Geriausi 30 romėnų filmų

Kai kuriomis dienomis norisi tiesiog pagulėti ant sofos, su antklode, vonia ledų ir žiūrėti romantiškus filmus. Nuo romantinių komedijų iki istorijų, kurios atneš daugiau nei ašarą, jos yra čia, mūsų geriausių visų laikų romantinių filmų top 30. Be to, daugelis jų yra prieinami tokiose platformose kaip „Netflix“, HBO ar „Prime Video“.

Šiame sąraše galite nerasti mėgstamiausio romantiško filmo, nes jų yra tiek daug, kad sunku turėti vieną kriterijų. Tačiau čia pateikiamas 30 romantiškų filmų sąrašas, pagrįstas specializuotų svetainių, tokių kaip IMDB, „FilmAffinity“ ar „Rotten Tomatoes“, vertinimu ir kino ekspertų apžvalgomis.

Sakė … jūs tiesiog turite pasirinkti, kuris filmas jums patiks – vienas ar kartu – porą valandų atsijungimas nuo sofos!

30 geriausių visų laikų romantiškų filmų: galutinis sąrašas

Šiame sąraše yra viso gyvenimo klasika – pakartotinis ad nauseam po pietų, kai nenorite apsunkinti dalykų, iki ryškiausių pastarųjų metų naujovių. Čia rasite visokių istorijų ir niuansų. Įdėkite spragėsius į mikrobangų krosnelę ir … mėgaukitės!

30. Geroji daiktų pusė

Nufilmuokite šviesiąją daiktų pusę

Patas (Bradley Cooperis) grįžta namo, beveik metus praleidęs psichinės sveikatos įstaigoje. Tėvai (Robertas de Niro ir Jacky’as Weaveris) jį priima, nors ir nesitiki, kad jis susitiks su Tiffanny (Jennifer Lawrence) – blogos reputacijos mergina, kuri jam nepatinka ir kurios praeitis jį lenkia. Tačiau, nepaisant pradinio nepasitikėjimo, po truputį atsiranda ryšys tarp jųdviejų, kuris padės jiems įžvelgti šviesiąją daiktų pusę.

Šis filmas buvo nominuotas 19 apdovanojimų, įskaitant „Oskarą“ už geriausią aktorę (Jennifer Lawrence), „Oskarą“ už geriausią filmą ir NAFTA apdovanojimą už geriausią pritaikytą scenarijų. Panašiai vaidybinis filmas sulaukė didelės kritikos iš visos tarptautinės spaudos ir, tai įrodydamas, buvo jo kolekcija teatruose: daugiau nei 236 milijonai dolerių.

 • Režisierius: Davidas O. Russelis (JAV)
 • Metai: 2012 m
 • Paskirstymas: Bradley Cooperis, Robertas de Niro, Jacky Weaveris, Jennifer Lawrence, Matthew Russellas, Chrisas Tuckeris
 • Lytis: Romantinė komedija / Romantiška drama
 • Skyryba: „FilmAffinity“: 6,6 / 10 – IMDB 7,7 / 10 – „RottenTomatoes“ 9,2 / 10

29. Vidurnaktis Paryžiuje

Filmo „Vidurnaktis Paryžiuje“ scena

Bohemiečių rašytoja Gil Pender (Owen Wilson) ir jo sužadėtinė Inez (Rachel McAdams) su tėvais į verslo kelionę atvyksta į Paryžių. Eidami Prancūzijos sostinės gatvėmis, prisimindami laimingus 20-uosius, Gilas patenka į keistą kerą, kuris privers jį susitikti su personažais, kurių jis niekada neįsivaizduos, ir nuo tada jo gyvenimas niekada nebus toks pats.

Šią istoriją palaiko penkiolika apdovanojimų ir nominacijų, įskaitant „Oskarą“ už geriausią originalų scenarijų arba „Auksinį gaublį“ už geriausią scenarijų. Taip pat „Critics Choice“ kompanija palankiai įvertino šį patrauklų filmą, kuris, žinoma, nepalieka abejingų.

 • Režisierius: Woody Allenas (JAV)
 • Metai: 2011 m
 • Paskirstymas: Owenas Wilsonas, Marion Cotillard, Rachel McAdams, Corey Stollas, Kurtas Fulleris
 • Lytis: Fantastiškas romanas
 • Skyryba: „FilmAffinity“: 7,3 / 10 – IMDB 7,7 / 10 – „RottenTomatoes“ 9,3 / 10

28. Kai mažiausiai to tikiesi

Kino scena, kai to mažiausiai tikiesi

Harry Sabornas (Jackas Nicholsonas) yra auksinis bakalauras santykiuose su Marinu (Amanda Peet), su kuriuo planavo romantišką savaitgalį uošvės paplūdimio namuose. Tačiau viskas suklysta, kai Harį ištinka širdies smūgis. Jo uošvė Erica Barry (Diane Keaton) sutinka rūpintis juo, kol jis sveiksta, tačiau po truputį Haris ją įsimyli. Jų laukia chaotiškas meilės trikampis ir precedento neturintis rezultatas.

