Geriausios ridikėlių veislės – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Ridikėliai į Rusiją „atkeliavo“ iš Europos, kai ridikėliai ilgą laiką buvo auginami visur. Todėl naujoji daržovė buvo populiariai vadinama „prancūzišku ridiku“. Ridikėliai tapo mėgstama ankstyva šakniavaisė šviežioms salotoms. Ridikėliai vertinami dėl ankstyvos brandos. Anksti prinokusios veislės jau po 20 – 30 dienų po sudygimo duoda produktus iš kekės. Kai kuriose veislėse valgomi ir sultingi šakniavaisiai, ir jauni švelnūs lapai. Kaip išsirinkti geras ridikėlių sėklas, bus aptarta mūsų apžvalgoje.

Visos ridikėlių veislės pagal kilmę skirstomos į europietiškus, kiniškus ir japoniškus. Europinis ridikas yra populiariausias Rusijoje. Tai karščiui atsparios veislės su vidutinio dydžio šakniavaisiais. Veislės skiriasi šaknų formavimu, forma (sferinė, ovali, cilindrinė, fusiform) ir spalva (raudona, avietinė, rožinė, balta, dvispalvė). Taip pat skiriasi viršūnių dydis, lapų forma ir struktūra. Skonio aštrumas išreiškiamas įvairiais laipsniais: nuo švelnaus saldaus skonio iki labai aštraus.

Ridikėlių skoniui didelę įtaką daro klimato sąlygos ir žemės ūkio praktika. Ridikėliams svarbu ne tik pasirinkti tinkamas veisles ir hibridus, bet ir pasirinkti geriausius variantus tam tikroms auginimo sąlygoms. Nepaisant trumpo auginimo sezono, kultūra yra labai jautri temperatūrai ir vandens sąlygoms. Nelaistydami ir saulėje augalai nemirs, tačiau vietoj sultingų šakniavaisių išleis rodyklę su žiedkočiu.

Geriausių ridikėlių veislių Pasirinkimas

Ridikėlis – vienmetis ilgos dienos augalas, kurio vegetacijos sezonas trumpas. Pailgėjus dienos šviesai, jis greitai pereina prie žydėjimo. Kai augalas išauga žiedkočiu, šakniavaisiai tampa purūs, sausi ir pluoštiniai. O daržovių augintojų tikslas – pratęsti techninės brandos laikotarpį. Sąlygos, kuriomis persekiojimas prasideda anksti:

  • sėti sėklas šviesa ilgiau nei 14 valandų;
  • drėgmės trūkumas dirvožemyje;
  • temperatūros kritimas ir šalnos šakniavaisių vystymosi pradžioje;
  • auga esant silpnam apšvietimui;
  • sustorėję pasėliai.

Kiekvieno iš veiksnių įtaka konkrečiai veislei bus skirtinga. Yra veislių, atsparių sėlinimui su ilgu šviesiu paros laiku – jas rekomenduojama auginti vasarą. Kiti labai jautrūs temperatūrai ir labiau tinka apsaugotiems gruntams.

Bet kokia atspari veislė reiškia, kad laikomasi žemės ūkio technologijų. Be priežiūros ridikėliai patiks tik naminiams paukščiams su gausiomis viršūnėmis. Ridikėliai bijo nepakankamos arba per didelės drėgmės, per daug sutankintų dirvų ir kryžmažiedžių blusų. Kenkėjas pažeidžia jaunus sodinukus ir labai stabdo augalų augimą. Kadangi ankstyvosios daržovės nenaudojamos cheminiu būdu, sodinukų lysvės gausiai apibarstomos pelenais arba uždengiamos plona neaustine medžiaga.

Gero derliaus!