Geriausi žaislai vaikams nuo 3 metų

Modeliavimas yra geriausias lavinamasis žaidimas 3 metų vaikui, nes jo pagalba kūdikis naudoja abi rankas, lavina pirštukų jėgą, motoriką, o tai tiesiogiai susiję su smegenų vystymusi. Vaikas, užsiimdamas kūrybine veikla, lavina vaizduotę, mokosi susikoncentruoti į pamoką. Žinoma, geras vaikiškas plastilinas turėtų būti saugus, o tėvams pageidautina, kad jis šiek tiek išsipurvintų ir būtų lengvai valomas. Jo konsistencija turi būti pakankamai minkšta mažoms rankytėms.

Eksperto nuomonė:Be pagrindinių motorinių įgūdžių, modeliavimas ugdo ryžtą, atkaklumą ir tikslumą. Dirbdami su trimačiais vaizdais, vaikai tiria būdingus objektų bruožus, išsiaiškina detales, suvokia pagrindines objektų savybes. Jie formuoja žinias apie juos supančio pasaulio savybes ir dėsnius, lavina regimąjį suvokimą. Modeliavimas vaidina svarbų vaidmenį estetiniame kūdikio ugdyme ir jo grožio pojūčio ugdyme.“. Plėtros ir ugdymo centro „Elitora“ mokytojų grupė.

Kaip pavyzdį pateikėme žaidimų rinkinį iš „Play-Doh“. Play-Doh moliai visame pasaulyje žinomi dėl savo saugumo, naudojimo paprastumo ir nuostabių žaidimų rinkinių, leidžiančių vaikui ne tik lipdyti, bet ir atverti erdvę vaizduotei. Įvairių įdomių įrankių, presų ir formų dėka vaikas gali žaisti virėju, kirpėju, statybininku dizaineriu ir net odontologu. Pavyzdžiui, „Cake Factory“ rinkinys leis sukurti gražius tortus ir papuošti juos glajumi. Jame yra mini kepyklėlė, įrankiai, indai, formelės ir specialus švirkštas.

Plastilinas, nesudėtas į stiklainius, užšąla, todėl sukurti šedevrai nepasimes ir gali būti naudojami tolimesniems žaidimams.