Geriausių 2023-2023 metų dozatorių Pasirinkimas

Daugelis iš mūsų pirmą kartą pamatė smulkintuvus, įmontuotus į kriauklę senuose amerikietiškuose filmuose. Užsienyje tokių prietaisų naudojimas buvo įprastas nuo XX amžiaus šeštojo dešimtmečio. Nors ir su dideliu vėlavimu, bet dabar jie yra pas mus. Ką aš galiu pasakyti, dalykas yra nepaprastai reikalingas ir naudingas. Kad ir ką sakytume, vis tiek yra ką gero pasiskolinti iš amžinai „pūvančių Vakarų“. Ypač tada, kai tai prisideda prie komforto namų virtuvėje, o pasauline prasme leidžia padaryti aplinkinį pasaulį geresnį ir švaresnį. Pateikiame geriausių virtuvės smulkintuvų įvertinimą – pagal ekspertų ir paprastų pirkėjų atsiliepimus.

Kas yra šalinimo mašina (atliekų malūnėlis)

Malūnėlis virtuvei – tai po virtuvės kriaukle montuojamas specialus įrenginys, kuris tarnauja greitam ir efektyviam šlifavimui, maisto likučių susmulkinimui, po to išplovimui į kanalizaciją. Tokio smulkintuvo naudojimas kasdieniame gyvenime yra praktiškiausias ir itin efektyvus organinių atliekų šalinimo būdas. Savotiška kompetetinga buitinių atliekų rūšiavimo alternatyva, su kuria, beje ir deja, čia tikrai niekas nerūpi.

Dozatoriaus naudingumą sunku pervertinti. Jokio specifinio „gintaro“ virtuvėje, viliojančio vabzdžius (skraidančius ir ropojančius), švarios ir sausos šiukšliadėžės, kurią išimti reikia kur kas rečiau, nustoja būti savotiška šeimos pareiga. Be to, organikos „perdirbėjo“ savininkai savo noru ar nesąmoningai svariai prisideda prie šalies ekologijos gerinimo. Be to, jie tai daro labai praktiškai ir patogiai sau.

Kaip išsirinkti atliekų šalinimo įrenginį virtuvei?

Pagrindinių, svarbiausių virtuvės šlifuoklio pasirinkimo kriterijų iš tikrųjų nėra tiek daug:

Variklio galia

Nuo to priklauso, kaip užtikrintai malūnėlis susidoros su vienu ar kitu atliekų kiekiu, ar jis „per kietas“ su kai kuriais kietais gaminiais. Matavimo vienetas – AG (arklio galių) arba AG angliškai.

Buitinių dozatorių maitinimo galimybės:

  • 0,5 (1/2) AG – pradinio ar vidutinio lygio gaminiai mažai šeimai, paprastai kompaktiški, ekonomiški, bet ne itin aukšti;
  • 0,75 (3/4) AG – universalūs namų apyvokos modeliai, tinkantys vidutinei 3-4 asmenų (ar net daugiau) šeimai, pasižymintys optimaliu našumo ir energijos suvartojimo balansu;
  • 1 AG – malūnėlio galios pakanka išmesti didelį kiekį buitinių maisto atliekų, tai bus geras pasirinkimas gausiai šeimai, tačiau už elektrą teks mokėti brangiau.

Yra įrenginių su „arkliukais“ ir staigesniais, bet jie labiau artimi profesionaliai įrangai.

Pjaustymo disko sukimosi greitis

Įtakoja „likučių“ apdorojimo greitį. Be to, šis parametras nėra visiškai priklausomas nuo variklio galios. Todėl tai turėtų būti laikoma atskiru kriterijumi.

Pažangūs šalinimo modeliai suka darbinį diską 2600–2900 aps./min. greičiu. Teoriškai kuo didesnis greitis, tuo mažiau laiko reikia šlifuoti. Atitinkamai sumažėja vandens ir elektros sąnaudos.

Tačiau yra versijų, kurioms reikia 1400 (+/-) apsisukimų. Daug kas priklauso nuo dizaino ypatybių, kai kurių kitų parametrų.

Kameros tūris

Daugiau pajėgumų, daugiau perdirbama atliekų per laiko vienetą. O jei galia ir greitis yra dideli, našumas padidėja iki neįtikėtinų ribų. Kitas klausimas – kiek to tikrai reikia. Kartais geriau neskubėti, bet būtinai.

Dabar pradėjo pasirodyti vis pažangesni kompaktiški šalinimo įrenginiai, kurių unikali šlifavimo sistema leidžia padidinti pralaidumą nedidinant vidinio tūrio. Štai kodėl matmenys yra maži.

Bet ir čia viskas dviprasmiška. „Puodukinės“ veislės gali turėti naudingų savybių, kurios prieinamos tik joms.

Šlifavimo etapų skaičius

Galimi variantai: 1, 2 ar net 3. Paskutiniai du variantai netinka kompaktiškam korpusui. Bet modeliuose su dideliu fotoaparatu – tai įprastas dalykas. Kam to reikia? Produktų likučiai sumalami iki smulkesnės ir mažiau tankios būsenos, lengviau išplaunami vandeniu, nesudaro kamščių. Tai gali būti aktualu, kai namo kanalizacijos sistema nėra idealios būklės.

Garso izoliacijos buvimas ir laipsnis

Priklausomai nuo klasės ir kainos, garso izoliacijos modelis gali būti pilnas, dalinis arba…