Geriausios vejos žolės – aprašymas, nuotrauka, apžvalgos

Šalia namo esanti sodri žalia veja – patogaus kaimo gyvenimo simbolis. Ir visai nebūtina pirkti jau paruoštos valcuotos vejos. Yra du alternatyvūs būdai: sutvarkyti natūralią veją iš jau augančių žolių ir patiems pasėti tinkamų augalų sėklas. Antrasis variantas suteiks labiau kontroliuojamą ir estetiškesnį rezultatą. Mūsų apžvalgoje pateikiamos geriausios vejos žolės – pasak sodininkų.

Vejai naudojami šie žolinių augalų tipai:

 • rugiagėlė anglų kalba;
 • raudonasis eraičinas;
 • avių eraičinas;
 • melsvažolės pieva;
 • baltieji dobilai;
 • sulenkta žolė;
 • ūglius laikanti nulenkta žolė;
 • sulenktas kilnus;
 • sulenktas šuo;
 • ir kt.

Profesionalūs kraštovaizdžio meistrai mieliau sėja vieną rūšį, tačiau parduotuvėse dažnai parduoda jau paruoštus vaistažolių mišinius, kurie parenkami atsižvelgiant į vejos paskirtį:

 1. dekoratyvinė veja – veja priešais namą su gėlynu arba spygliuočių kompozicija;
 2. sportinė veja – žaidimų aikštelė poilsiui ir žaidimams šalia kepsninės ar pavėsinės, pasižyminti padidintu atsparumu trypimui;
 3. Jei vasaros rezidencijai pasirinksite geriausią vejos žolę, dažniausiai tai bus universali veja – pasirinkimas, kuriame derinamas vidutinis agresyvumas ir pakankamas patrauklumas.

Renkantis geriausią vejos žolės sėklų mišinį, atsižvelgiama ne tik į paskirtį. Svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius kaip aikštelės apšvietimas, požeminio vandens lygis, lygumas, dirvožemio tipas ir vienodumas, plotas ir klimato sąlygos. Patvariausios ir stabiliausios vejos formuojamos iš pievinių melsvų žolių, raudonųjų eraičinų ir išlinkusios žolės, kurios turi galingą šakniastiebį. Svidrės veja „pasensta“ po 2-3 metų ir ją reikia persėti arba pakeisti. Tačiau augimo pradžioje šis augalas yra labai agresyvus ir sugeba nuslopinti ne tik piktžoles, bet ir kitų rūšių vejos žolių sodinukus. Todėl didžiausias leistinas svidrių sėklų kiekis mišinyje yra 25 – 30%.

Tinkamo tipo žolės pasirinkimas yra užduoties dalis. Taip pat reikia nesuklysti su veisle, kuri ne visada nurodyta ant pakuotojo pakuotės. Apsvarstykite vejos žolių rūšis ir veisles, tinkamiausias vidurinei juostai.

Geriausių vejos žolių Pasirinkimas

Renkantis geriausią vejos žolę vasarnamiui ar namams, reikia atsižvelgti į tai, kad tiek tradicinė, tiek mėgėjiška veja reikalauja dėmesio: modernaus laistymo, saikingo tręšimo ir pjovimo jiems augant. Daugiametės vejos pasireiškia 2-3 metus, o prieš tai jas reikia apsaugoti nuo piktžolių ir tręšti mineralinėmis trąšomis. Vienmečiai augalai greitai suformuoja tankų žolyną, tačiau juos lengviau išstumia velėną formuojančios žolės.

Susijęs vaizdo įrašas: vejos priežiūra

RKN: svetainė pažeidžia Rusijos Federacijos įstatymus