Geriausios pomidorų veislės atvirame lauke – aprašymas, nuotraukos, apžvalgos

Savo tėvynėje, Pietų Amerikoje, pomidoras yra amžinai žaliuojantis daugiametis augalas. Rusijoje tai šilumą mėgstantis augalas, turintis ilgą vegetacijos sezoną. Dėl ilgo auginimo sezono pomidorus galima skinti trumpos vasaros sąlygomis atvirame lauke tik sodinant arba naudojant laikiną pastogę. Kaip išsirinkti geriausias pomidorų sėklas atvirame grunte, bus aptarta mūsų apžvalgoje.

Pomidoras gerai toleruoja persodinimą. Pikimas yra privalomas sodinukų auginimo technologijos etapas dėl stiebo gebėjimo įgilinus duoti atsitiktines šaknis, o tai prisideda prie galingos šaknų sistemos formavimosi. Nors sodininkai mėgėjai rado alternatyvų būdą: į atskirą puodelį pasėti 2 sėklas, 2/3 užpilti žeme, o daigams augant įberti žemių, skatinant papildomų šaknų formavimąsi. Tai pašalina klasikinį kirtimą su pertrauka šaknų galiukuose.

Atvirame sode auginamų pomidorų vaisiai skoniu ir dydžiu pranašesni už šiltnaminius; jų derlius didesnis dėl geresnio apdulkinimo, nes dėl padidėjusios šiltnamio drėgmės blogėja žiedadulkių kokybė. Vidurinėje juostoje rekomenduojama auginti mažo dydžio lemiamos pomidorų veislės ir hibridaikurie sunoksta anksčiau ir yra lengviau pasislėpę, kai gresia šalnos ar smarkus šaltukas.

Renkantis Geriausios pomidorų veislės atvirame lauke Vidurinė juosta ir Sibiras vertina šiuos kriterijus:

  • ankstyvas – tinka ankstyvos ir vidutinio ankstyvumo pomidorų veislės;
  • determinizmo laipsnis – Vidurinės juostos atvirame lauke racionalu auginti standartines veisles, det ir pusiau det, Rusijos pietuose indet auginami ant grotelių;
  • atsparumas vėlyvajam pūtimui – labiausiai paplitusi ir kenksminga liga Vidurio juostos sąlygomis;
  • gebėjimas sunokti, kai nuimamas per anksti, nesumažėjus skoniui – vidurinėje juostoje paskutinio derliaus pomidorai nespėja prinokti iki šalnų, dažnai ankstyvas vaisių derlius nuimamas dėl noro išsaugoti derlių derliaus pradžioje. fitoftoros vystymasis.

Į aprašytus kriterijus reikia atsižvelgti tiriant veislės aprašymą. Jei jis išlaikys „pirminę atranką“, antrajame etape bus vertinamas vaisiaus dydis, forma, spalva, skonis. Veisėjai pasiekė tikrą šių parametrų įvairovę. Pomidorų skonis labai priklauso nuo dirvožemio tipo, agrotechnikos lygio (trąšos, tręšimas, laistymas) ir vyraujančių oro sąlygų. Pomidorai yra jautrūs šviesos lygiui. Trūkstant šviesos, mažėja kiaušidžių skaičius, pablogėja skonis, sulėtėja nokimas.

Mūsų reitinge yra pomidorai, kurie praėjo „pirminę atranką“ ir pelnė patyrusių pomidorų sodininkų pasitikėjimą. Su jais net nepalankiais metais neliksite be derliaus. O tiems, kurie nori egzotikos, žemiau kalbėsime apie neįprastas, bet patikimas pomidorų veisles ir hibridus Vidurinėje juostoje.

Geriausių atvirame lauke auginamų pomidorų Pasirinkimas

Auginant pomidorus sunku apsiriboti 1 – 3 veislėmis. Sodininkai nori sodinti kelis krūmus iš 10-15 veislių ir hibridų. Tai teisingas strateginis žingsnis:

  1. neįmanoma atspėti, kaip ta ar kita veislė pasireikš ateinantį sezoną – kuo daugiau kolekcijoje bus gerai patikrintų pomidorų veislių, tuo didesnė aukšto derliaus garantija;
  2. saldžiųjų salotų veislių pomidorai netinka viso vaisiaus konservavimui ir perdirbimui – selekcininkai išvedė atskiras veisles sūdymui, konservavimui, makaronams ir pomidorų sultims;
  3. spalvų (raudona, geltona, oranžinė, žalia, tamsiai violetinė, tamsiai ruda, rožinė, dryžuota) ir formų įvairovė neleis apsiriboti kelių veislių pomidorais.

Apibendrinant, atkreipiame dėmesį į keletą įdomių netradicinių formų ir spalvų pomidorų veislių, kurios sulaukė daug gerų sodininkų atsiliepimų. Jei norite ko nors egzotiško – drąsiai pasodinkite kelis krūmelius ir išsirinkite mėgstamiausius. Lauke, Bananų kojos, Gintaras, Auksinė širdis, Auksinė kulka, Dulka, Ladyfingers, Tamsi galaktika rodo gerus rezultatus. Gero derliaus!