Geriausių 2023-2023 m. sekatorių reitingas

Krūmų ir medžių genėjimą galima palyginti su chirurgine operacija. Kuo sklandesnis pjūvis ir kuo mažiau nereikalingos žalos genėtojas padarys, tuo geriau tai paveiks augalo sveikatą. Todėl kuo geresnis įrankis, tuo mažiau šaka bus deformuota ir pažeista žievė. Mūsų šiandienos Pasirinkimas skirtas geriausiems sekatoriams, kurie taps nepakeičiamais jūsų pagalbininkais sode.

Genėtojas, kaip atskira sodo įrankių rūšis, buvo naudojama daugiau nei du šimtmečius – iš pradžių ją išrado prancūzų vynuogių augintojai (beje, dėl to „originalus“ vardo tarimas yra pabrėžtas „o“). labai specializuotas prietaisas tiksliam ir minimaliai traumuojančiam vynmedžių genėjimui, vėliau genėjimas plačiai paplito krūmų, vaismedžių ir dekoratyvinių medžių priežiūroje. Ir tada neišvengiamai pradėjo atsirasti veislių – pavyzdžiui, norint dirbti su plonomis šakomis, jie sugalvojo plokščias genėtuves, kurios atrodė kaip žirklės (originalioje konstrukcijoje apatinis peilis nėra pagaląstas, veikia kaip akcentas), kad būtų patogiau. karpymo krūmai – krūmų genėtuvai ilgomis rankenomis, storoms šakoms – reketiniai sekatoriai, leidžiantys keliais paspaudimais perpjauti tai, kam neužtenka vieno kotelių suspaudimo pastangų ir pan.

Belieka išsiaiškinti, kas išdėliota realiose ir virtualiose parduotuvių lentynose – ne kiekvienas pirkinys bus sėkmingas. Taigi, ką jie mums siūlo?

Geriausių sekatorių Pasirinkimas – 10 geriausių

Kaip išsirinkti gerą genėjimą?

Pradėkime galbūt nuo „bendrojo profilio“ sekatorių ašmenų dizaino. Paprastai jie skirstomi į kontaktinius ir plokštuminius. Susisiekite su genėju pjauna tik viršutiniu peiliuku, apatinis veikia kaip atrama – kadangi visa gniuždymo jėga krenta į vieną pjovimo briauną, tokiu genėtuvu pjauti lengviau, ypač storas šakas. Kietai sausai medienai šis pasirinkimas yra geresnis. Bet plokščias genėjimas labiau kaip žirklės – abu ašmenys įsmigo į medieną, todėl pjūvis yra tvarkingas su nedideliu suspaudimo pažeidimu. Ši parinktis jau yra optimali gyvoms šakoms, kurios neturėtų būti pažeistos daugiau nei būtina. Dauguma gamintojų dažniausiai gamina tą patį dizainą su abiejų tipų peiliukais: pavyzdžiui, Fiskars PowerGear PX94 plokščiosios genėjimo „brolis“ yra PX93 kontaktas, todėl vertinimui paėmėme tik vieną modelį iš poros.

Atkreipkite dėmesį į pjovimo ašmenų medžiaga – greitai susiraukšlėję ir nuobodu nesuteiks malonumo darbe. Biudžetiniam genėjimui optimalus yra daug anglies turintis plienas – nebrangūs nerūdijantys lydiniai paprastai blogai įkaista, o anglinis plienas bus gana kietas ir patvarus. Svarbiausia nepamiršti valymo ir tepimo – čia labai praverčia tefloninė danga, kuri iš karto atliks tris funkcijas, kurias jau išvardinome aukščiau. Tačiau laikui bėgant jis neišvengiamai bus ištrintas, apie tai taip pat neturėtume pamiršti – o ašmenys, pagaminti iš aukštos kokybės chromo-molibdeno plieno, po to vis tiek nerūdys (nebent, žinoma, reguliariai pjaustysite jūros krabus sekatoriumi).

„Klasikinio“ tipo sekatoriams atkreipkite dėmesį į spyruoklė ir jos tvirtinimas: paprasta spiralė, esanti atvirai, gali išskristi iš savo vietų, tarp savo posūkių suspausti delno odą ar pirštines. Ne pats geriausias pasirinkimas ir toli išsikišęs į tarpą tarp torsioninės spyruoklės rankenų. Juostinės spyruoklės šiuo atžvilgiu yra geresnės. Jei spyruoklė bus gerai užsegta rankenomis, tada ją bus saugiau tvarkyti, ji bus mažiau užteršta: kokybiškuose sekatoriuose spyruoklės iš pirmo žvilgsnio net nepavyksta rasti.

Linkime sėkmingo pirkimo ir sklandžių kirpimų!