Geriausių 2023-2023 m. automobilių domkratų Pasirinkimas

Neigti domkrato poreikį reiškia neigti tai, kas akivaizdu. Niekas nėra apsaugotas nuo ratų pažeidimų kelyje; tokie prietaisai yra ne mažiau naudingi garažo remontui. Tačiau platus įvairių automobilinių domkratų pasirinkimas rinkoje gali paskatinti pradedančiuosius vairuotojus į stuporą, ypač jų moteriškąją dalį. Geriausi automobilių kėlikliai – riedantys, buteliai, rombiniai, stelažai – pateikiami mūsų reitinge.

Automobilių domkratų tipai

Paprasčiausias ir žinomiausias kėliklio tipas yra sraigtinis kėliklis, kuriame varžto sukimasis viena ar kita kryptimi padidina „letenos“ sukimosi kampą. svirtis-sraigtas modeliai) arba perkelia laikiklio profilius (įjungta rombinis domkratai). Šie automobiliniai domkratai yra pigiausi, o juose sumontuoti automobiliai iš gamyklos. Iš karto pažymime, kad įvertinime nenagrinėsime svirtinių sraigtinių domkratų ir labai nerekomenduojame jų įsigyti – jie yra nestabilūs ir be tinkamo draudimo yra tiesiog pavojingi automobilio savininkui.

Rombiniai lizdai šiuo atžvilgiu tai daug saugiau – apkrova ant atramos platformos nukreipiama griežtai į sąlyčio ploto su žeme centrą, dėl to automobilis gali saugiai stovėti ant tokio domkrato. Tačiau jie išlaikė kitus varžtų kėliklio trūkumus – lėtą judėjimą, greitą varžtų ir veržlių poros susidėvėjimą, ribotą keliamąją galią. Rombinis domkratas bus geriausias pasirinkimas iki 1,5 tonos sveriančiam automobilio savininkui, kuriam domkratas reikalingas tik kaip avarinis variantas keičiant atsarginį ratą.

Kitas mechaninių domkratų tipas yra stovas, jis yra užgrobėjas. Keliamoji galia ir didžiulis (pagal kitų domkratų standartus) eiga padarė juos neatsiejama visureigiams paruoštų automobilių atributu – bet kokiu kitu atveju didelis ir sunkus mechanizmas neturi praktinės reikšmės.

Jei norite patys prižiūrėti automobilį, hidraulinis domkratas bus geriausias pasirinkimas. išpilstytas į butelius domkratai turi ribotą vertikalią eigą ir yra patogūs, visų pirma, automobilių, kurių prošvaisa yra tvirta, savininkams – jų aukštis su nuimtu stiebu išlieka tinkamas. Tačiau suvirinus paprastą plieninį rėmą, butelio kėliklis visada gali būti naudojamas kaip hidraulinis presas. Riedėjimas domkratai, nors ir ženkliai brangesni, yra ne tik patogiausi miesto automobilių savininkams, bet ir nepamainomi remontui: pavyzdžiui, jais galima nesunkiai pakabinti variklį ar pavarų dėžę, prireikus nuimti vieną iš atramų.

Rečiausiai paplitęs pneumatiniai domkratai. Toks domkratas iš esmės yra pneumatinė spyruoklė, kuri pripučiama pakelia automobilį. Pagrindinis jų privalumas yra minimalus „sulankstytos“ formos užimamas plotas ir fizinės jėgos taikymo poreikio nebuvimas: pakanka prijungti kompresorių. Tačiau jautrumas pažeidimams ir polinkis „žaisti“ esant apkrovai daro juos ne pačiu geriausiu pasirinkimu.

Geriausių automobilių domkratų Pasirinkimas

Džeko pasirinkimas

Kaip jau galėjote suprasti, iš visų geometrinių domkrato parametrų renkantis svarbiausi yra du: kėlimo aukštis ir maksimalus kėlimo aukštis. Pirmoji reikšmė turi būti bent 30 mm mažesnė už automobilio domkratų aukštį (kitaip nuleidę ratą domkrato po automobiliu tiesiog negalėsite padėti), antroji turi viršyti tą patį aukštį bent 100 mm, kad užtikrintai pakeltų ratus nuo žemės, kai pilnai pakeltas.

Neverta vaikytis keliamosios galios, jei domkratas 99% laiko gyvena bagažinėje: su tokiu veikimu tarnaus ilgus metus, o galingesnis tiesiog pasirodys brangesnis ir sunkesnis.