Geriausių 2023 m. alyvos šildytuvų Pasirinkimas

Mūsų centrinis šildymas išjungiamas netinkamu laiku, bet vėlai įjungiamas. Todėl dažnai optimalios temperatūros palaikymas namuose krenta ant pačių gyventojų pečių. Esant smarkiausiam šalčiui, baterijos gali likti šiek tiek šiltos. Todėl kambario šildytuvo įsigijimas tampa neatidėliotinu poreikiu. Tradicinis variantas yra alyvos aušintuvas. Geriausi alyvos šildytuvai bus aptarti mūsų reitinge.

Alyvos šildytuvas išdėstytas paprastai: plieninio korpuso viduje yra kaitinimo elementas, įdėtas į alyvą. Alyva įšyla ir praleidžia šilumą į šildytuvo paviršių. Daugeliu atvejų pats atšvaito paviršius neperkaista, vadinasi, neišsausina patalpos oro. Šildymo elementas nesiliečia su oru, todėl nedega dulkės, tai yra, patalpoje palaikomas palankus mikroklimatas.

Kaip išsirinkti gerą alyvos šildytuvą?

Alyvos aušintuvų asortimentas rinkoje yra toks įvairus, kad išsirinkti geriausią modelį ne visada lengva. Bet tai tik iš pirmo žvilgsnio. Tiesiog būtina atsižvelgti į kai kurias savybes ir charakteristikas, kuriomis šildytuvai skiriasi vienas nuo kito. Ir viskas stoja į savo vietas.

Galia

Svarbiausias, greičiau net pagrindinis parametras. Jis parenkamas atsižvelgiant į kambario dydį. Paprasčiausias visuotinai priimtas skaičiavimo metodas yra 1 kW 10 m². Tinka standartiniam (iki 3 m) lubų aukščiui. Jei jis didesnis, imamas nebe plotas (-ai), o tūris (s*h). Padalijame jį iš specialaus koeficiento 30, gauname reikiamą galios vertę:

W=s*h/30.

Naudojant šildytuvus (įskaitant alyvos šildytuvus) nešildomose patalpose (vasarnamyje, garaže, sandėlyje), formulė šiek tiek skiriasi:

W=k*v*ΔT/860,

kur v yra patalpos kubatūra, ΔT yra skirtumas tarp norimos vidinės ir išorinės temperatūros, 860 yra pastovi vertė kcal / h konvertuoti į kW.

Be to, taikomas šilumos izoliacijos koeficientas (k):

  • 0,6-0,9 – gerai apšiltintiems namams;
  • 1-1,9 – standartiniams kambariams su vidutiniu izoliacijos lygiu;
  • 2-2,9 – pastatams su viena plyta, paprasta stogo ir langų konstrukcija;
  • 3-4 – objektams be šilumos izoliacijos (medinių arba metalinių).

Instrumento matmenys

Šiam parametrui, be grynai estetinio, yra ir praktinis komponentas. Alyvos šildytuvo dydis paprastai yra tiesiogiai proporcingas jo galiai. Labiausiai paplitę formatai: modeliai iki 1 kW turi 3-5 sekcijas, 1,5 kW jie paprastai yra 5-7, 2 kW – 9-10, o galingiausios 2,5-3 kW veislės – 11-13.

Kitas dalykas – svarbus ne tik šonkaulių skaičius, bet ir jų konfigūracija. Mažos siauros ir storos labiau įkaista, o plačios ir plokščios geriau išsklaido šilumą ir yra saugesnės. Šeimoms su mažais vaikais aktualūs modeliai su apsauginiu dangteliu ant kūno, gaila, kad juos plauti nėra labai patogu.

Papildomos funkcijos

Pagalbinės funkcijos kažkam gali būti tikrai naudingos, bet kažkas puikiai apsieina be jų ir nemano, kad už tai reikia mokėti papildomai. Keli pavyzdžiai:

  • Stovas-džiovintuvas. Patogu, kai iš tikrųjų to reikia (tiesiogiai ant alyvos šildytuvų darbinio paviršiaus ką nors dėti griežtai draudžiama). Tiesiog jis yra mažo dydžio. Patyrusios šeimininkės dažniausiai įsigyja atskirą didelę sulankstomą džiovyklę ir po ja arba šalia pastato alyvos šildytuvą.
  • Visų rūšių įmontuoti drėkintuvai, jonizatoriai ir kitos rinkodaros gudrybės kai kurie gamintojai gali atsirasti, tačiau jų veiksmingumas yra gana abejotinas.
  • Įmontuotas ventiliatorius. Tai tikrai padeda greičiau sušildyti numatytų matmenų šaltą patalpą ir, pasirinktinai, sušildyti nuo šalčio sušalusias galūnes. Tačiau kaina taip pat žymiai padidėja, padidėja foninis triukšmas, be to, ši parinktis „pavagia“ dalį visos galios. Taip pat verta paminėti, kad pagreitintas išėjimas į patogią temperatūrą visiškai nereiškia, kad alyvos šildytuvas su ventiliatoriumi yra skirtas dideliam plotui.

Patikimumas ir saugumas

Šiuo metu beveik visi Rusijoje parduodami alyvos šildytuvai yra pagaminti Kinijoje. Kartais galite rasti bendros gamybos. Žinoma, radiatoriai gaminami pagal vienos iš Europos įmonių licenciją, tačiau praktika rodo, kad tai kokybei didelės įtakos neturi. Todėl „patikimumo“ kriterijumi verta atsižvelgti ne į įmonę, kuri bus parašyta ant dėžutės su nauju šildytuvu, o į funkcijas, kurios padidins saugumą naudojant įrenginį.

Geriausiųjų reitingas…