Geriausi pomidorai marinuoti – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Geros šeimininkės žino, kad ne kiekvienas burokėlis tinka prie skanių barščių ir ne kiekvienas obuolys tinka saldžiam kompotui. Be to, ne kiekvienas pomidoras tinka marinuoti. O čia skoniai išsiskiria: vieni mėgsta, kad konservuoti pomidorai būtų mėsingi, tankūs ir net susukti į gabalus išlaikytų formą, o kitiems labiau patinka „srutos maišelyje“ – vandeninga konsistencija plonoje ir stiprioje žievėje. Kaip išsirinkti geriausias pomidorų sėklas marinavimui, bus aptarta mūsų apžvalgoje.

Kokių veislių pomidorus geriausia marinuoti?

Kai kurios salotinių pomidorų veislės tinka pomidorų sultims ir pastai gaminti, tačiau jos per didelės, kad būtų galima konservuoti visus vaisius. Todėl tarp marinuojamųjų veislių nėra stambiavaisių. Be to, kai kurios salotų veislės konservuojamos tik acto marinatuose, o marinuoti pomidorai pasižymi dideliu cukraus kiekiu ir gali būti konservuojami be papildomų konservantų.

Būdingos marinuotų pomidorų vaisių savybės:

  • dydis vidutinis arba mažesnis už vidutinį;
  • didelis cukraus ir sausųjų medžiagų kiekis;
  • patvari oda, atspari įtrūkimams;
  • tanki minkštimas;
  • vienodumas;
  • draugiškas brendimas.

Svarbu suprasti, kad ne visos konservuotų pomidorų veislės tinka marinuoti. Jei vaisiuose nėra pakankamai cukraus, vietoj fermentacijos pradės vystytis pelėsiai. Nevartokite vaisių su rūgštu, su biriu (nors ir saldžiu) minkštimu arba su gležna odele, kuri gali sprogti net ant krūmo esant per daug drėgmei. Jei renkatės sėkmingai marinuotus pomidorus, kurie puikiai įsišaknys jūsų vasarnamyje, drąsiai naudokite juos konservavimui. Marinatuose tokie pomidorai visai nepraranda.

Geriausių marinuoti ir konservuoti pomidorų Pasirinkimas

Pateikti geriausių marinuotų pomidorų veislių TOP 10 nėra baigti. Verti dėmesio tokie populiarūs pomidorai kaip Ladyfingers, Solerosso, Malinovka, Chaika, Kasparas, Maskvos delikatesas, Marusya. Vasaros gyventojų teigimu, šie pomidorai puikiai tinka marinuoti.

Renkantis marinavimo veislę, jie renkasi nepretenzingus ir patvarius atstovus, tinkančius auginti atvirose lysvėse be ypatingo dėmesio. Vertingi skaitikliai šiltnamyje ir brangus sodininko laikas dažniau priskiriami stambiavaisiams salotiniams pomidorams.

Gero derliaus!