Geriausios programos kompiuteriui valyti ir Windows optimizuoti

Geriausios programos kompiuteriui valyti ir Windows optimizuoti

Sunku rasti nešiojamojo ar asmeninio kompiuterio vartotoją, kuris būtų visiškai patenkintas savo sistemos greičiu. Todėl nėra nieko stebėtino, kad egzistuoja įvairios programos – optimizatoriai ir specialios programos, skirtos kuo labiau pagreitinti kompiuterį.

Nereikėtų tikėtis fantastiškų rezultatų iš jų naudojimo, tačiau tokios programos vis tiek duoda realios naudos. Pagal optimizavimo tipą patogiausia juos suskirstyti į šias grupes:

  • pagreitinti Windows įkrovą ir sistemos veikimą sustabdant pasirenkamas programas ir paslaugas;
  • tvarkyklių atnaujinimo procesų automatizavimas;
  • kompiuterio valymas – įvairių šiukšlių, susidedančių iš laikinųjų failų ir senų programų likučių, paieška ir šalinimas;
  • sistemos failų taisymas;
  • nnormalizuoti standųjį diską.

Didžiąją dalį kompiuterio optimizavimo ir valymo galima atlikti naudojant pačios Windows operacinės sistemos integruotus įrankius, tačiau specializuota programinė įranga palengvina eilinio vartotojo gyvenimą, kai kuriais atvejais visiškai automatizuojant optimizavimo procesą. Programų, skirtų jūsų kompiuteriui išvalyti nuo susikaupusių šiukšlių ir optimizuoti „Windows“ veikimą, kūrėjai vadovaujasi kolektyvine kompiuterių bendruomenės patirtimi ir numato tik patikrintų ir saugių veiksmų įgyvendinimą. Jei yra galimybė atlikti pavojingus pakeitimus, esama sistemos būsena įsimenama ir prireikus juos galima atšaukti.

Žemiau mūsų reitinge aptariamos geriausios savo kategorijų programos, skirtos kompiuteriui valyti ir „Windows“ optimizavimui.

Geriausios programos, skirtos optimizuoti Windows įkrovą

Netgi naujai įdiegta operacinė sistema be jokios papildomos programinės įrangos optimaliai neišnaudoja kompiuterio resursų. Faktas yra tas, kad dėl noro suteikti „Windows“ kuo platesnę funkcionalumą, ji taip pat apima daugybę paslaugų, skirtų sąveikauti su įvairia aparatine įranga ir įdiegti specialias parinktis. Be to, kai kuriais atvejais jų galimybės lieka nepanaudotos. Paprastai tokios paslaugos prasideda paleidžiant sistemą, padidina įkrovos laiką, užima RAM ir atitraukia procesoriaus laiką.

Problema: Diegdami papildomas programas, pastarosios gali arba užsiregistruoti paleisties aplanke arba atitinkamuose registro raktuose, arba pridėti prie sistemos savo paslaugas. Pavyzdžiui, tikrinti versijų naujinimus arba aktyvuoti reikiamą modulį konkrečiame įvykyje. Programų ir paslaugų, paleistų paleidžiant „Windows“, sąrašą taip pat galima valdyti standartiniais įrankiais, tokiais kaip msconfig ir services.msc, tačiau daugiau galimybių suteikia trečiųjų šalių paslaugų priemonės.

Sprendimas: „AutoRuns“ programa

Naujausia versija: 13.51 (data 2016 m. sausio 4 d.)

Oficiali svetainė: https://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb963902.aspx

Rusiška sąsaja: yra

Platinimo sąlygos: nemokama programa

Viena geriausių šios klasės programų, skirtų optimizuoti Windows įkrovą iš Sysinternals, kurią įsigijo Microsoft. Programa rodo absoliučiai visas programas, paslaugas, tvarkykles ir kitus sistemos komponentus, kurie veikia ne tik įkrovos metu, bet ir tada, kai vartotojai registruojasi ar įvyksta kiti įvykiai. Veikia visose „Windows“ versijose, įskaitant 64 bitų. Rodo bet kokių rastų objektų ypatybes, kelius ir paleidimo parinktis bei seką, kuria juos apdoroja operacinė sistema. Išjungdamas nesusijusias paslaugas ir programas, vartotojas gali padidinti OS įkrovos greitį, atlaisvinti savo kompiuterio atminties ir skaičiavimo išteklius, taip padidindamas jos našumą.

Problema: Daugybė programų, kurios paleidžiamos trumpais intervalais ir turi tą patį prioritetą, konkuruoja tarpusavyje dėl procesoriaus dėmesio. Bandydami „patraukti antklodę“ į savo pusę, jie gali žymiai atidėti atsisiuntimo užbaigimo procesą ir trukdyti įprastai vartotojo patirčiai. Įprasti „Windows“ įrankiai leidžia organizuoti atidėtą programų paleidimą, pavyzdžiui, naudojant užduočių planuoklį, tačiau šis metodas yra gana sunkus. Be to, planuoklio paleisti procesai turi žemą prioritetą, kuris gali būti labai svarbus atskiroms programoms. Šiuo atveju taip pat prasminga…