Geriausios pomidorų veislės šiltnamiams – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Galimybė auginti daržoves šildomame ar net plėveliniame šiltnamyje sodininkui yra didžiulis džiaugsmas. Pomidorai kartu su agurkais užima pagrindinę saugomos žemės plotą. Vidurinėje juostoje tai leidžia pratęsti pomidorų derėjimo laikotarpį, o šiauriniuose regionuose tai yra vienintelis būdas išauginti turtingą derlių. Apie tai, kaip pasirinkti Geriausios pomidorų sėklos šiltnamiamsir bus aptarta mūsų apžvalgoje.

Dažniausia vasaros gyventojų klaida – bandymas auginti pomidorų veisles atvirame lauke šiltnamyje. Atvirame lauke auginamos determinantinės veislės, kurios neduos didelio derliaus iš kvadratinio metro dėl riboto kiaušidžių skaičiaus. Be neracionalumo, yra ir rimtesnė priežastis: didelė žiedų galinio puvinio ir kitų saugomai žemei būdingų ligų rizika. Dažnai patekęs į šiltnamį determinantas rodo aktyvų vegetatyvinės masės augimą, kenkiant vaisių formavimuisi, taip pat galimos savidulkos problemos.

Tiesą sakant, verta paminėti, kad kai kurie vaikai šiltnamio sąlygomis pasireiškia kaip energingi pusvaikai, suformuojantys 1,7–2,2 m ilgio ūglį.dramblys, rožinis flamingas.

Šiltnamių auginimui selekcininkai kuria specialius nedeterminuotus pomidorų hibridus ir veisles, pritaikytus mažai apšvietimui ir didelei drėgmei, santykinai atsparius ligoms ir didelį derlių. Pagrindinis ūglis auga neribotai, naujų kiaušidžių klojimas vyksta nuolat. Dėl to augalas vaisius veda nuolat ir iki šalnų, nesulėtėdamas.

Nedeterminuoto tipo pomidorus reikia suformuoti į vieną stiebą, pašalinant papildomus pametinukus (šoninius ūglius). Jie auginami ant grotelių, reguliariai maitinant ir prižiūrint.

Geriausių pomidorų, skirtų auginti šiltnamiuose, Pasirinkimas

Daugelis vertų veislių nebuvo įtrauktos į mūsų įvertinimą, nes yra daug gerų pomidorų. Norint, kad įvairovė šiltnamyje visiškai pasireikštų, reikia aukšto lygio žemės ūkio technologijų. Nereikėtų ieškoti pomidorų, turinčių absoliutų atsparumą fitoftorai ir viršūnių puvimui – esant per didelei drėgmei ir smarkiai nukritus temperatūrai prastos vėdinimo ir sutirštėjimo sąlygomis, bet kokia veislė pakenks. Ligų vystymosi prevencija ir optimalių augimo sąlygų sukūrimas yra esminiai šiltnamio efektą sukeliančių pomidorų sveikatos elementai.

Gero derliaus!