Geriausių 2023 m. gerbėjų reitingas

Ventiliatoriaus pirkimas vasarą yra svarbus ir gana varginantis verslas. Tačiau jei žinosite, į kokius kriterijus reikėtų atkreipti dėmesį, o nuo kokių modelių geriau atsiriboti, pasirinkimas neužims tiek daug laiko ir pasiteisins. Pateikiame geriausių ventiliatorių namams – grindų, stalo, lubų – įvertinimą pagal ekspertų ir paprastų pirkėjų atsiliepimus.

Buitinių ventiliatorių tipai

Šio tipo klimato kontrolės įrangą galima klasifikuoti įvairiais būdais. Vienas dalykas aiškus: pasauline prasme yra aktualus padalijimas į 3 pagrindinius skyrius:

Grindų ventiliatoriai

Populiariausias ir labiausiai paplitęs gerbėjų tipas. Dažniausiai tai yra didelės vidutinės galios versijos. Tačiau apskritai ne viskas aišku, nes yra keletas konstruktyvių „denio“ įrengimo porūšių.

Klasikiniai ašiniai ventiliatoriai. Išvaizda: teleskopinis stovas, kryžminis arba apvalus pagrindas iš apačios, blokas su valdymo pulteliu ir horizontaliai išdėstytu elektriniu varikliu viršuje, ant kurio ašies „pritaisytas“ sparnuotė. Ji yra varžtas arba sraigtas, jei norite, kaip Carlsono. Ašmenys sukasi, kad oras judėtų į priekį ir vartotojas būtų vėsus. Tokiuose modeliuose tradiciškai yra numatytas oro srauto krypties keitimo mechanizmas.

Ašiniai ventiliatoriai be stovo (su „žemu nusileidimu“). Paprastai tai yra galingi visiškai metaliniai modeliai su reguliuojamu pakreipimu, bet be pasukimo mechanizmo. Alternatyvus variantas – plastikinės versijos su plonu korpusu, kai oro srautui įvairiomis kryptimis paskirstyti naudojamos lėtai besisukančios priekinės grotelės su nuožulniais briaunomis-lentomis stačiu kampu.

Radialiniai, jie yra kolonų gerbėjai. Kūno forma siaura vertikali. Taip pat yra sparnuotė, tačiau ji pagaminta būgno pavidalu, tokia pati kaip, pavyzdžiui, vidiniuose padalintų sistemų blokuose. Šie modeliai yra kompaktiški, visada aprūpinti posūkio valdymu, dažniau nei kitose versijose papildomi nuotolinio valdymo pulteliu. Tačiau jie beveik niekada nebūna tylūs. Gerai su jais nemiegoti. Bet kur nors biure ribotoje erdvėje – puikiai.

Stalo ventiliatoriai

Čia viskas daug paprasčiau. Kompaktiški ašiniai vidutinės arba mažos galios modeliai ant mažo stovo. Jie yra vietinių veiksmų gerbėjai. Kambarys nėra ypač „išvalytas“, tačiau jie yra gerai šalia, pakelti ant stalo ar naktinio staliuko.

Lubiniai ventiliatoriai

Ventiliatoriai su gana dideliu „sparnų plotu”. Tačiau dėl patalpinimo būdo jie neužima papildomos vietos patalpoje, ant jų neužkliūsite, nenumesite (aišku, nebent kaimynai iš viršaus ką nors daro). Lubiniai ventiliatoriai geriausiai tinka miegamajam kaip vėsos šaltinis virš lovos, derinami su sietynu. Palaikomas armatūros blokas iš karto komplekte arba pasirenkamas modifikavimas.

Taip pat yra ir kitų tipų gerbėjų. Pavyzdžiui, siena. Tai tik labai specifinis jų tvirtinimo būdas, mažai kam bus įdomu namuose. Yra darbalaukio „skalbinių segtukai“, maitinami USB. Tai apskritai iš kitos „operos“ – kompiuterių priedų. Galiausiai yra modeliai be menčių su turbina. Kainos etiketė yra per didelė, nėra jokių ypatingų pranašumų, išskyrus erdvės dizainą. Taip, ir visai netyla.

Kaip išsirinkti gerą ventiliatorių namams ar biurui?

Renkantis ventiliatorių, atkreipkite dėmesį į šiuos kriterijus:

  • Spektaklis ventiliatoriaus (galia) turėtų būti pagrindinis veiksnys jį pasirenkant. Kuo didesnis kambario plotas, tuo didesnė prietaiso galia turėtų būti atitinkamai. Tačiau šis parametras reikalauja ypatingo dėmesio tik perkant grindų ar sieninį variantą, tuo tarpu staliniame ventiliatoriuje menčių dydis bus labiau lemiamas.
  • Triukšmo lygis turėti įtakos prietaiso naudojimo patogumui, ypač naktį. Šis parametras neturi būti didesnis nei 40 dB, jis turi būti nurodytas ventiliatoriaus techninėse charakteristikose. O darželiui ar miegamajam patartina teikti pirmenybę net 30 dB.
  • ventiliatoriaus variklis gali būti pagrįstas rutuliniais guoliais arba įvorėmis, pirmasis variantas yra našesnis ir sukuria mažiau triukšmo.
  • Papildomos funkcijos prietaisai, tokie kaip apšvietimas, laikmatis, ekranas ir net jonizatorius, žinoma, nėra tokie reikalingi, bet gana patogūs. Natūralu, kad kaina bus daug didesnė.

Geriausių namų gerbėjų Pasirinkimas – 20 geriausių