Geriausių 2023–2023 m. žaidimų monitorių Pasirinkimas

2023 metų pradžioje rinka mums siūlo didžiulį monitorių pasirinkimą. Žaidėjų paklausiausi modeliai turi 24 „-27“ ekrano įstrižainę, tačiau 32 colių ekranai jiems tampa vis įdomesni. Mūsų reitinge pateikiami geriausi (žaidėjų ir ekspertų nuomone) populiarūs žaidimų monitoriai.

Kaip išsirinkti geriausią žaidimų monitorių?

Geras žaidimų monitorius turi būti greitas. Tuo pačiu metu, kaip jo greičio indikatorius, įprasta atsižvelgti į reakcijos laiką ir rodymo delsą (įvesties delsą).

Atsakymo laikas nurodo, kiek milisekundžių reikia pakeisti pikselio švytėjimo ryškumą, čia galima naudoti įvairias matavimo technikas. Gamintojams pati maloniausia Gray to Gray (GtG) indikatoriaus versija, kai laikas skaičiuojamas sumažinus pilkos spalvos ryškumą nuo 90% iki 10%. „Lėčiausias“ perjungimo lygis yra juoda-balta-juoda (BWB arba BtB). Vizualiai ilgas reakcijos laikas atrodo kaip pėdsakas už greitai judančio objekto. TN tipo matricos turi geriausias vertes. Tačiau šiuolaikinės didelės spartos IPS plokštės šiuo požiūriu jas beveik pasivijo ir gerokai atsiliko pagal kitus rodiklius. Maždaug tais pačiais žodžiais apibūdinama situacija su naujais *VA monitoriais. Šiuo metu tam tikra fizinė riba jau pasiekta ir galimas tolesnis reakcijos laiko sutrumpėjimas, daugiausia dėl gudrių techninių triukų. Pavyzdžiui, naudojant vadinamąjį juodo rėmelio įterpimą. Kiekvienas monitoriaus gamintojas turi savo šio režimo diegimą, o daugelis įmonių teigia, kad rezultatas, gautas naudojant jį kaip atsako laiką. Deja, šios technologijos veikimo principas panašus į impulsų pločio moduliacijos (PWM) veikimą, t.y. ekranas mirksi žemu dažniu (kadras).

Ekrano delsa atsiranda apdorojant signalą monitoriaus elektroninėmis grandinėmis. Manoma, kad 10 ms įvesties delsai yra puikus; iki 30 ms – normalu; daugiau nei penkiasdešimt jau yra blogai. Tam tikri pažanga šiuo atžvilgiu pasirodė kartu su NVidia Reflex technologija. Jo esmė yra vaizdo apdorojimo užklausų eilės perskirstymas remiantis daugiamatės analizės rezultatais. Paprasčiausiu atveju reikalinga GeForce GTX 9xx ar naujesnė vaizdo plokštė (idealiu atveju RTX 30 serija). Žinoma, šios technologijos palaikymas žaidimuose. Monitoriai su G-Sync moduliu, galinčiu analizuoti valdymo vėlavimus, gali kiek įmanoma sumažinti įvesties vėlavimą. įvertinant, kiek laiko užtrunka nuo manipuliatoriaus mygtuko paspaudimo iki pasikeitimo ekrane. Tokiu atveju pelė turi būti prijungta prie monitoriaus prievado, o rezultatai turėtų būti naudojami tiksliam derinimui.

Beveik kiekvienas žaidėjas yra patyręs „subsidėjimo” FPS sudėtingose ​​(grafiškai) scenose, t.y. sulėtindamas vaizdo plokštės kadras po kadro vaizdavimo greitį. Kita vertus, daugelis LCD monitorių vis dar neatsikratė tokio atavizmo kaip fiksuotas ekrano atnaujinimo dažnis. Dėl nenuoseklių šių dviejų mazgų veiksmų paveikslėlis bus nupieštas arba su pasikartojančiu kadru (užstoja), arba su „peršokimu“ į naują (nutrūksta). Šio tipo įrenginiams ši problema iš esmės neišsprendžiama, tačiau padidinus atnaujinimo dažnį, rodomo vaizdo sklandumas tikrai padidėja. Iki šiol „pažangiausi“ yra 390 Hz monitoriai. Iš dalies pagerinti situaciją, kai FPS nukrenta iki nepatogaus lygio, leidžia NVidia DLSS ir AMD FidelityFX Super Resolution (FSR) technologijos. Jų gudrybė yra atvaizdavimas mažesne skiriamąja geba, o po to protingas padidinimas iki tikslinės. Šios technologijos netaikomos tiesiogiai monitoriams, tiesiog žinokite tai rezoliucija tai ne visada riboja pasirinkimą.

Prieš kelerius metus didieji vaizdo plokščių gamintojai ėmė propaguoti šią idėją kontroliuojamas atnaujinimo dažnis. Tiesą sakant, jos pagrindas yra nustatytas VESA standarte pačiai „DisplayPort“ sąsajai ir jis vadinamas „Adaptive-Sync“. Abiejų įmonių atitinkamos technologijos manipuliuoja kai kuriais DP srauto parametrais, o monitorius juos naudoja išvesties sinchronizavimui. Žinoma, jei jis yra „apmokytas“ tai daryti. Bėda ta, kad AMD ir NVidia pasuko skirtingais keliais. Pirmieji nusprendė tartis su komponentų gamintojais dėl jų atviros „FreeSync“ specifikacijos skalerių (masteliavimo vienetų) palaikymo. Pastarieji norėjo kontroliuoti situaciją ir tiekti kiekvienam savo, panašios paskirties modulius, tačiau skirtus G-Sync technologijai. Natūralu, kad ne…