Kaip valyti mikrobangų krosnelę?

Kaip valyti mikrobangų krosnelę?

Kaitinant maistą, mikrobangų krosnelė neišvengiamai užsiteršia: kad ir kaip atsargiai stengtumėmės viską daryti atsargiai, orkaitėje tikrai kažkas išsilies ar sprogs, ant sienelių paliks maisto gabalėlių ir išdžiūvusių riebalų lašelių. Laikui bėgant maisto likučiai kaupiasi, išdžiūsta iki paviršiaus, užteršdami mikrobangų krosnelę ir sukurdami nemalonų kvapą.

Jau nekalbant apie tuos atvejus, kai gaminant kažkas plyšta ar pridega. Pasekmės kartais atrodo ir kvepia siaubingai. Kaip jų atsikratyti?

Svarbiausia nepersistengti

Bandymai jėga viską nušluostyti šveitimo milteliais ar nubraukti nešvarumus, sugaišite laiką, sugaišite daug pastangų, bet, deja, rezultatas bus vos pastebimas. Blogiausiu atveju galite net sugadinti sienų paviršių ir šildymo elementus. Todėl valymo miltelius dedame šalin – norint išplauti mikrobangų krosnelę, jų neprireiks. Nerekomenduojama naudoti kietų kempinių dėl tų pačių priežasčių – galite lengvai sugadinti kaitinimo elementą ir subraižyti sienas. Naudokite tik minkštą skudurėlį arba kempinę.

Galite sėkmingai atsikratyti teršalų naudodami specialius produktus, skirtus mikrobangų krosnelėms, tai yra purškalai, kremai ir geliai. Jie gana efektyviai tirpdo pridžiūvusius riebalus. Tokių lėšų ne visada įmanoma nusipirkti, be to, jos nėra pigios. Ką daryti, jei jų nėra po ranka?

Yra triukas, leidžiantis lengvai ir greitai išvalyti neaukojant laiko ir biudžeto: prieš valant reikia pamirkyti. Be to, kadangi virtuvės nešvarumai turi daug riebalų, reikia įpilti medžiagos, kuri ištirpdo šiuos riebalus.

Kaip plauti mikrobangų krosnelę: labiausiai patikrintas būdas

Taigi, čia yra pagrindinis būdas greitai ir efektyviai išvalyti mikrobangų krosnelę ir atsikratyti nemalonaus kvapo:

 1. Į mikrobangų krosnelę įdėkite nedidelį stiklinį vandens indą.
 2. Į vandenį įpilkite valymo priemonės.
 3. Palikite orkaitę veikti maksimalia galia 2-3 minutes (priklausomai nuo indų tūrio), kad vanduo aktyviai užvirtų.
 4. Išjungę durelių neatidarykite dar 5 minutes.
 5. Paviršių nuvalykite drėgna šluoste ar kempine, ypač stiprios užteršimo vietose atsargiai naudokite kietą kempinę (žinoma, ne metalinę).
 6. Jei paviršius lieka labai riebus, sienas galite nušluostyti kempinėle, pamirkyta įprastoje indų plovimo priemonėje.
 7. Vėdinkite orkaitę pusvalandį.

Dabar apie medžiagas, kurių reikia dėti į vandenį. Seniai žinomi ir natūralūs produktai, kuriuos galima rasti bet kurioje virtuvėje, pasirodė esąs geriausios priemonės:

 • Esant dideliam nešvarumui, naudokite acto (2 šaukštai vienam puodeliui vandens arba 1 arbatinis šaukštelis acto esencijos);
 • soda (apie 3 arbatinius šaukštelius stiklinei vandens) suminkština stipriai išdžiūvusias maisto daleles;
 • pusės citrinos sulčių arba pora arbatinių šaukštelių citrinos rūgšties atsikratys nemalonaus kvapo.

Skirtingai nuo buitinės chemijos, šios medžiagos yra visiškai nekenksmingos, tačiau rūgštys (citrinos ir acto) gali ne per gerai paveikti emalį. Todėl mikrobangų krosnelių su emaliuotomis sienelėmis savininkai neturėtų jų dažnai naudoti.

Šluostymui nereikėtų naudoti didelio kiekio vandens, užtenka šiek tiek sudrėkintos šluostės, nes garai jau atliko savo darbą. Vandens perteklius gali patekti į angas ir sugadinti orkaitę.

Taršos prevencija

Kad nesugaištumėte daug laiko valymui, neleiskite ant prietaiso sienelių kauptis dideliam kiekiui nešvarumų. Tam pakanka:

 • nedelsdami nuplaukite lėkštę, jei ant jos kažkas išsiliejo;
 • vėdinkite viryklę;
 • periodiškai keletą minučių padėkite indus vandeniu (be priedų), užvirinkite, o tada nuvalykite orkaitės sieneles drėgnu skudurėliu;
 • maistui šildyti naudokite apsauginį dangtelį iš specialaus plastiko.

Jei kas kelias dienas skiriate kelias minutes švarai mikrobangų krosnelėje, tada nešvarumai tiesiog nespės kauptis ant sienų. Didelį valymą geriausia atlikti bent kartą per mėnesį.

Kaip atsikratyti blogo kvapo mikrobangų krosnelėje?

Ne tik nuolat besikaupiančios smulkios maisto dalelės, bet ir stipriai kvepiančio maisto, pavyzdžiui, žuvies, gaminimas, taip pat degantis maistas gali išprovokuoti nuolatinį nemalonų kvapą.

Jau minėjome citrina,…