Geriausių 2023-2023 metų atminties kortelių Pasirinkimas

Šiuolaikinės aukščiausios klasės kameros jau sugeba generuoti tokį duomenų srautą, kad neturi „CompactFlash“ kortelių, kurios anksčiau buvo plačiai naudojamos fotografijos įrangoje, galimybių, o SD kortelės naudojamos tik kaip dubliuojančios, atsarginėms kopijoms išsaugoti ir lygiagrečiai su įrašymu. 4K vaizdo RAW tarpiniai serveriai FullHD formatu. „CompactFlash“ standarto kūrimas – CFast 2.0, paremtas SATA magistrale, o ne IDE, taip pat „gyveno“ neilgai, o, pavyzdžiui, „Canon“ naudojo tik „EOS 1D X Mark II“, o jau trečiasis. mark“ perjungė į greičiausias CFexpress korteles, kurios veikia kaip PCIe 3.0 NVMe diskai, ir šis standartas tikrai bus palaikomas, nes su juo veikia ir pavyzdiniai „Canon“ veidrodiniai fotoaparatai. Kita vertus, „Nikon“ anksčiau rėmėsi panašiu XQD standartu (pagrįstu PCIe 2.0 ir naudojančiu mažiau duomenų linijų). Dėl standartų panašumo nusprendėme jų neskirstyti į skirtingas kategorijas, juolab kad atminties kortelių pasirinkimas jose dėl technologijos, su kuria jos dirba, „profesionalumo“ toli gražu nėra toks didelis kaip, tarkime, , masinės SD atveju – taip ir nemažai Nikon fotoaparatų, „iš gamyklos“, skirtų specialiai XQD kortelėms, atnaujinus programinę įrangą gali naudoti ir CFexpress Type B atminties korteles. Šiuo metu tai Z6 ir Z7 beveidrodinės fotoaparatai, Nikon D500, D850 ir D5 SLR fotoaparatai (nuo metų gruodžio).

Taigi, jei jūsų fotoaparate yra užrašas „Canon EOS 1DX Mark III“ arba „Canon EOS R5“, tada „B tipo“ atminties kortelė (tai svarbu – „A tipas“ ir „B tipas“ yra skirtingų dydžių!) Jai reikia labai greitas : RAW vaizdo įrašymo režimu šie modeliai gali generuoti 2600 megabitų per sekundę duomenų srautą (ty 700 MB/s). Tokios vaizdo kameros kaip Canon EOS C500 Mark II ir C300 Mark III taip pat neapsieis su jokia kortele. Taigi, mums reikia kažko panašaus į „SanDisk Extreme Pro“: ši 512 GB versijos atminties kortelė gali įrašyti iki 1400 megabaitų per sekundę, nuskaityti iki 1700 MB/s, o tai su paraštėmis viršija technologijos reikalavimus. Be to, nemažai šalių (įskaitant Rusiją) suteikia šioms kortelėms visą gyvenimą trunkančią garantiją, o Kanados ir Vokietijos gyventojams, kur nėra garantijos visam gyvenimui, taip pat nebuvo atimtas terminas: 30 metų, per tą laiką galioja kiti standartai. ir kita įranga atsiras seniai, ar ne?

Mažesnės talpos kortelės, ko ir tikimasi (panašiai, pavyzdžiui, dėl dizaino ypatumų, tai atsitinka su tos pačios linijos, bet skirtingos talpos SSD), turi mažesnį rašymo greitį: jei 256 ir 128 GB kortelės „įrašo“ iki 1200 MB / s, išlaikant tą patį 1700 MB / s skaitymo greitį, tada „mažiausia“ ir pigiausia kortelė yra 64 GB ir skaitoma lėčiau – iki 1500 MB / s, o rašymo greitis iki 800 MB / s. Tačiau net ir to paprastai pakanka reikliausiam fotoaparatui.