Diane Keaton (Erica Barry), kaip Jacko Nicholsono (Harry Saborno) uošvė, vaidmenį pabrėžė visi kritikai ir kino akademijos, jie buvo nominuoti „Oskarui“ už geriausią aktorę ir gavo „Auksinį gaublį“ kaip geriausia aktorė komedijoje. Lygiai taip pat spauda nepamiršta šiame vaidybiniame filme atsiskleidžiančios istorijos ir sulaukia didžiulės kritikos iš viso pasaulio.

 • Režisierius: Nancy Meyers (JAV)
 • Metai: 2003 m
 • Paskirstymas: Jackas Nicholsonas, Diane Keaton, Keanu Reevesas, Amanda Peetas, Francesas McDormandas
 • Lytis: Romantinė komedija
 • Skyryba: „FilmAffinity“: 6,3 / 10 – IMDB 6,7 / 10 – „RottenTomatoes“ 7,2 / 10

27. Pasakojimai iš Filadelfijos

Scena iš filmo „Filadelfijos istorijos“

Tracy Lord (Katherine Hepburn) ketina švęsti savo vestuves su milijardieriumi George’u Kittredge’u (John Howard) jos šeimos dvare, išsiskyrusi su Dexteriu Davenu (Cary Grant). Nepaisant to, kad žurnalistų skaičius nurodo nuorodą, šventės pompastiškumas ir tai, kad Tracy yra įsitikinusi, kad jai laukia lengvas patogumų gyvenimas, naujasis vyras yra nuobodus ir tamsus. Ką nuspręs padaryti jaunas Tracy Lordas?

Ši kino klasika sulaukė puikių kritikų, nes jos vaidmuo vaidino didelį vaidmenį, kad ironiški blyksniai ir skirtingos asmenybės persmelkė visuomenę. Tai atspindėjo ir laikraščiai, ir apdovanojimai, kuriuos šis filmas gavo: „Oskaras“ už geriausią aktorių (Jamesas Stewartas) ir „Geriausias pritaikytas scenarijus“ kartu su dar šešiomis nominacijomis.

 • Režisierius: George Cukor (JAV)
 • Metai: 1940 m
 • Paskirstymas: Cary Grant, Katharine Hepburn, James Stewart, Ruth Hussey, John Howard
 • Lytis: Romantika / romantinė komedija
 • Skyryba: „FilmAffinity“: 8,0 / 10 – IMDB 7,9 / 10 – „RottenTomatoes 10/10“

26. Serendepity

Scena iš filmo „Serendepity“

Kas nutiks dešimt metų po to, kai du nepažįstami žmonės įsimylės iš pirmo žvilgsnio? Tai istorija apie Jonathaną Tragarą (Johną Cusaką) ir Sara Thomasą (Kate Beckinsale), kurie atsitiktinai susitinka per kalėdines parduotuves Niujorke. Abi turi romantišką susitikimą, tačiau jiedu turi partnerį. Todėl po dešimties metų reikia sužinoti, ar tai, ką jie tuo metu jautė, buvo tikra meilė.

Jay Carr, kritikas Bostono gaublys Jis sakė, kad „Serendepity sugrąžina mus į savo svajonių Manheteną, net jei tik porai valandų“. Taigi dauguma kritikų apie šį filmą teigė, kad jis puikiai tinka tiems, kurie tiki ar nori tai padaryti – meilės ir likimo sąjungoje.

 • Režisierius: Peteris Chelsomas (JAV)
 • Metai: 2001 m
 • Paskirstymas: Johnas Cusackas, Kate Beckinsale, Jeremy Pivenas, Bridget Moynahan, Johnas Corbettas
 • Lytis: Romantinė komedija
 • Skyryba: „FilmAffinity“: 5,9 / 10 – IMDB 6,9 / 10 – „RottenTomatoes“ 5,8 / 10

25. Kažkas negerai su Meriu

Scena iš romantiško filmo „Kažkas atsitinka su Mery“

Tedas Strohehmannas (Benas Stilleris) visada svajojo susitikti su Mary Jensen (Cameron Diaz). Tačiau kai jam pagaliau pavyksta, avarija su kelnių užtrauktuku sugadina visus jo planuotus planus. Vėliau Marija suteikia jam dar vieną galimybę. Kas nutiks tarp populiariausios vidurinės mokyklos merginos ir paskutinės eilės berniuko?

Blogas humoras, chuliganiškos meilės istorija nuo širdies plakimo ir nuožmus juokas buvo kelios kvalifikacijos, kurias šis filmas gavo labiausiai, puikiai tinkanti tiems, kurie nori juoktis meilės fone iki galo.

