standartus ir gali pasiūlyti stipresnį signalą bei pastebimą greičio padidėjimą.

Naudingi patarimai

Jei po visų minėtų manipuliacijų vis tiek trūksta Wi-Fi signalo stiprumo, tuomet galite įsigyti vadinamąjį Wi-Fi kartotuvą – maršrutizatoriaus signalo stiprintuvą.

Yra ir pigesnis variantas – pasidaryti atšvaitą savo rankomis ir padėti…