Geriausios kukurūzų veislės – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Cukriniai kukurūzai, arba daržovė, yra vienmetis javų šeimos augalas. Tai reiškia šilumą mėgstančius augalus: sodinukai netoleruoja net mažų šalnų. Centriniame regione dėl ilgo vegetacijos periodo auginama daiguose arba sėjant gegužės pradžioje po plėvele. Kaip pasirinkti geriausias kukurūzų veisles, bus aptarta mūsų apžvalgoje.

Cukrinių kukurūzų skirtumai nuo kitų 8 botaninių kukurūzų grupių:

 • pailgėja pieniškos brandos laikotarpis;
 • aukštos skonio savybės;
 • stiklakūniai, stipriai susiraukšlėję grūdai.

Cukrinių kukurūzų auginimo ypatybės

 • Kukurūzai yra vienanamis augalas: pažastyse moteriški žiedynai formuojasi lapų apvalkale su ilgais piesteliniais siūlais, kurie išeina, o viršuje yra žiedadulkės; jis kryžmadulkis vėjo pagalba, todėl reikia sodinti 2 – 3 eilėmis arba šachmatų tvarka, o ne užliūliuoti.
 • Reiklus apšvietimo lygiui; nedidelis šešėliavimas sulėtina vystymąsi, todėl neturėtumėte sodinti palei tuščią tvorą ar pastatus.
 • Nurodo trumpos dienos augalus: ilgomis šviesiomis paros sąlygomis pailgėja auginimo sezonas (žydi vėliau ir išberia burbuoles); į tai reikia atsižvelgti renkantis veislę pagal auginimo sezoną.
 • Kukurūzai reikalauja vaisingumo; jei prieš sėją dirva netręšiama, jos tręšiamos organinėmis mineralinėmis trąšomis.
 • Nepaisant galingos šaknų sistemos, jį reikia gausiai laistyti, ypač auginimo sezono pradžioje.
 • Suteikia atsitiktines šaknis, todėl vykdomas sukalimas; ši technika taip pat sumažina aukštų ūglių išgulimo riziką ant lengvos žemės arba pučiant stipriam vėjui.
 • Kai kurios kukurūzų veislės išaugina daug pumpurų, kurie nėra pernelyg sustingę ir jų nereikia šalinti; dažnai sodininkai painioja posūnį su būsima burbuole, todėl, kilus abejonėms, geriau jos neliesti.
 • Vienas augalas dažniausiai suformuoja 1–2 burbuoles.
 • Jei planuojate palikti burbuoles sėkloms, apsvarstykite galimybę kryžmiškai apdulkinti veisles, įskaitant kitas botanines grupes.
 • Vartojimo pradžios požymiai: burbuolės kietos, sausais, sandariai dengiančiais lapais; plaukuotos piestelinės gijos yra rudos ir išdžiūvo.

Į pastabą! Nuskintos burbuolės netinka nokinti ir ilgai laikyti. Jau pirmąją dieną saldumas pastebimai sumažėja, nes cukrus greitai virsta krakmolu. Norint išsaugoti derlių, prinokusios burbuolės verdamos 30 minučių ir užšaldomos.

Taip pat verta paminėti, kad spragėsių veislės priklauso atskirai botaninei grupei – spragėsių kukurūzų. Jis turi ilgesnį vegetacijos laikotarpį nei saldieji kukurūzai, todėl Centriniame regione varpos dažnai nesubręsta.

Geriausių saldžiųjų kukurūzų veislių Pasirinkimas

Saldžiųjų kukurūzų asortimentas net Centriniam regionui yra labai turtingas. Koks bus rezultatas, labai priklauso nuo sodininko ir vyraujančių oro sąlygų. Paskutinis veiksnys gali būti iš dalies pašalintas sodinant kukurūzus šiltnamyje. Tokio pasirinkimo pagrįstumas aptariamas įvairiai. Kas kelia susirūpinimą? Sunkumai su apdulkinimu; šiltnamyje augalai auga aukščiau nei atvirame lauke ir gali tiesiog atsiremti į lubas; Ar verta užimti negausią vietą su mažo derlingumo daržove. Tačiau daugelis pasiekia gerų rezultatų ir yra patenkinti.

Yra dvi nuomonės apie bendrą kukurūzų sodinimą su agurkais, moliūgais ar bulvėmis. Pirma, pasėliai daro teigiamą poveikį vieni kitiems ir prisideda prie abipusio produktyvumo augimo. Antra, tokiems sodinimams nėra pagrįstų priežasčių, nes sunku prižiūrėti augalus, galima konkurencija dėl maisto ir vandens. Dažnai pirmas įspūdis yra toks, kad kukurūzai anksčiau augo atskirai ir nebuvo tinkamai prižiūrimi.

Susijęs vaizdo įrašas: Kukurūzų auginimas

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus

Gero derliaus!