 • Režisierius: Peteris Farrelly (JAV)
 • Metai: 1998 m
 • Paskirstymas: Cameronas Diazas, Benas Stilleris, Mattas Dillonas, Chrisas Elliottas, Lee Evansas, Linas Shaye
 • Lytis: Romantinė komedija
 • Skyryba: „FilmAffinity“: 6,2 / 10 – IMDB 7,1 / 10 – „RottenTomatoes“ 8,3 / 10

24. Sabrina

Scena iš romantiško filmo „Sabrina“

Audrey Hepburn vaidina vairuotojo dukrą Sabriną, kuri dirba turtingoje Larrabee šeimoje. Jauna moteris įsimyli jauniausią Larrabee sūnų (Humphrey Bogart), nors jam tai tik žaidimas. Tačiau Sabrina keliauja į Paryžių ir, jai grįžus, turtingi vyrai pamato, kad ji tapo elegantiška ir gundančia moterimi. Šiuo metu viskas pasikeis, nors būtent ji tikrai nuspręs, ko nori savo gyvenime.

„Auksiniai gaubliai“ jam suteikė geriausio scenarijaus apdovanojimą, o „Oskarų“ apdovanojimai – 5 šio filmo nominacijas, tarp jų – geriausia režisierė, geriausia aktorė ir geriausias scenarijus. Filmas, kurį giria viso pasaulio kritikai – trumpai tariant, tiek akademijose, tiek žurnaluose ir laikraščiuose.

 • Režisierius: Billy Wilderis (JAV)
 • Metai: 1954 m
 • Paskirstymas: Humphrey Bogartas, Audrey Hepburnas, Williamas Holdenas, Walteris Hampdenas, Johnas Williamsas
 • Lytis: Romantika
 • Skyryba: „FilmAffinity“: 7,5 / 10 – IMDB 7,7 / 10 – „RottenTomatoes“ 6,5 / 10

23. Kažką prisiminti

Scena iš romantiško filmo „Kažkas prisiminti“

Tai pasakojimas apie Samą Baldwiną (Tomą Hanksą), kuris, netekęs žmonos, patenka į liūdesio kilpą. Jo sūnus, bandydamas paskatinti tėvą susirasti moterį, kuri privers jį vėl nusišypsoti. Norėdami tai padaryti, jis pasakoja savo istoriją per radijo programą, kurios klausosi Annie Reed (Meg Ryan). Nepaisant to, kad Annie tuokiasi, ji nori susitikti su Semu dar prieš vedybas. Ar ji bus moteris, kurios jam taip reikėjo?

Beveik 10 „Oskarų“ nominacijų, įskaitant „Oskarą“ už geriausią originalų scenarijų, „Auksinį gaublį“ už geriausią aktorių (Tomą Hanksą) ir geriausią aktorę (Meg Ryaną) arba BAFTA nominaciją už geriausią garso takelį, patvirtina šis romantiškas filmas. Puikus aktorių kolektyvas, režisierius ir garso takelis sukuria grupę, kuri įsimylėjo ir toliau myli žiūrovus.

 • Režisierius: Nora Ephron (JAV)
 • Metai: 1993 m
 • Paskirstymas: Tomas Hanksas, Meg Ryan, Billas Pullmanas, Rossas Malingeris, Rosie O’Donnellas
 • Lytis: Romantika
 • Skyryba: „FilmAffinity“: 6,0 / 10 – IMDB 6,8 / 10 – „RottenTomatoes“ 7,5 / 10

22. Laiko klausimas

Scena iš romantiško filmo „Laiko klausimas“

Timas Lake’as (Domhallas Gleesonas) nėra įprastas jūsų jaunuolis, nes visi jo šeimos vyrai turi galimybę keliauti laiku atgal. Žinodamas tai, jis nusprendžia grįžti į praeitį ir pabandyti laimėti Mariją, kurią vaidina Rachel McAdams, – tai mergina, apie kurią jis visada svajojo.

Šis filmas pelnė žiūrovų apdovanojimą San Sebastiano festivalyje, nes, nepaisant to, kad akademijos nemanė, jog tikslinga apdovanoti šį filmą, žiūrovai palaikė vaidybinį Richardo Curtiso filmą. Tai įrodo maždaug 122 milijonai dolerių, kuriuos ji surinko ant reklaminių skydų, ir, kita vertus, spaudos kritika. Antonas Merikaetxebarría iš Diario El Correo patvirtino, kad tai „gaivi romantinė komedija (…) su kruopščiu inscenizacijos darbu, užbaigtu visiškai įtraukiančiu garso takeliu ir fotografija“.

 • Režisierius: Richardas Curtisas (JK)
 • Metai: 2013 m
 • Paskirstymas: Domhnallas Gleesonas, Rachel McAdams, Billas Nighy, Lydia Wilson, Lindsay Duncanas, Richardas Cordery
 • Lytis: Fantastinė romantika / romantinė komedija
 • Skyryba: „FilmAffinity“: 7,0 / 10 – IMDB 7,8 / 10 – „RottenTomatoes“ 6,9 / 10

21. Kol tu miegojai

Scena iš romantiško filmo, kol miegojai

Liucija, kurią vaidina Sandra Bullock, yra jauna moteris, deja, iki šiol meilėje nesisekė. Ji svajoja susitikti su Peteriu (Peteriu Gallagheriu), šauniu vadovu, su kuriuo visada susiduria metro, bet niekada jos nepastebi. Kai Peteris patiria avariją, dėl kurios jis patenka į komą, Liusė rūpinasi juo ir jo šeima, aplankydama jį …

Parašykite komentarą