Geras pagrindinės plokštės pasirinkimas

Geras pagrindinės plokštės pasirinkimas

Pagrindinė plokštė teisėtai laikoma pagrindiniu stalinio kompiuterio komponentu. Būtent prie jo prijungiami standieji diskai, vaizdo plokštė, taip pat išoriniai įrenginiai. Jei pasirinksite „pagrindinę plokštę“ neteisingai, ateityje galite pamiršti apie kompiuterio atnaujinimą, nes galingesni komponentai jam tiesiog netiks. Tačiau neturėtumėte ir permokėti – žaidimų pagrindinė plokštė bus beprasmiška, jei kompiuterį naudosite tik darbui su biuro programomis.

Pagrindiniai atrankos kriterijai

Pagrindinė plokštė ne veltui gavo tokį pavadinimą. Tiesą sakant, tai kiekvienam radijo mėgėjui pažįstama spausdintinė plokštė, kurioje yra daug lizdų ir laidžių kanalų. Per „pagrindinę plokštę“ RAM keičiasi informacija su procesoriumi ir kietuoju disku, prie jo taip pat prijungiamos ausinės ar USB atmintinės. Štai kodėl renkantis tokį įrenginį reikia sutelkti dėmesį į komponentus, kuriuos norite prie jo prijungti. Saugokitės nesuderinamumo!

Lustų rinkinys

Visų pirma, turėtumėte atkreipti dėmesį į lizdą. Tai yra jungties, prie kurios prijungtas procesorius, pavadinimas. Jis turi keletą veislių, todėl nesuderinamos pagrindinės plokštės ir procesoriaus pirkimas yra labai dažnas reiškinys. Pagrindinis skirtumas tarp lizdo yra gamintojo.

  • AMD procesorius palaiko lizdai, kurių pavadinimai prasideda S, ESU arba FM.
  • „Intel“ procesoriai dedami į lizdus, ​​kurių pavadinimas prasideda LGA.

Profesionalas turėtų žiūrėti tik į pavadinimą, nes jis jums padovanos visą šeimą tinkamų montuoti į pasirinktą pagrindinę plokštę. Geriau eikite į oficialią gamintojo svetainę – ten bus nurodyti plokštės palaikomi procesoriai. Jei jums rūpi jūsų kompiuterio žaidimų galimybės, ieškokite plokštės, kuri palaiko naujausio, neseniai išleisto procesoriaus įdiegimą.

RAM

Prieš porą metų šio lizdo aprašymas būtų užtrukęs porą eilučių. Vienintelis jūsų pasirinkimas būtų plokštė su standartiniais RAM lizdais. DDR3. Turėtumėte galvoti tik apie šių laiko tarpsnių skaičių. Tačiau 2015 metų pradžioje standarto atminimas pradėjo plisti. DDR4. Jam būdingas padidėjęs greitis (veikimo dažnis) ir, kaip taisyklė, didelis tūris. Pagrindinės plokštės su DDR4 palaikymu reikalauja tik užkietėję žaidėjai ir profesionalai, aktyviai dalyvaujantys 3D modeliavime, vaizdo įrašų redagavimo ar nuotraukų redagavimo srityje. Paprastas kompiuterio vartotojas taip pat bus patenkintas DDR3 galimybėmis.

PCI lizdai

Teoriškai pagrindinė plokštė gali apsieiti ir be vieno PCI lizdo. Bet tada jūs turite pamiršti apie vaizdo plokštės, garso plokštės ir kitų papildomų įrenginių prijungimą. Nereikėtų pirkti „pagrindinės plokštės“ su per dideliu tokių lizdų skaičiumi – jose esantys įrenginiai gali trukdyti vienas kitam dėl savo storio. Taip pat turėtumėte žinoti, kad biudžetinės pagrindinės plokštės turi tik vieną visavertį vaizdo plokštei skirtą lizdą (dažniausiai tai nurodoma PCI-Express 3.0 x16). Jei ketinate naudoti SLI ar CrossFire technologiją, tuomet teks investuoti į žaidimų pagrindinę plokštę, kuri gali turėti du ar net tris tokius lizdus.

Kietojo disko jungtys

Labai pigūs pagrindinių plokščių modeliai naudoja sąsają informacijai gauti iš standžiųjų diskų. SATA2. Pamirškite apie šį pirkinį! Būtinai rinkitės įrenginį, turintį bent porą jungčių SATA3. Jie suteiks informacijos mainus 6 GB/s greičiu. Trumpai tariant, jis visiškai išnaudoja tradicinių standžiųjų diskų galimybes. Tačiau daug didesnis augimas bus pastebimas diegiant SSD diskus. Ar dabar jie jums atrodo per brangūs? Bet jūs neperkate pagrindinės plokštės vieneriems metams, ar ne? O po poros metų kietojo kūno diskai tikrai atpigs. Beje, jei norite įsigyti SSD jau dabar, rekomenduojame pirmiausia perskaityti mūsų straipsnį apie geriausius modelius.


Nuotrauka: www.ixbt.com

Kitos pagrindinės plokštės specifikacijos

Renkantis pagrindinę plokštę, reikėtų atkreipti dėmesį į kitas charakteristikas, kurios iš pirmo žvilgsnio atrodo nesvarbios.

  • Pirmiausia įvertinkite, kiek jame yra USB 3.0 prievadų. Kiek yra ant nugaros ir kiek…