Geriausi akiniai vairuotojui (priekiniai žibintai)

Kiekvienas vairuotojas žino, kiek pavojų kelia pats naktinis kelias. O kai prie to pridedamas toks veiksnys kaip akinimas nuo atvažiuojančių automobilių žibintų, tai jau toli nuo avarijos. Halogeniniai ir ksenoniniai priekiniai žibintai skleidžia šviesą su stipriai mėlyna spalva. Šiai spinduliuotei sugerti skirti poliarizuoti geltoni ir oranžiniai lęšiai, kurie naudojami gaminant gelbėjimo akinius vairuotojams. Dėl „anti-fare“ akinių padidėja objektų kontrastas ir aiškumas, mėlynas šviesos komponentas nupjaunamas.

Mūsų reitinge – geriausi Rusijos rinkoje populiarūs akinių vairuotojams gamintojai.

Kokius akinius vairuotojui (priekinius žibintus) geriau pirkti?

Fizikos dėsnių, būtent šviesos sklaidos, niekas nepanaikino, o žmogus, norėdamas susidoroti su ryškia šviesa, prisitaikęs prisimerkti, tik akys labai pavargsta nuo šios įtampos ir nespėja greitai atsigauti. Vairuojant naktį šių akimirkų gali nepakakti, o apakusiam vairuotojui gresia didelė avarijos rizika. O vairavimas naktį jau nebeteikia malonumo, o tampa miltais.

Akiniai nuo žibintų tikrai padeda, tereikia išsirinkti akinius su aukštos kokybės poliarizuoti lęšiaibūtinai geltona arba oranžinė. Nereikėtų pirkti akinių, kurių pritemdymo kategorija didesnė nei 2, geriausia 0 arba 1. Tada gero šviesos spektro pralaidumas bus didelis.

Toliau…stiklo ar plastiko? Toli gražu ne faktas, kad mineralinio stiklo lęšis yra geresnis nei plastikinis. Šiuolaikiniai plastikiniai lęšiai yra labai atsparūs įbrėžimams, ant jų daug lengviau užtepti poliarizuojančius sluoksnius. Akiniai su plastikiniais lęšiais yra daug lengvesni nei jų stikliniai analogai, o sudaužus plastikas nesuskils į smulkius gabalėlius ir nesugadins jūsų.

rėmelis– tai labiau priklauso nuo asmeninio patogumo ir vizualinės išvaizdos, tačiau rekomenduojama, kad akinių angos būtų plonos, kad nebūtų apribotas mūsų periferinio regėjimo vaizdas. Labai įdomūs lankstūs rėmeliai (flex-system), kuriuos galima lenkti bet kokiu kampu. Šiuos akinius galima patogiai nešioti su bet kokio tipo veidu.

Sėkmės perkant ir sąžiningi kolegos kelyje!